Short Pips

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Short Pips

Postod spiral » 02.12.2011, 00:12

Jedini kratki pipci sa kojima sam igrao su na gotovim reketima. Licno pojma nemam kako se s njima igra niti sam cuo da neki od top igraca koristi ove gume. Utisak koji sam ja stekao je da je kontrola veoma visoka, ali brzina i spin nikakvi, pa da su vise za hardbat nego TT, mada opet, moguce da bi igra sa njima bila zanimljiva. Joola Orca - 24eura :?: :?: :?:
Korisnikov avatar
spiral
 
Postovi: 117
Pridružio se: 26.06.2011, 08:49
Lokacija: Knjazevac
Reket: TBS+Tenergy05 FH 2.1 + Sriver G3 FX BH 1.9
Joola Chen Def + 755 + LKT XP Pro

Re: Short Pips

Postod djordjestanic » 02.12.2011, 01:13

To je trava.

Ali kratki pipci mogu biti i softovi.

A vrlo je različito ponašanje kad postoji sunđer i kad je guma u OX varijanti.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Short Pips

Postod First » 02.12.2011, 06:01

Taman sam zinuo da ti predložim Orcu, iako je trava, jer je to sjajna trava. Imam je kod kuće i povremeno izludim protivnike njom. Pipci su jako kratki, gusti i nisu tvrdi. Koristim je za napad i verovao ili ne, cak se i spin može povući sa stola njom, doduše blagi, ali daje neku rotaciju koja protivnike dovodi do ludila. Koristim 1mm debljine sundjer i neverovatno koliko snage ima i kod serve, kontre, bloka sa njom. Medjutim, pre neki dan udarim jako o ćošak stola i otkinem dva, tri pipka i to na sredini gume :(:(:( Ono što mi se svidelo kod nje je da je možeš apsolutno koristiti za napad, blok i push su toliko nezgodni, da znam da će protivnik imati jako puno problema, obično završi loptica u mreži. Takodje je i odlična kod prijema serve. Još nešto mi se svidja. Tu iznad same drške gde počinje guma, postoji debeo prazan deo gume bez pipaka gde piše Orca, što meni jako odgovara jer mogu lepo da postavim palac, a da ne dodirujem pipke. Ne znam, možda to nekome ne smeta, ali ja obraćam pažnju na te stvari. Ovo je trava sa kratikim pipcima koju bih svima preporučio i neverovatno koliko je ljudi malo koriste...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Short Pips

Postod spiral » 02.12.2011, 11:43

Hm, cek, mislio sam da se "trava" zove samo LP. SP je vise kao "okosena trava" :) i trebalo bi sasvim drugacje da se ponasa od LP.
Korisnikov avatar
spiral
 
Postovi: 117
Pridružio se: 26.06.2011, 08:49
Lokacija: Knjazevac
Reket: TBS+Tenergy05 FH 2.1 + Sriver G3 FX BH 1.9
Joola Chen Def + 755 + LKT XP Pro

Re: Short Pips

Postod First » 02.12.2011, 11:50

pa imas travu sa kratkim i dugim pipcima. soft spada u kategoriju kratkih pipaka, samo sto su njegovi pipci tvrdji i deblji od trava sa kratkim pipcima.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Short Pips

Postod Pedja » 02.12.2011, 11:59

Ajde ovako: nek mi neko definiše šta je trava a šta je soft,kakve su razlike...Ja sam mlad u stonom tenisu(igram 2 godine) pa mi nije to baš jasno... :? :?:
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Short Pips

Postod djordjestanic » 02.12.2011, 13:03

Najkraća definicija bi bila:

Trava menja smer rotacije prilikom udarca a soft samo smanjuje intezitet rotacije.


Dolaskom novih materijala i ovo je postalo dosta komplikovanije ali recimo kad gledaš snimke starih kineskih masjtora koji se ne mrdaju od stola i napadaju odmah znaš da imaju soft ne reketu.

Kad vidiš nekoga da okreće reket i da spinove hvata sa nazubljenom gumom dalje od stola odmah znaš da je trava.

E danas ako stoji blizu stola i čuješ glupav zvuk od reketa znaš da je trava bez sunđera a ako uz lopta leluja u vazduhu ili se blesavo ponaša znaš da je u pitanju "urađena" trava ili trava koja nije dozvoljena po ITTF pravilima.

Sada ti je sigurno sve mnogo jasnije :doh: :doh: :doh: :doh: :) :) :) :) :) :)
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Short Pips

Postod filip » 02.12.2011, 13:09

Ala si mu objasnio, svaka ti cast!
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Re: Short Pips

Postod Pedja » 02.12.2011, 13:30

djordjestanic je napisao:Najkraća definicija bi bila:

Trava menja smer rotacije prilikom udarca a soft samo smanjuje intezitet rotacije.


Dolaskom novih materijala i ovo je postalo dosta komplikovanije ali recimo kad gledaš snimke starih kineskih masjtora koji se ne mrdaju od stola i napadaju odmah znaš da imaju soft ne reketu.

Kad vidiš nekoga da okreće reket i da spinove hvata sa nazubljenom gumom dalje od stola odmah znaš da je trava.

E danas ako stoji blizu stola i čuješ glupav zvuk od reketa znaš da je trava bez sunđera a ako uz lopta leluja u vazduhu ili se blesavo ponaša znaš da je u pitanju "urađena" trava ili trava koja nije dozvoljena po ITTF pravilima.

Sada ti je sigurno sve mnogo jasnije :doh: :doh: :doh: :doh: :) :) :) :) :) :)

Nije mi to baš najjasnije...kako ovo menja smer a soft ublažava...a imaju zubce oba :?:
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Short Pips

Postod First » 02.12.2011, 13:36

Evo ja cu da probam da budem malo jasniji :) Zubci kod travu su dosta mekši nego kod softova. Dakle, bukvalno kao kad bi prosao rukom kroz pravu travu, one se pomere i vrate u prvobitno stanje. Zahvaljujući tome, one prihvate lopticu u sebe, saviju se i promene smer rotacije (*ebote ala objašnjavam, kao deci u obdaništu, još samo bojanku da nabavim :)) Kod softa, pipci su dosta tvrdji i lopticu ne "ščepaju", tj ne prihvate je u sebe, već je svojim pipcima, pošto su tvrdi samo ublaže. Joj, mislim da je ovo još gore objašnjenje.... :doh: :banghead:
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju