Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 10.07.2022, 05:34

Ako igras sa rucanorom svaki profi reket ce ti biti prebrz. Ne bacaj pare na najbrze gume, sto lakse vracas loptu sa distance to ces teze vratiti kratku loptu i servis protivnika. Prvo kupi nesto jeftino polovno, mozda malo brze od focusa, pa plati nekom treneru da te nauci tehniku pa tek onda ako ti bas dobro bude islo mozda da ubrzas reket. Npr xiom offensive S (koji slucajno prodajem :) ) je nesto bolji od primorca i kupi dve xiom vega europe, mekane su a nisu mnogo skupe cak ni nove, to je ok kombo.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod quujabaar » 11.07.2022, 10:33

Hej Ivane,
Hvala ti puno na odgovoru i savetu.

Iskreno, pre nego što sam probao da igram sa pomenutim reketom u Pinkiju, razmišljao sam o tom drvetu koje prodaješ jer sam izugulao da je odlično drvo. Međutim dve stvari su me udaljile od tog razmišljanja, a možda možeš da me razuveriš kod obe.
Prvo je da kao neko ko je donedavno razmišljao samo o premade reketima imam problem kako da zalepim gume ako kupim drvo (od tebe :D ) posebno. Jesam gledao na Jutjubu kako se to radi, ali da li je to dovoljno da kažem "hej, pa to je lako", a onda upropastim gume koje sam kupio. Možeš li da mi daš neki savet na tu temu?
Druga stvar se tiče slike tog drveta koje prodaješ na kojoj mi se čini da je drvo malo oštećeno. Da li sam dobro video?

E sad, ako bih uzimao xiom vega europe gume, gde bih to mogao da nabavim? Nisam našao da se te gume prodaju kod nas. I kome bih to mogao da dam da mi zalepi ako se ne odlučim da sam upropast, ovaj, zalepim gume? :D
Da li da ih uzmem polovne ili nove? I koliko mogu da očekujem da mi traju ako igram 2-3 puta nedeljno po sat-dva?

Što se uzimanja trenera tiče, da, razmišljam o tome, ali bih prvo da nabavim drugi reket i da se adaptiram na njega jer verujem da je sa Rucanorom totalno drugačija mehanika udaraca pa ne bih da uzimam trenera i "klofam" loptice. :D :D
quujabaar
 
Postovi: 2
Pridružio se: 05.07.2022, 10:41

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 11.07.2022, 15:19

Drvo ima minorno ostecenje od pimplanja koje ne utice na igru ni na koji nacin, niti se vidi kad zalepis gume, da nema toga bilo bi novo. Zato je cena 30 a ne 41.5 eur. Ja sam npr neki dan kupio polovno drvo koje ima 50-tak puta veca ostecenja od ovog, pa ne pravim problem. Lepljenje je manji problem od izbora, mogu ti i ja zalepiti. Ne bih ovde da reklamiram prodavce, javi se na pp, pa ti mogu dati jos informacija.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod mrmrva » 14.03.2023, 11:15

Pozdrav, igram nekih 6 meseci sa Palio reketom sa Aliexpressa. 7-mo slojni, nemam previse osecaja sa njim, gume su CJ8000 mada koliko sam citao ima nebrojeno varijanti istih tako da nemam predstavu koje su tacno. Narandzasti sundjer ako to pomaze.
Mislim da mi treba nesto agresivnije tj voleo bih nesto agresivnije i da bude evropski/japanski stil.
Yasaka original 65eur ili Mark V 85eur sam uzeo u razmatranje posle silnog citanja. Dobar izbor?

Posto sam pocetnik ne mogu da definisem svoj stil ali da kazemo allround.
Korisnikov avatar
mrmrva
 
Postovi: 2
Pridružio se: 22.12.2022, 14:58

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Admin » 16.03.2023, 20:31

kupi bre normalan reket, posebno drvo i dve gume, a ne te gotove.
Korisnikov avatar
Admin
Site Admin
 
Postovi: 87
Pridružio se: 03.02.2011, 14:00
Lokacija: Ovde onde tamo
Reket: Kong Linghui off 7 slojni
fh: Sriver fx 2.1 crvena
bh: Sriver fx 2.1 crna

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod mrmrva » 16.03.2023, 21:18

Treba mi konkretan savet. Igram 2 puta nedeljno po 2 sata sa prijateljima koji su amateri kao i ja. Razlika u mojoj igri od pre 6 meseci i sada je ogromna ali sam i dalje totalni tutuban.
Većina postova u ovoj temi je od pre par godina. Različite rekete/gume nemam opciju da probam da bih znao sta mi paše, a što više čitam manje znam + što koliko vidim falsifikata ima na sve strane. Dakle nema ni predstavu ni šta ni gde.
Dao bih do 100 eur max za nešto što neću prerasti u narednih par godina.
Korisnikov avatar
mrmrva
 
Postovi: 2
Pridružio se: 22.12.2022, 14:58

Prethodni

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 2 gostiju

cron