Kako lakirati drvo?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Kako lakirati drvo?

Postod ivan » 06.04.2011, 09:59

Imam jedno drvo koje je od materijala za koji znam da ume da gubi iverke vremenom, sa svakim odlepljivanjem gume po parce. Kazu da lakiranje pomaze. Cuo sam da se za to koristi lak za kosu. Jel neko to radio ili zna kako se radi? Samo se isprska? Ili se razmazuje? Koliko slojeva, koliko se susi? Menja li karakteristike drveta? Da li lakirati po obodu? Da li se guma lako lepi na lakirano drvo? Neki dan je Sekiz bezuspesno pokusavao da zalepi gumu na lakirano drvo, na kraju je morao ismirglati lak.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako lakirati drvo?

Postod filip » 06.04.2011, 10:21

Pa ja znam da moze da se premaze sa bezbojnim emajlom za drvo. Razmazes i po obodu, a onda uzmes finu smirglu i ismirglas blago, tek da bude malo hrapavo samo po spoljnom delu, u obliku prstena.
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Re: Kako lakirati drvo?

Postod Vladojica » 06.04.2011, 11:10

Ja sam jednom u napadu inspiracije lakirao reket sa bezbojnim lakom za drvo. Bespotrebno - jer mogu samo da primetim da sa Kong Linghui-ja i onako ne otpadaju vlakna drveta cak i kad nije lakirano. Tako da sam posle uzeo nitro-razredjivac i "obrisao" lak sa drveta, al mi se obrisao i onaj natpis Butterfly :D. Definitivno je teze zalepiti gumu za lakirano drvo sa free-chackom. Ja to vise ne bih ni radio.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Kako lakirati drvo?

Postod ivan » 06.04.2011, 12:33

Kolika je debljina sloja emajla i laka za drvo? Tvrdoca? Jel oteza drvo, promeni zvuk?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako lakirati drvo?

Postod Vladojica » 06.04.2011, 13:49

Pa tanko je, jbg nije mi ovde to drvo koje sam na jednoj strani prelakirao a na drugoj nisam pa bi mogao da vidis. Drvo sigurno malo oteza, ali to se ne moze primetiti, za zvuk i osecaj koji prelakirano drvo pruza nisam uopste siguran, ali sam se stalno tripovao da je bolja ova strana koja nije prelakirana. Ono sto je sigurno, sa free-chackom se mnogo bolje lepi neprelakirana strana, dok sa prelakirane malo jacim pokretom mozes da odlepis gumu, tako da je vrlo moguce i da nece da zalepi dobro, i da zbog toga bude drugaciji osecaj.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Kako lakirati drvo?

Postod ivan » 06.04.2011, 14:01

Ma ja svaki gram dodatni osecam, kad imam kilavu ruku :D
Sigurno da nesto promeni lak, nema sanse da ostane sve isto. Ja imam jedno staro drvo koje je davno lakirano, to je ovaj Perkosan, na njega zalepim bez problema i sa novim i sa starim lepkom. Samo sto sa novim moram da cekam vise od pola sata da se osusi pa tek onda lepim.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako lakirati drvo?

Postod banedb » 01.05.2011, 12:59

Pozdrav svima..ja koristim JOOLA lak evo i link doduse jos nisam skidao gume pa ne znam kakav efekat ima kod prelepljivanja.
http://www.joola.rs/ostalo/joolalak.htm
banedb
 
Postovi: 26
Pridružio se: 01.05.2011, 12:55
Reket: Donic Burn Off-
Acuda S3 1.8mm BH
Acuda S2 1.8mm FH

Re: Kako lakirati drvo?

Postod Sale » 09.08.2011, 22:36

:D Izlakirao sam reket,lakom za camce,taj sam nasao u garazi.Btf Timo Boll all+,koji sam hteo da polomim,a razlog to sto ne mogu kao na primer Rajko da uvek udarim bhd. ili fhd. sredinom reketa krugom od 3cm u precniku,nego je udaram krugom od 10cm,tako da se desavalo da kad odstupim od idealnog kruga i udarim lopticu u ruci mi ostane osecaj da mi je reket od kartona.
8-) Taj osecaj je sada istorija,reket je dosta kruci,a malkice brzi ali samo malkice,nista tezi jer ne verujem da je dobio 3 gr,zvuk je za nijansu jaci a mozda se i tripujem za zvuk,gume ne spadaju :D .
:idea: Na blago ismirglanu dasku naneo sam ne iskusno debeo sloj laka koji je poceo da se sliva pa sam ga dosta masirao i milovao cetkicom,kada se prvi sloj osusio ismirglao sam ga ali samo da ga poravnam pa sam naneo 2 sloj ali tanje,kada se i drugi osusio dobio sam visoki sjaj,ossmirglao sam i njega ali samo blago ne sa najfinijom smirglom nego sa 330 jbg tu sam imao ali preporucujem daleko finiju,u smirgl papir obavezno staviti malu ravnu letvicu da nebi prstom napravili kanale,za lakiranje koristiti pistolj i kompresor ili tanku a siroku cetkicu,papirnim selotejpom zastititi povrsinu koju ne lakirate,izmedju nanosenja slojeva laka sacekati ne manje od 15h ako koristite lak za camce,susenje tako sto se drska obmota zguzvanim papirom pa se tako nabije u casu ne dublju od duzine drske ili na drsku zalepite selotejp pustite da viri pa ga okacite na zicu za ves ali da ne vide komsije,za one koji imaju malo vise vremena lakirati prvo jednu stranu ostaviti ga da lezi ((u sto horizontalnijem polozaju ali i tu postoji opasnost da taj polozaj ne bude idealno hor.pa moze doci do talozenja vise laka na nizoj strani)) dok se ne osusi pa onda drugu stranu ,onda ce lak biti idealno gladak.
:lol: Veliki pozdrav.
Korisnikov avatar
Sale
 
Postovi: 551
Pridružio se: 18.02.2011, 00:04
Lokacija: Borča
Reket: tbs
bh 05 1.9
fh 05fx 2.1

Re: Kako lakirati drvo?

Postod Vladojica » 09.08.2011, 22:56

Auu Sale, al si se ti naradio :D Ja ne bih imao zivaca da prolazim kroz sve to.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Kako lakirati drvo?

Postod dr.vladan » 09.08.2011, 23:00

Hvala na pojedinostima. Ja sam lakirao jedno starije drvce i razočarao se kako ne drži lepak....Ali ovo mi daje nadu da probam opet sa lepljenjem, moguće da nisam dovoljno čekao.. :?:
dr.vladan
 
Postovi: 74
Pridružio se: 30.06.2011, 22:31
Reket: Head YT Speed IG Elite tenis
Gewo Senta drvo
fh Andro Hexer
bh Btf Tackiness

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron