Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Generalne teme o stonom tenisu.

Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod Goran » 18.11.2012, 10:38

Imam utisak da u amaterskom stonom tenisu kada se pimpla uvek se teži da se zareže lopta. Izmontirao sam jedan video prijema serve sa profesionalcima. Oni većinom slučaja ne režu pimpl ili ga režu vrlo-vrlo malo. Nije mi jasno zašto i oni ne režu već samo postavljaju reket?

Korisnikov avatar
Goran
 
Postovi: 183
Pridružio se: 15.10.2011, 02:20
Lokacija: Beograd, Čukarica
Reket: Butterfly BalsaCarbo X5
FH: Donic Baracuda 2.0
BH: Donic Baracuda 2.0

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod ivan » 18.11.2012, 10:54

Touch. Da bi vratili kratko loptu da protivnik nema lak napad. Nisam Timo ali zavisi od serve. Probaj da zarezes Davorovu servu - nema spina ne mozes ni da rezes. Primeti da udaraju loptu rano nakon odskoka, dok na amaterskom nivou ljudi uglavnom sacekaju da lopta prodje vrh odskoka pa krene da pada, i onda stave reket gotovo horizontalno i zarezu maksimalno, to je neki chop sa stola ( ostatak karijere provedu trazeci kombinaciju drva i gume koja ce uspeti da zareze svaku takvu loptu, pa i praznu :D ).
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod bindra » 18.11.2012, 17:13

Ono sto sam ja primetio da sto je kvalitet igraca veci to su serve krace,pa sto Ivan kaze ne daju protivniku laku loptu za napad.Otud puno flipova sa stola koji su vrlo tezak udarac.A opet kod "nas" amatera mnogo se vise koriste duge serve,koje sluze da zbune protivnika ali zato kad naidje neko ko dobro ulazi na njih...Propast!
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod Goran » 18.11.2012, 19:16

Hoćete da kažete da je nemoguće kratku servu vratiti kratko, a da se pri tom još zareže prilikom prijema?
Definitivno je teže povući flip na rezanu nego na mlitavu ili nikakvu rotaciju.
Korisnikov avatar
Goran
 
Postovi: 183
Pridružio se: 15.10.2011, 02:20
Lokacija: Beograd, Čukarica
Reket: Butterfly BalsaCarbo X5
FH: Donic Baracuda 2.0
BH: Donic Baracuda 2.0

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod bindra » 18.11.2012, 19:50

Goran je napisao:Hoćete da kažete da je nemoguće kratku servu vratiti kratko, a da se pri tom još zareže prilikom prijema?
Definitivno je teže povući flip na rezanu nego na mlitavu ili nikakvu rotaciju.


Ocigledno nisi svestan kakve su to rotacije pri njihovim servama.Zato malo ko rizikuje da pri prijemu serve jako reze,jer je onda veca sansa da lopta zavrsi u mrezi.Ovako samo "lagano" vrati loptu nazad pa onda razradjuju poen.
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod jbgwtf » 28.11.2012, 16:25

odlicna tema:) mene izludjuje kad igram s nekim ko ne razlikuje rotacije, a narucito kad dam kratku gornju-postranicnu, a on krene pimpl i vrati mi na beloj liniji neku cudnu rotaciju ili svinju i takvih igraca se najvise plasim (voleo bih da cujem neki recept za takve:)) ;-( .. touch je najbitniji,na svim nivoima igre, pa i da nije savrsen protivnik ce u najgorem slucaju morati da pridje i napadne, a sa stola napad ne moze da ima prejaku rotaciju pa je samim tim mnogo laksi da se preuzme...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod Vladojica » 28.11.2012, 16:32

Daj jos dva tri obrtaja kod serve pa da izbaci napolje :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod jbgwtf » 28.11.2012, 16:49

Vladojica je napisao:Daj jos dva tri obrtaja kod serve pa da izbaci napolje :D

veruj mi 2x kad je serviram probam s vise rotacije isto tako je nabodu i vrati se samo pod vecim lukom sa jos bezveznija :shock: :rotfl: - sto je najbolje jaci igraci kad pogrese s vracanjem idu da je ostave kratko i vrati se zicer ili izbace :grin: , a ovi sve na sto :arrgghh:
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod ivan » 28.11.2012, 16:56

ti sto ne znaju da vracaju servu su mi najtezi protivnici, znam da ce baciti balonce na sve sto odserviram a tu sam bespomocan. :D
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Prijem serve na pro i amaterskom nivou

Postod Vladojica » 28.11.2012, 17:34

Ivane sta to pricas, gledao sam te kako zakucavas, lomis loptice, previse si samokritican, ali valjda je to put ka perfekciji :D.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju