Ne prebacujte gumu sa reketa na reket bez prelepljivanja!

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Ne prebacujte gumu sa reketa na reket bez prelepljivanja!

Postod ivan » 17.02.2011, 02:56

Moguce je sveze zalepljenu gumu sa jednog drveta prebaciti na drugo drvo bez koriscenja lepka, samo se odlepi i zalepi na drugo, i to stoji bez problema. Ali nije dobro, to sam danas ustanovio. Reket se drugacije ponasa, guma bude malko tvrdja, i nekako brze reaguje i mnogo vise gresaka se pravi. Neki kazu da ostane vazduha izmedju drveta i gume pa to stvara nehomogenosti, ne znam sta j e, ali lose je.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Ne prebacujte gumu sa reketa na reket bez prelepljivanja

Postod scvlada » 03.04.2011, 12:36

Ja sam jednom to isto uradio posle prvog meča sredom,promenio forhend gumu i na kraju pobedio.Mislim na ovom nivou igre koji mi igramo to nije odlučujuće,tako da je moj savet manje da se gleda u gume a više da se posveti pažnja nogama.
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Ne prebacujte gumu sa reketa na reket bez prelepljivanja

Postod ivan » 03.04.2011, 21:57

Sve zavisi od osecaja, i od stila igre. Ti imas direktnije udarce i tebi ne treba duzi kontakt lopte i reketa, ja vucem spinove i osecam razlike vrlo lako. Isto mi se desavalo ranije dok sam igrao sa sriverima i prelepljivao pre igranja, ako ne sacekam bar 6-7 minuta da guma upije lepak, nego zalepim na drvo nakon minut dva, guma ostane tvrdja i brze odreaguje i neprecizniji su udarci. Ima tu nesto svakako.

No shvatio sam sta si hteo da kazes, ' u rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita'.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Ne prebacujte gumu sa reketa na reket bez prelepljivanja

Postod scvlada » 05.04.2011, 21:13

Sve što si rekao si u pravu , najbolje je lepo zalepiti gumu kako treba.Tada jedino može da prikaže karakteristike koje ima.
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Ne prebacujte gumu sa reketa na reket bez prelepljivanja

Postod Pedja » 07.04.2011, 13:43

Poenta je u M.Vuku!
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju