Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivanr » 05.02.2016, 19:29

Nisam probao corbor ali po iskustvima drugih mislim da si napravio odličan izbor. Veoma solidna kontrola sa dovoljno brzine i spina (za početak) i jeftino.
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Nikola123 » 15.02.2016, 20:12

Pozdrav svima, nov sam na forumu i rekreativac sam. Igram redovno tri puta nedeljno neki 6 godina. Poceo sam sa sporim drvetom i gumama koje sam dobijao od prijatelja stonotenisera. Trenutno koristim butterfly off - sa uparenim gumama Donic Acuda S1 Turbo, gume su mi veoma brze, imam dobar spin, ali velikih problema imam kada treba da prestopam spin. Malo sam citao o gumi i pise da su dobre ali zu namenjene za profesionalce. Odlepio sam donic na backhend i stavio kinesku frednship 729, sada mnogo lakse prestopavam a kada hocu spin na backhend imam vise rotacije i kontrole. Planiram da odleim Donic i na forhend i da umesto donica stavim tenergy 05-fx. Reket sam rekao da je off minus, interesuje me kako se tenergy ponasa da li daje dobru rotaciju i da li cu moci lakes pa stopam? I da, dobio sam reket koji je beskoristan za mene jer cujem da je prebrz, Kreanga off plus, ako je neko zainteresovan neka ponudi cenu meni stoji samo.
Nikola123
 
Postovi: 4
Pridružio se: 14.02.2016, 21:57

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod jbgwtf » 16.02.2016, 02:54

tenergy05fx je pro guma i retko koji rekreativac moze da izvuce neku korist, osim sto ce oprema nosi bude najskupljeg brenda..ne bacaj pare
problem sa stopom je verovatno tehnicki ... za 6 god mora da imas osnovno razumevanje spina, osim ako nisi igrao u garazi sa samo jednim saigracem koji ne zna da vuce spin...provezbaj malo oseti lopticu i sve ce da dodje na svoje.. gledaj da ne pravis suvisne poteze kad stopas.
kreanga off + je prebrz za rekreaciju, kao i za mnoge takmicare..
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivanr » 16.02.2016, 11:42

Ako nisi defanzivac nema razloga da štopaš spin. Jak spin je dosta teško štopati sa tako brzim gumama. Na spin igraj ili spin ili ravno. Može i smeč ako je visoka lopta bliže stolu. Za više kontrole probaj nekog kineza da staviš na forhend, lkt ili 729...
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod jbgwtf » 16.02.2016, 14:45

@ivanr
1.znaci prema tebi waldner je defanzivac?
2 . ja jos nisam video igraca koji na svaku lopticu ide cisto ili spin,narucito rekreativca
3. spin je lakse da se stopa sa gumama sa niskim izbacajem posto su po pravilu manje osetljive na dolazni spin...ali u sustini mora spin da se prepozna, bez toga nista
-- nekad guma jednostavno nije kampatibilna s daskom ,, ja sam izmenjao sve i svasta, meni se desilo da guma konkretno (tibhar 1q) na jednoj dasci bude mekana(tibhar inferno), na drugoj ista ta guma bude tvrda(samsonov carbon), na trecoj(donic wsuc) je neprecizna , cetvrtoj brza od gume od koje je na prethodne 3 bila sporija( tsp offensive - ona zuta)...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivanr » 17.02.2016, 00:18

Pogrešno sam shvatio izraz "preštopati". Mislio sam da je u pitanju vraćanje spina - backspinom.
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod VLAJKO » 23.03.2016, 19:24

Sa fosne( timo boll gold 2mm, jako mekane gume) sam presao na primorac off minus dasku i MX-P gume 2,2 mm. E sad, sa onom kako je nazvah fosnom sam mogao najstrasnije da uhvatim spin ili da se na isti nadovezem jos snaznije. Sad to bas ne mogu. Da se razumemo, tek kada sam uzeo trenera video sam da nemam pojma, medjutim sad kao da sam se tek pogubio. Da, savetovali su me tanje gume a opet neki drugi deblje pa cu se navici. I sad, polako se navikam, mocniji je osecaj ali kao da sam izgubio osecaj za spin i a krace lopte ne pokusavam da odigram. Moje pitanje- da li cu se navici, tj da li cu usavrsavanjem tehnike povratiti spin ili da ipak ponudim reket na prodaju pa da uzmem nesto mekse. Hteo bih da cujem par saveta, hteo bih da igru zasnujem na spinovima, bukvalno mi je ideal da naucim da igram kao onaj bucko( nasao sam klip na ovom sajtu nesto pod nazivom trening mec cini mi se). Koje gume biste mi preporucili?
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivanr » 23.03.2016, 20:57

Veruj da nemaš šta da povratiš, tek učiš pravi spin. Naučićeš i sa ovim gumama samo će ti trebati više vremena. Ja pak nisam shvatio šta se dešava dok nisam stavio LKT pro XP, jako spore gume i mekane plus mekan sunđer.
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod zokkee » 23.03.2016, 21:10

Dok ne naucis sve osnovne elemente igre i dobro ne usavrsis nikako ne uzimaj nista deblje od 1.8mm ili 1.9mm. Kad uzmes te najdeblje gume to ti je kao da kreces u osnovnu skolu ali od 2.razreda...
Ja sam krenuo sa Joola fosnom i fabrickim sundjer gumama i kad sam posle dobio neko off- drvo sa potrosenim pravim gumama-mislio sam da letim Poceo da igram ozbiljno pojedine udarce i izvodio ih sa vecom lakocom Opet bilo je dosta teze odigrati kad te neko pritisne sa jakim i ostrim spinovima Kasnije i to dodje na svoje mesto Ako ne ide - tanje gume mogu da poprave situaciju Meni se ispostavilo da imam toliko losu ruku da mi odgovaraju samo tvrda drva Nije mi problem ni off+ drvo sa tanjim gumama naravno ali neko mekse drvo-samo rasipam okolo kao da prvi put igram stoni tenis Acuda S1 Turbo 1.8mm i przi
Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0
zokkee
 
Postovi: 56
Pridružio se: 13.02.2014, 12:26
Lokacija: Zabalj
Reket: Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod VLAJKO » 23.03.2016, 23:39

Dakle, vas savet je da ipak odmah promenim gume pre nego li sacekam da se priviknem na ove. Ok. Koje biste mi gume preporucili?
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju

cron