Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Generalne teme o stonom tenisu.

Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod ivan » 10.08.2011, 11:14

Ko prati strane forume o stonom tenisu, svakako je video da vecina ucesnika, tamo ima neki rejting, iako nisu neki posebni igraci, recimo da su u proseku igraca sa ovog foruma. Ali njihove stonoteniske federacije ocigledno vide neki rezon u tome, da i njih rejtinguju iako verovatno nikad nece izaci na medjunarodnu scenu. Kod nas postoje neki rejtinzi koliko ja vidim, ali ne za sve igrace. Mislim da je rejting za sve dobra ideja iz par razloga:
- Dok postoji neko merilo kvaliteta igraca, postojace i zelja da se isti podigne, ili da se ne spusti previse, pa ce se ljudi vise baviti stonim tenisom, a tu je onda i vise para u igri, pa ce potencijalno biti i vise sponzora i vise nagrada na turnirima. A verovatno i vise turnira.
- I slabiji igraci ce dobiti osecaj da su u istom kosu sa boljima, jer su na istoj listi
- Mladim igracima i pocetnicima bi ovo trebao da bude veliki podstrek za napredovanje i usavrsavanje igre jer se u pocetku brze napreduje pa i rejting skace. Nekad sam trenirao sah, tamo od starta postoje neke kategorije, pa kasnije ide i rejting, sve to od pocetka tera igrace da se usavrsavaju jer odmah znaju gde su (i koga hoce da prestignu, kao sto je bilo u mom slucaju :D ). Mislim da mladjim igracima mnogo znaci kad pobede nekoga ko je recimo nekih 200 poena ili dve kategorije iznad.
- Stalno slusam o turnirima na kojima imaju pravo ucesca samo veterani. Ili deca, ima i decijih liga i takmicenja, kupova... Sta je sa nama izmedju? Za nas nema turnira ako nismo bar srpskoligasi. Mozemo se prijaviti u apsolutnu kategoriju u veteranskim turnirima, ali i to ne verujem da moze uvek, a i kad moze odigracemo dva meca u grupi protiv jakih i onda aj kuci, pa ne isplati mi se da idem igde. Mislim da ovaj sistem kod nas nekako vise pogoduje veteranima, jer je organizovan po starosnim kategorijama. Ja bih vise voleo da postoji i neki sistem po rejtingu pa da svi mogu da igraju u dve kateogrije, bez obzira na godine. A i nekako smo mi koji kasno poceli da igramo zapostavljeni pa od nas cak nece biti ni dobri veterani za 10-tak godina, ako nismo dovoljno ukljuceni u takmicenja sada.

E, ja bih hteo da uvedem neki rejting za sve igrace. Znaci ne samo za jake, pa ni za one koji igraju lige, nego i za rekreativce, pocetnike, one koji tek treba da udju u lige, dok god su clanovi nekog kluba. I klubovima bi to pogodovalo jer bi imali vise clanova, igrac bi trebao biti clan nekog kluba da ima rejting. A mozda cak ni to, treba razmisliti. Recimo ako neko prvi put dodje na turnir pa zaradi 100 nekakvih poena, nesumnjivo da ce mu interes za sportom porasti. Verovatno postoje neki lokalni rejtinzi, ali mislim da bi to trebalo integrisati u jedinstvenu listu. Mozda je ideja megalomanska i deluje neostvarljiva, ali mislim da bi bila korisna. Ionako sve sto imamo kod nas je prekopirano sa zapada, zasto ne prekopirati i neke dobre stvari? Ok, mozda bi nacin treninga trebalo uzeti iz Kine :D Vecini igraca ce rejting odgovarati, mozda nekom malom broju nece. Sam nacin rejtingovanja se da smisliti, tj uzeti postojeci, dok je kompatibilan sa svetom. Znaci onaj sistem slican sahu, gde je igrac od 2200 jak, a 2400+ veoma jak. Posto nas sport, imam osecaj, izumire ako nije fudbal il kosarka, il ako sam nemas pare da platis treniranje na stranim akademijama, ne ocekujmo da to neko uradi za nas, uzmimo stvari u svoje ruke. Treba od neceg krenuti, pa ce se to vec samo primiti ako je dobra ideja. Ja mogu da smislim i odrzavam rejting listu, tj uzmem algoritme odnekle, naravno u dogovoru i saradnji sa zainteresovanim ljudima sa foruma a i sire, ali pre toga treba jos dosta stvari izanalizirati, naravno i postici dogovor sa organizatorima turnira koji su za sve ovo da dostavljaju rezultate i slicno. Vremenom kad se ustanove rejtinzi, moze se preci i na organizovanje turnira po rejtingu (mada to nije glavna ideja svega ovoga). Savezi ce prosto kad tad usvojiti postojece stanje ako se sve to primi, ili ce ga malo modifikovati, ali svejedno rezultat ce biti postignut, rejting za sve ce postojati.

Gomilu stvari treba razraditi, ali u principu, sta mislite o svemu ovome?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod phrnjak » 10.08.2011, 11:47

:( Ivane, sve si potpuno u pravu ali kao i ostale dobre ideje u nasem stonom tenisu tako ce i ova da ostane samo na forumu.
Najbolji način da povratite vaš novac je da ga potopite u flašu viskija.
Korisnikov avatar
phrnjak
 
Postovi: 657
Pridružio se: 17.04.2011, 22:21
Reket: penhold KongLiHui, tenergy 05 max, palio.

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod Pedja » 10.08.2011, 11:56

Interesantno,ali...
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod scvlada » 10.08.2011, 13:43

Ideja je sjajna.
Moralo bi da ipak bude pod "patronatom " nekog udruženja ili šta već.Ne misliš valjda da bi se bodovali turniri tipa Davor subota ili sreda.Kamo sudija i uslovi( uslovi su tu ) ali npr Spark,tamo uslova nema.Znači organizacija ,što podrazumeva lovu. U svakom slučaju bodovi i kod dečijih takmičenja (pošto si ih spomenuo) se ne dodeljuju na svim takmičenjima.Vać samo na desetak najznačajnijih.
U svakom slučaju podržavam i za početak što nebi rejtingovali region Beograda.
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod ivan » 10.08.2011, 14:00

@Pedja: zasto ali..?

Pa ne mislim svakako da bi se bodovala subota kod Davora, ali bi Davor mogao da recimo ispostuje rejting kod pravljenja kostura i na taj nacin da mali doprinos celoj ideji. Dalje, on svakako ima uslove da organizuje malo jaci turnir, recimo jednom mesecno turnir za rejting, ako su neki poeni u igri ne sumnjam da bi se cak i ljudi iz ns pokupili i dosli. Ne ocekujem da dobijam podrsku saveza, rekoh vec, rejting cu ja vec izracunati, ima poznatih metoda za to. Tako da se mora ici na postojece turnire, makar bili i slabiji, ali da se krene sa necim. Pri tom prvenstveno mislim na te otvorene/veteranske turnire na koje idete, jer osim prvenstva Beograda, za druge turnire i ne znam, nisam dugo u stonom tenisu. I recimo turniri tipa Otvoreno prvenstvo Panceva, sto je bio pre neki mesec, sto da ne. E kad jednom budu postojali rejtinzi, makar i ne sasvim precizni (sve ce to doci vremenom na svoje mesto), to je dobra polazna osnova i za neke buduce turnire. Zato mi i treba podrska organizatora tih turnira.

Kad kazes region Beograda, to je dobra ideja, na koje turnire mislis?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod Vladojica » 10.08.2011, 14:10

Odlicna ideja, ja sam poceo da pravim jednu aplikaciju za rejtingovanje igraca posto mi se nije svidela ittf-ova metodologija :D , al jbg na svaki nacin rejtingovanja moze da se stavi neka primedba. Inace od toga sam odustao u tom smislu sto me je mrzelo da posle svakog turnira unosim u bazu podataka ko je koga pobedio i do kog kola na turniru je stigao, mislim da bi to administriranje neceg tako velikog bio najveci problem tj bilo bi potrebno dosta ljudi da to kuckaju. Zamislite recimo posle Davor Opena, da neko treba da unese u bazu rezultate svih meceva kojih ima preko 60 na celom turniru, puta broj turnira koji bi se racunali u taj rejting.
U svakom slucaju, ja sam za :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod ivan » 10.08.2011, 14:17

Vidi, ako ce uopste da postuje rejting ideju, dobice softver koji ce mu pomoci oko kostura, a isti softver ce i da pamti rezultate, nema dodatnog posla osim unosa rezultata meca, sto organizator iovako radi, samo ce na komp/laptop/mobilni, a ne na papir.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod Vladojica » 10.08.2011, 14:20

ivan je napisao:Vidi, ako ce uopste da postuje rejting ideju, dobice softver koji ce mu pomoci oko kostura, a isti softver ce i da pamti rezultate, nema dodatnog posla osim unosa rezultata meca, sto organizator iovako radi, samo ce na komp/laptop/mobilni, a ne na papir.


Aaa da, a meni prvo na pamet palo prepisivanje rezultata sa onog Davorovog papirceta :D. E pa onda je to lako. Ja sam za da napravimo jednu demo aplikaciju i isprobamo je tako sto cemo da napravimo rejting igraca koji dolaze na Davor Open :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod scvlada » 10.08.2011, 14:23

Mislim da vredi početi noćas kod Davora.Pa da mi za početak imamo naš interni rejting.Čisto da vidimo i da dajemo sugestije i predloge kako to treba da izgleda.Otvori novu temu rejtin kod Davora ili tako šta i tamo da se obajvljuju rezultati.Pa da širimo priču polao.Da se krene. Početak ,svi da imamo isto bodova ,samo da neko ne ode u minus ako sve izgubi :) .
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Uvođenje rejtinga za sve igrače?

Postod ivan » 10.08.2011, 14:36

@Vladojica: Svakako da bi bas tako trebalo testirati. Najpre bi se svaciji rejting morao proceniti na pocetku (recimo na osnovu iskustva organizatora iz poslednjih godinu dve, ili svi isto kao sto SCVlada kaze), a problem je sto bi vremenom rejting najboljih rastao previse, a drugi problem je prosecan broj poena koji cemo sebi dati kao zatvorena grupa, moguce je da cemo se preceniti pa ce rejtinzi rasti i previse :D . Moraju da postoje i jaki igraci sa strane koji bi pobedjivali lokalne i balansirali rejting. A idealno bi bilo da postoje i igraci koji prilicno realno snaju svoj rejting u svetskim razmerama. ELO rejting sistem je najrealniji za ovakve stvari.

Za veceras, ne znam dal cu doci, ali sacuvajte rezultate svakako.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost