skupljanje guma

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: skupljanje guma

Postod spinmaster » 18.11.2013, 00:59

Svaka nova guma pre lepljenja mora da se izvadi iz pakovanja i da odstoji bar 3 dana izvan pakovanja da povuce vazduh i svaki sledeci dana da se okrene na drugu stranu,npr. ako danas ide sundjer prema plafonu onda sutra se okrene i tako bar 3 dana mada je jos bolje ako odstoji i do 5 dana i kada se zalepi sa novim lepkom guma se nece smanjiti u obimu.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: skupljanje guma

Postod raxon » 10.02.2015, 13:14

Iz mog skromnog iskustva Rasanti i Evolutioni kada ih skines sa reketa nema im spasa , skupe se nekada i vise od 5 mm dok su Tenergiji mnogo manje osetljivi na lepak pa i jako dobro podnose promenu tj ne smanjuju se po sirini i visini .
To se moze jasno videti i na ovom a i drugim sajtovima gde tenergije najcesce prodaju u pocetnim merama a ove prve dve jako tesko jer se znatno smanje .
Probavao sam ranije manje kvalitetne kineze LKT rapid speed , Friendship DHS neo Skyline 2 ali i Tibhar nimbus, nove kupljene i isecene po merama i nisu mrdnule ni mm kada sam ih prodavao posle skidanja sa reketa a lepio ih sa Donic vario .
Sta se to desava sa Rasantima i Evolutionima mojim omiljenim gumama , da li su u startu lepljene starim lepkom i razvlacene po reketu ?
Ili je nesto drugo u pitanju jer koja bi budala to radila sa tenzorima ?
Steta tako je malo odlicnih guma na trzistu u pristojnim merama a to su za tenzore minimum 148 x 155 mm . :hello: :hello: :hello:
raxon
 
Postovi: 2
Pridružio se: 04.08.2014, 22:12
Reket: Andro treiber K
Fh rakza 7 max
Bh rakza 7 max

Re: skupljanje guma

Postod tititj » 11.02.2015, 13:09

Mislim da je kod rasanta problem u velikim porama kod sundjera te da se napiju lepka i ka skines dolazi do susenja i skupljanja.Nebih rekao bas 5mm ali oko 3mm se skupi.Imao sam ovaj problem ali je jeftino resiv samo dugotrajan proces i dosta truda treba da izbijes sav lepak iz gume u mom slucaju bty free chuck.Gumu od 155x148 mozete videti na berzi i nije rastegnuta lepljenju jel posekotina koju ima bi zinula u tom slucaju.
tititj
 
Postovi: 28
Pridružio se: 08.12.2013, 23:30
Lokacija: Reading UK
Reket: Pimorac Japan 2017
Tenergy 80 FH
Tenergy 05fx BH

Re: skupljanje guma

Postod pedjali » 11.02.2015, 13:30

To je tako jer su tensori fabricki natopljeni busterom. Kad buster ispari onda se guma smanji i olakša. Isto tako ako se bustuje posle nekoliko meseci busterom za kućnu upotrebu(npr Falko) onda se vrati na stare dimenzije ali karakteristike u igri nisu iste kao kad je nova... Ja sam do sad probao da boost-ujem mx-p, hurricane 3 neo, vega pro, tenergy i najbolje rezultate su dali tenergy i hurricane 3...
pedjali
 
Postovi: 19
Pridružio se: 07.08.2011, 19:20
Lokacija: Krusevac
Reket: BTY Innerforce ALC (fl)
FH:BTY T80 2.1mm
BH:BTY T80 2.1mm

Re: skupljanje guma

Postod tititj » 11.02.2015, 14:15

Neznam za boostovanje , ja sam u prcesu od 5 dana radio izbijanje lepka iz gume pomocu parafinskog ulja I svakim danom sto je sundjer vise lepka izbacio to je guma postajala veca I izravnavala se tako da sam stekao osecaj da je lepak taj koji je gusi I skuplja. Neko ce mozda reci parafinsko ulje je booster , mozda I jeste ali nakon 48 sati (nezalepljena guma) je potpuno bez tragova icega znaci vec je isparilo skroz nema ga........
tititj
 
Postovi: 28
Pridružio se: 08.12.2013, 23:30
Lokacija: Reading UK
Reket: Pimorac Japan 2017
Tenergy 80 FH
Tenergy 05fx BH

Re: skupljanje guma

Postod Isa » 02.04.2015, 14:19

Gde da nabavim to parafinsko ulje? Kako ga koristite? Imam jedan tenergy koji je jos u zivotu, malo zapostavljen jer bi trebalo da poraste. :)
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: skupljanje guma

Postod npa » 02.04.2015, 17:36

Kod Joola max400 takodje bila slicna situacija posle drugog prelepljivanja. Guma kraca 3-4 mm. Vrlo se tesko skida lepak sa ovih guma.

Kupio sam 100ml parafinskog ulja u apoteci (valjda se koristi za bebe, tako rece covek u apoteci), premazao gume sundjerom onako ovlas i ostavio da prenoce. Recimo da sam potrosio 1/20 te kolicine od 100 ml. Sutra popodne, znaci posle 14 - 15 h od mazanja gume su vec na probu bile za 1-2 mm vece. Najveci fazon je sto se i lepak lakse skida, sav je nekako bio razvodnjen na njima, lakse ide prstima. Inace ulje je totalno bezlicno, niti ima miris, verovatno ni ukus :), blago je zuckasto, a kosta bocica od 100 ml - 140 din . Bocica je ona klasicna apotekarska mat bela, sa nalepnicom na kojoj je rukom ispisano "parafinsko ulje", kao kada se kupuje medicinski alkohol na meru u apotekama.

Imao sam utisak da je ono bas razbilo lepak iz pora sundjera na gumi, gume su bile lepljive, pa bi mozda bilo ok i da sam samo za novo lepljenje namazao drvo, ali sam ipak skinuo lepak. Gume sam jovo nanovo zalepio, znaci Joola Lex lepak i na drvo i na gume i one postadose vece, skoro su pokrile celu povrsinu drveta, ostalo je 1-2 mm nepokriveno.
E sad .. da sam mozda gume ostavio malo duze da odstoje ili da sam malo vise ulja naneo, mozda bi se i vise prosirile. Ima utisak da je ipak lepka ovde onde ostalo u sundjeru. Mozda sam trebao da sacekam bar jedan dan posle svega toga, da se gume skroz isuse, ali trebalo je da se igra sledeci dan te nisam mogao da cekam. Lepio sam odmah posle skidanja lepka, na gumama se ipak osecalo pomalo ulja pod prstima.

Osecaj u igri posle toga nije bio nista razlicit od uobicajenog skidanja lepka i lepljenja. Ovo je moje iskustvo, malo sam isao i na rizik, ... nemojte da me posle prozivate ako iskvarite svoje gume :). Evo nesto o tome, na samom dnu strane http://rama.hr/?cat=23
npa
 
Postovi: 6
Pridružio se: 16.07.2014, 15:08

Re: skupljanje guma

Postod ivan » 02.04.2015, 21:01

Ulja (i parafinsko i ulje za bebe) ce razmeksati lepak, ispraviti gumu i prosiriti za koji mm, ali ce pokvariti karakteristike gume. Postace premekana i imacete osecaj da se pokvario ugao bacanja i da lopta probija sundjer i dolazi do drveta. Probao sam te zaebancije vise puta pre par godina, ima na forumu dosta o tome.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: skupljanje guma

Postod blackbox » 10.04.2015, 20:17

i ja sam imao problem pri lepljenju da su mi se skupile gume. donic bluefire m3 i andro roxon 500pro. lepak kupljen u markop-u
blackbox
 
Postovi: 2
Pridružio se: 06.01.2015, 10:51
Lokacija: barajevo,guncati
Reket: Butterfly schlager inspire off
bh:donic bluefire m3 max
fh:andro roxon 500 pro max

Re: skupljanje guma

Postod raxon » 24.09.2015, 22:20

Ne treba preterivati sa parafinskim uljem pogotovu ne utiskivali ga na silu u sudnjer a prilikom uklanjanja najbolje gazom , ne silovati previše takodje
Jako je bitno da parafinskoj ulje ne probije između gume i sudnjera po obodu jer onda može da rastegne gumu nepovratno
Najbolje je premazati 3 puta u toku dana parafinskim uljem sudnjer i oprezno Ga skidati gazom zajedno sa lepkom npr posle 45 min stajanja
Treba osjetiti trenutak kada lepka vise nema i prestati sa "busterovanjem" a to je obično onda kada guma potpuno ravna lezi na podlozi a sudnjer vise nije nimalo ljepljiv .
Ako sve dobro uradite vaša guma će porasti za 3 mom sto je prava mera .
Sve preko toga narusicecsvojstva topshita
raxon
 
Postovi: 2
Pridružio se: 04.08.2014, 22:12
Reket: Andro treiber K
Fh rakza 7 max
Bh rakza 7 max

Prethodni

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron