Dobri mecevi sa youtuba

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod ivan » 06.04.2011, 23:16

Bil ima dvorucnu tehniku :)
Da mi njega i Buffeta izazovemo na jedan dubl mec. U milionce. Ako sme.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod Vladojica » 12.04.2011, 22:14

Monstruozan mec, Guo Yan, Ding Ning, i moj omiljeni servis :D. Samo mi nije jasno da li prilikom tomahavka kad odem dole u cucanj treba da se propnem na prste ili da mi pete budu na podu. Jel to deo tehnike servisa ili umetnicka sloboda? Ding Ning je ocigledno na prstima, al zar tako ne opterecuje kolena dodatno.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod ivan » 13.04.2011, 08:46

Mec je stvarno dobar, vrlo lepo udaraju. No, prilicno slabasno, pa ona koja prva napadne nema nikakvu prednost jer ova druga sve blokira, pa kad joj dosadi blokiranje onda ona preuzme spin a druga malo blokira, i tako, pa malo madjusobnog bekendanja...i onda jedna pogresi i druga uzme poen. Sa takvom snagom udaraca, prosto je nemoguce da se razviju razlicite klase igracica, kao kod muskaraca recimo spineri, blokeri, tackarosi. Vec sve igraju vrlo slicno. I bas zato mi je cudno sto ih neka malo fizicki jaca evropska igracica, koja moze da udari brzo i sa puno spina, ne izbusi kao sito.
Mada mi isto to nije jasno i za muski stoni tenis, kako Ovtcharov koji vrlo jako udara, ne moze da bije kineze koji ne udaraju jako. Jedino objasnjenje mi je prednost kineza u servisu i vracanju servisa? Verovatno da, cak i Boll ima problema sa vracanjem kineskih servisa. Sto evropljani to malo ne uvezbaju i da ih pociste.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod ivan » 13.04.2011, 09:49

-> Vladojica: a za kolena, ako neces da ih opterecujes, ne ustaj iz kreveta uopste :D
Kad si na petama ti si fiksiran za tlo, kad si na prstima imas mogucnost da se mrdas, a verujem da igranje na prstima amortizuje opterecenje na sve zglobove kod skakanja.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod Vladojica » 13.04.2011, 09:50

Mislim da Evropljani slabije treniraju, plus u Kini je to sport broj jedan, pa se onda verovatno najtalentovanija deca odluce da treniraju stoni, dok ovde odu da treniraju fudbal i kosarku. Mozda...

A mislim da one uopste ne udaraju slabo. Evo nasao sam zanimljiv mec izmedju Zhang Yining i Lucjan Blaszczyka, on je Poljski broj jedan (tad je bio medju pedeset, sad je 75-ti na ittf listi). Zhang Yining ga je dobila. E sad, da li on kao nije hteo da igra najbolje sto je mogao, u svakom slucaju ona je njega izbusila :lol:


Tako da mislim da te zene iz top 5 moze sigurno da dobije samo prvih 30 igraca sa ittf liste, svi ostali bi morali da se oznoje. Al se mozda plase da pokusaju da odigraju maksimalno, jer zamisli ti igras maksimalno protiv zene, a ona te ipak izbusi. Ovako ako se kao zezas, pa izgubis uvek mozes da kazes da si je pustio :lol:
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod ivan » 13.04.2011, 10:07

Secam se ja tog meca i rasprave po netu o tome. To je bilo na nekom americkom revijalnom takmicenju, a tamo velika takmicenja vise sluze kao promotivna, jer je stoni tenis tamo minoran sport, nego kao pravo takmicenje. Tamo igraju Lupulesku i Biba i naravno cilj je da se promovise njihova firma i tako to, sve u cilju popularizacije i promocije. Ne mislim da je Blascyk igrao najbolje, imam osecaj da je vukao spinove s manje snage kako bi kineskinja mogla da blokira.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod scvlada » 13.04.2011, 13:31

Ma ja mislim da su makar peti set odigrali ozbiljno.Vidi se koliko se Poljak nervirao a i bogami nije da nije vukao spinove.A i Zhang je moja omiljena 8-)
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod Vladojica » 14.04.2011, 00:13

Ovo je najbolji delic stonog tenisa koji sam video:



Koji Matsushita je ovde neverovatan.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod First » 14.04.2011, 00:39

Uhh, zaista jedan ob boljih video koje sam gledao
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Dobri mecevi sa youtuba

Postod ivan » 25.04.2011, 20:53

Iz davnih vremena kad su svedjani tukli kineze...Waldner/Persson - Kong/ Wang Hao:
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

PrethodniSledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron