Vracanje na pravi put :D

Generalne teme o stonom tenisu.

Vracanje na pravi put :D

Postod Vladojica » 04.07.2012, 16:10

djordjestanic je napisao:Jeli bre Vladojice odkad si ti izašao is senke. Usput što to nisi obelodanio sa jednom temom "vraćanje na pravi put". I na posletku, koja je to legalna zamena i kako se osećaš sada kada si ispravan momak :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:


Eto dosao je i taj dan da kazem Scalpelu zbogom :D. Remek delo Dr. Neubauera zavrsice u fioci :D. Ne kazem slucajno "remek delo" jer sta god da sam isprobao posle Scalpela, to nije bilo to. Jednostavno sa Scalpelom ne postoji loptica koja ne moze da se gurne, i nikada vam se ne moze desiti da zbog protivnickog spina na loptici ne naciljate ugao terena koji ste gadjali, tj. da vam spin utice na putanju. Tako sporu travu koja proizvodi tako prljave loptice mislim da cu tesko ponovo naci. Verzija sa sundjerom je dobra i za chop, tako da je to univerzalna trava za sve.
Procitao sam mnogo tema na Internetu trazeci leglanu zamenu i dosao do jedne trave cije ime ne znam da li da spominjem, mozda Sharara procita ovo, pa resi i nju da zabrani. U svakom slucaju cuo sam da je doticna trava prvi put padala test frikcije, ali da je drugi put prosla i nalazi se na ITTF-ovoj listi autorizovanih pokrivaca :D.
Elem, pre nego sto sam nabavio tu travu kupio sam Joola Amy Control antispin, koji spada u moderne antispinove, koji bi trebalo da zamene frictionless trave. Isprobao sam ga, medjutim, prebrz je, i loptica kod stopa odskace previse visoko, i nema nikakav nezgodan efekat, tako da mi nije jasno kako Amy Solja igra sa tim cudom...
Ova moja legalna trava (ajd da otkrijem: radi se o Kokutaku 911 OX travi) je dosta bolja od pomenutog antispina, iako ni ona nije dorasla Scalpelu. Jednostavno loptica odskace vise nego sa Scalpelom kod stopovanja top spina, nema neki efekat, ali je zato napad laksi, verovatno iz istog razloga - jer malo vise hvata, a i chop nije los, ponovo zato sto vise hvata od Scalpela. U svakom slucaju tek dva puta sam igrao sa njom, i za sada je ok, posto ja trave procenjujem na osnovu rezultata protiv mojih stalnih protivnika :). Ako dobijem, trava je dobra, ako izgubim, moram menjati :). Uglavnom sam bio u mogucnosti da zadrzim iste pokrete kao sa Scalpelom, s tim sto cu morati da korigujem neke uglove kod kontakta sa lopticom. Takodje je malo brza trava pa sam se par puta kod "push bloka" razocarao kako je otisla preko stola. U svakom slucaju nadam se da cu se sada osloboditi ovih smaraca sto me prozivaju za legalnost trave :D. Naravno, moram podvuci da Kokutaku nije savrsena zamena za Scalpel, da gotovo nije ni blizu, ali da u sustini nije ni tako losa (pobedih danas kao i sa Scalpelom, ali sigurno poeni traju duze, tj. protivnik nece tek tako da baci lopticu u mrezu), i da mi je u planu da isprobam jos neku sporu travu :).
A kako se osecam: osecam se porazeno pred ovim smaracima koji su me napadali za Scalpel, pri cemu im recimo ne smeta lepljenje starim lepkom, jer "To Tako Mora"... Osim toga, osecam olaksanje :).
Eto, ne znam sta bih jos napisao, ako se setim nastavicu :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod djordjestanic » 04.07.2012, 18:57

Bravo Vladojice, postaćeš ti pravi muškarac... Doduše muškarac sa travom ali bolje i to nego kriminalackoji prelepljuje :)

Ne mogu da se setim ali ima ona Dawei trava. Jel si ti tio probao? Meni se to čini jako jednostavnim za igrati...

Taj antispin jel prodaješ ili ide u fioku. Ako prodaješ pošalji pm.


Ajde se malo snimi da vidim kako napraduješ, da te hvalim malo :)
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod Vladojica » 04.07.2012, 19:16

Hehe, hvala, hvala, a ne ko ovi kriminalci... :D.

A sto se Dawei-ja tice, bas taj lik sa kojim sam pricao mi je rekao da mu je Dawei bio jos zeznutiji, posto Kokutaku i nema neke efekte, al ja vec bio narucio Kokutaku, a i gde da nadjem Dawei :).

Ne smem jos da se snimam dok ne naucim sa novom travom :D.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod djordjestanic » 04.07.2012, 20:31

Snimaj se baš sada, da odmah vidiš greške. Snimak otkriva mnogo više nego ono što ti misliš da igraš.

Ne mogu da se setim ali je neko baš ovde na forumu prodavao Dawei.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod Vladojica » 09.07.2012, 22:10

Dakle sa legalnim bekhendom sam relativno zadovoljan, medjutim forhend mi je srednje zalostan. Drvo je dosta sporo i savitljivo, i ne znam sa cime da ga iskombinujem.
Igrao sam sa Tenergyjem 64 2.1mm neko vreme i bio sam zadovoljan sa servisom jer je bio dobar spin i sa pimplom, jer kad odpimplam lopticu putanja koju tenergy daje je niska, loptica je brza i ima dosta donje rotacije sto smeta protivniku. Medjutim kad trebam ja da povucem spin loptice idu svuda oko stola, ne daj boze da odstopam neki jaci spin, jednom recju nisam imao nikakvu sigurnost u napadu.
Onda resim da promenim gumu i odem u drugu krajnost i stavim Tackiness C 1.5mm. Opet servis je ok, pimpl je ok mada nije kao sa tenergyjem i vise mi nekako odgovaralo da ne pimplam nego da sacekam da loptica padne ispod stola pa da je rezem, napad nije bio los, dosta toga se dalo ubaciti, ali je jako sporo pa protivnik moze da kontrira spin, stop i dalje nije funkcionisao. Takodje, guma koja je izgledala kao nova posle 15 dana upotrebe je izgledala kao da sam igrao sa njom 3 meseca...
I zato odlepim i Tackiness C i resim da probam soft 802-40. Utisak sa softom je da ako promasis tajming, tj. ako zakasnis delic sekudne da udaris lopticu u pravom trenutku sa pravim uglom reketa, mozes samo da places... Dakle soft otpada i ako ga nekada budem opet kupovao podsetite me sta sam ovde napisao, jer sam pre par godina isto isprobavao soft, i ima iste zakljucke kao i sada, ali sam to zaboravio pa opet isprobao.
I nista, kud cu sta cu, vratim Tenergy... I danas pazarim LKT Pro XP i isprobao sam ga veceras, sljampava jedna guma, dobra za stop, na sevisu ne valja nista, neke servise nisam smeo ni da serviram jer jednostavno nema dovoljno spina, pa sam 50% vremena servirao travom, jer je bukvalno isti efekat. Kod pimpla - katastrofa, dizem balone kao da pimplam travom, sto znaci da guma lose hvata. Takodje je lepljiva pa sve manje i manje hvata kako skuplja prasinu. Jednom recju razocaran sam. I bio sam srecniji sa Tenergyjem.
Ipak opet sam danas ostvario pobedu pa barem travu necu da menjam, ali voleo bih da je sporija...
A sto se tice forhenda, uopste ne znam kako da nadjem neku izbalansiranu gumu, servis mi je najbitniji pa pimpl, pa stop, pa napad, opet ispada da mi je tenergy za sada najbolji mada ne valja ni on uopste. A vise me mrzi i da odlepljujem i zalepljujem gume... I to sve sa smornim free chackom koji se po ovoj vrucini ponasa kao zvaka...
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod ivan » 09.07.2012, 22:22

dobro je sto si probao samo ekstreme, tenergy max, takines, pa soft, a nista srednje. To ce te navesti na pravu gumu...kad tad, samo dovoljno menjaj ;)
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod Vladojica » 09.07.2012, 22:33

Pa da, ali treba mi nesto blize tenergyju ipak... Vise ne znam ni sam...
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod gimi » 09.07.2012, 23:04

Vladojica je napisao:A sto se tice forhenda, uopste ne znam kako da nadjem neku izbalansiranu gumu, servis mi je najbitniji pa pimpl, pa stop, pa napad, opet ispada da mi je tenergy za sada najbolji mada ne valja ni on uopste. A vise me mrzi i da odlepljujem i zalepljujem gume... I to sve sa smornim free chackom koji se po ovoj vrucini ponasa kao zvaka...


cek da stavim svoju "mudrijasku" kapu :hello: ...i bacim kao neki savet, ma koliko on zanemaren i osudjen na propas' biJo :grin:

Dobro prostudiraj svoju igru forhendom i izaberi gumu koja ce realno odgovarati tvojim sposobnostima izvodjenja gore citiranih (a i drugih bitnih a nepomenutih) elemenata igre. Dakle, ne zeljama i teznjama, nego trenutnom objektivnom stanju stvari. Za debljinu, saberi/oduzmi utiske te studije sa drvetom koje koristis (i ne menjas). Igraj tom gumom 5-6 meseci. Kada pomislis da ti stop, pimpl (ili sta god vec) nisu dobri, nemoj razmisljati o drugoj gumi, nego analiziraj i treniraj. Kada stvarno dodje vreme da je menjas (ovde mislim na dotrajalos'), garantovano ces imati bolji forhend. :)
Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod gimi » 09.07.2012, 23:11

...uzgred (i nevezano za temu), vidi koliko dobro i brzo deluje Joola Ryhzm 2.0 na TSP Balsa 2.5 kad covek ima dobru ruku :mrgreen: ...na bekendu neka travuljaga

Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...

Re: Vracanje na pravi put :D

Postod Vladojica » 09.07.2012, 23:15

Pa dobro, ali kako da nadjem tu hipoteticku gumu koji necu menjati 6 meseci :) Opet moram da se odlucim za nesto konkretno...

A Joola Ryzm je najbrza Joolina guma sa sundjerom 48 stepeni, to je r\tvrdo kao kamen znajuci da je sriver 42 ili tako nesto... Al eto, mozda bih trebao da stavim neku gumu sa tvrdim sundjerom i ovo moje drvo sadrzi balsu kao i TSP i isto je tako tanko i sporo...
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron