Dilema

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Dilema

Postod VLAJKO » 19.03.2016, 03:41

Pozdrav, dobri ljudi.

Javljam vam se u nadi da cete razumeti moju potrebu za otkrivanjem novih mogucnosti. Naime, stonim tenisom se bavim rekreativno par godina unazad, sto bi se reklo s vremena na vreme. MEDJUTIM, nedavno je nesto u meni eksplodiralo. Igram sa drugarom tri puta nedeljno i drhtim od uzbudjena svaki put kada pomislim na sledeci termin. Imajuci u vidu da sam veoma ambiciozan i da sve sto zelim da postignem obicno i ostvarim, postavio sam sebi za cilj da budem top u ovom sportu. Jasno je da cete reci da sam nerealan, ali verujem da je sve moguce ukoliko covek uistinu veruje. S pocetka sam koristio rekete iz kineskih ducaana, nakon toga timo bol silver sa gumama 1,5 mm a pre nekoliko meseci sam kupio rekreativni reket timo boll gold sa 2,0 mm wakaba gumama. Do nedavno sam bio zadovoljan. Nas dvojica ponekad( sto je mozda nezamislivo za rekreativce) razmenimo po desetak kucanja u poenu, medjutim kada zelim da malo vise spinujem lopticu, bez obzira sto mislim da osecam kontakt, obicno loptica zavrsi u mrezi. Da li je rec o reketu ili o mom neiskustvu, ne znam. Imam utisak da sam sa gumama 1, 5 imao precizniji udarac jedino sto nisam mogao da odgovorim na kucanje kucanjem jer reket to nije mogao da apsorbuje tako mi se cinilo. Ovaj da kazem bolji je mocniji ali kako vreme prolazi sve vise gresim. Dva kucanja iz snova pa tri u mrezu ili preko stola. Sta mi je ciniti dobri ljudi?

Vlajko
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

Re: DILEMA

Postod ivanr » 19.03.2016, 08:46

Uzmi koji čas sa trenerom. On će ti pokazati pravilnu tehniku i kako da pravilno treniraš sa partnerom. To je novac koji će ti se sigurno isplatiti.
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: DILEMA

Postod VLAJKO » 19.03.2016, 09:52

Hvala Ivane. Pretpostavio sam da sam kao naturcik dosao u fazu kad nema dalje. Moja dvojba je upravo bila da li mi je potreban bolji reket ili trener.
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

Re: DILEMA

Postod Majstor Bob » 19.03.2016, 10:38

Potreban ti je i novi reket a bogami i trener. Taj T.B siler je za nijansu bolji od onih iz kineskuh ducana. kad uzmes profi reket u ruke onda ces shvatiti da ti treba pomoc trenera a samim tim ce te proci i ushicenje koje te obuzima za svaki sledeci trening jer ces shvatiti da si bacio par godina igranja losim reketima i da verovatno nemas ni jedan pravilan udarac. Mada sve ovo ne znaci da neces ostvariti svoj cilj vec da ces morati malo da se vratis unazad pa ako si uporan ko sto kazes da jesi onda krupnim koracima napred.
Majstor Bob
 
Postovi: 65
Pridružio se: 18.01.2012, 08:05
Lokacija: Kraljevo
Reket: BTY Liu Shiwen
Fh-Xiom Omega IV Pro max
Bh-DHS skyline Tg3

BTY Liu Shiwen
Fh- Xiom Omega IV pro
Bh- DHS skyline Tg2 Neo

Re: DILEMA

Postod zokkee » 19.03.2016, 13:12

Sve sto pises vidi se da je iskreno i moram priznati da mi se svidja Kao da gledam sebe pre nekoliko godina Veoma bitna stvar bi bila koliko imas godina i koliko godina otprilike igras taj svoj stil
Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0
zokkee
 
Postovi: 56
Pridružio se: 13.02.2014, 12:26
Lokacija: Zabalj
Reket: Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0

Re: DILEMA

Postod VLAJKO » 19.03.2016, 16:03

Zoki i Bobe hvala na savetima.Zoki imam 34 godine a zadnjih par godina igram obicno preko zime. Medjutim poslednjih par meseci bas aktivno tri puta nedeljno. Bobe, vec sam pronasao trenera, radi se o momku po imenu Davor iz jedne sale za tenis na Visnjici. Danas imam prvi trening i jedva cekam da vidim gde gresim. Slazem se sa tobom da ja verovatno nemam ni jedan pravilan udarac i nadam se da cu uspeti da savladam osnovne korake. Sto se tice reketa, mislio sam da njega danas pitam za misljenje jer ne bih da se zalecem kada ocigledno ne ynam nista o reketima, osim sto me je inpresionirao buterfly/ev video klip u kome predstavljaju i uporedjuju tenergy 05, 25, 80 i 64. Inace, nadam se da cu vas vremenom upoznati, i da cemo igrati. Za sada je dovoljno sto ste mi posvetili vreme i na tome sam vam zahvalan. Pozz
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

Re: DILEMA

Postod zokkee » 19.03.2016, 17:27

Savet od mene
Nemoj da padas na taj marketing... To ti je cist biznis pristup od strane Butterfly i drugih firmi Nas igrace vise interesuje sta dobijamo i sta gubimo sa nekom gumom Ta njihova teorija za nas obicne smrtnike cesto ne pije vodu,za stolom se desava cesto nesto drugo... Poenta je da oprema sto vise podrzava tvoj nacin igre a ne da ti otezava nesto sto vec dobro radis Ljudi cesto misle sad cu da dam 50-100e za drvo ili gume i automatski cu biti za klasu-dve bolji igrac.. Nista od toga:)
Sto se tice treniranja u nasim godinama se sporo uci i jos teze ispravlja ono sto imas,mada pravo je vreme da krenes nesto ozbiljnije :) Ako shvatis da volis stoni tenis,nikad nije kasno
Sa druge strane ako imas disciplinu i vredan si na treninzima mozes da postanes sasvim dobar rekreativac
Kretivnost vise znaci od kondicije a psihologija u mecevima igra veoma bitnu ulogu
Mogu da kazem da snaga nista ne znaci u ovom sportu
Ne treba ni trenirati previse,nikom ne trebaju neke povrede i sl.
Nadji svoju meru i uzivaj
Stoni tenis je najbolji sport na svetu
Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0
zokkee
 
Postovi: 56
Pridružio se: 13.02.2014, 12:26
Lokacija: Zabalj
Reket: Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0

Re: DILEMA

Postod First » 19.03.2016, 18:55

Lep post Zokkee, bravo!
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: DILEMA

Postod VLAJKO » 19.03.2016, 20:48

Hvala jos jednom Zoki. Evo upravo stizem sa prvog treninga i moram da priznam da sam pozitivno iznenadjen i uz male korekcije pojedinih udaraca vidim da kod nekih nisam daleko od price. Neverovatno ali istinito, par saveta i korekcija u smislu kako drzim reket, kako udaram, kretanje, uz to par osnovnih udaraca koje nisam koristio jer nisam znao ya njih, osnovni servis i vidim koliko je lakse igrati kada udaras kako treba. Vidim da je krenulo, ali vidim da imam jos mnogo da radim. Trener mi savetuje da uzmem malo bolji reket jer imam fosnu ako sam ga razumeo dobro. Mozda neko zna gde mogu da nabavim recimo polovan primorac off minus dasku i gume sriver fx 1, 9mm.
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

Re: Dilema

Postod zolee » 06.09.2016, 18:57

Sorry sto upadam na tudj post ali spominju se treneri. Jel znate nekog u Somboru ko bi mogao da da par casova da mi ispravi greske i usmeri?
zolee
 
Postovi: 2
Pridružio se: 03.09.2016, 08:52


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju