Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivanr » 11.09.2014, 22:12

Hvala na odgovoru, ne kupujem više ništa preko 1.5mm. A i danas mi je dobro išlo sa mojim kinezima, skoro da sam naučio da udaram lopticu pre nego ona mene :)
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Marecare » 15.09.2014, 17:34

Da se ubacim ovde opet. Videli ste moju kombinaciju Focus 1 FH, Tackiness D BH. Igram juce i nije me islo nikako, burazer se razigrao, i negde od muke okrenem reket. Kako mi je leglo. FH koji su leteli preko idu fino u sto, BH sada sa brzom gumom kad se branim idu fino i ostro u sto itd... Da li je ovo neuobicajena praksa da je brza guma na BH, i sta ovo znaci da ja jednostavno jos nemam dobru kontrolu i da mi zato lezi sporiji tackiness na FH? Da igram ovako kad mi vec odgovara ili da insistiram i vezbam onu staru kombinaciju?
Marecare
 
Postovi: 5
Pridružio se: 24.07.2014, 11:41

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Jovan » 15.09.2014, 18:38

Samo igraj, kako god da ti odgovara. Nije velika razlika u brzini kod te dve gume (a ni debljina sunđera nije neka razlika), razlika je u čvrstini gume i sunđera, što znači da se razlikuje osećaj u dodiru loptice, i prema tome način na koji se izvodi udarac. Drvo je dobro, gume su pristojne. Igraj kako ti odgovara (mislim na to kako je okrenut reket).
P.S. Ako ne ide, zaokreneš za 180 stepeni :D
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Isa » 15.09.2014, 23:28

Marecare je napisao:Da se ubacim ovde opet. Videli ste moju kombinaciju Focus 1 FH, Tackiness D BH. Igram juce i nije me islo nikako, burazer se razigrao, i negde od muke okrenem reket. Kako mi je leglo. FH koji su leteli preko idu fino u sto, BH sada sa brzom gumom kad se branim idu fino i ostro u sto itd... Da li je ovo neuobicajena praksa da je brza guma na BH, i sta ovo znaci da ja jednostavno jos nemam dobru kontrolu i da mi zato lezi sporiji tackiness na FH? Da igram ovako kad mi vec odgovara ili da insistiram i vezbam onu staru kombinaciju?

Meni se desava da na istim gumama utripujem, a mozda i ne da ima razlike kad ih okrenem. Inace i ja sam imao slicnih momenata dok sam jos imao razlicite gume t05 i t64 obe max, da mi krene bolje u narednih 10-15 minuta i onda se vrnem na staro. :lol:
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Yikwo » 19.11.2014, 04:09

Vec sam postavljao slicna pitanja , cak otvarao svoju temu pre nekih godinu dana odprilike ...medjutim nastavio sam sve do danas da igram sa nekim obicnim buvljak reketom, koji mi vise dodje da polomim...na pocetku je za mene bio odlican,na dodir su mu gume bile nekako lepljive da tako kazem , ali evo sada posle godinu dana na dodir je guma sva nekako glatka a ja imam osecaj da sam izgubio na kontroli mnogo(previse), da li je to moj neki osecaj samo "u glavi" ili sta vec nemam pojma, jer stoni tenis igram rekreativno evo vec neke 2,3 godine ...nedeljno po 3,4 puta.

Uglavnom sve nesto jurcam da kupim neki reket za sebe, doduse nisam bas nesto sa budzetom, 30-ak eura...
Stil igre mi zavisi od situacije, ako me pritisnu branim se koliko mogu, ali i pod pritiskom trazim prostor za napad,uglavnom mnogo vise volim da ja pritiskam i da budem ja taj koji napadam.Cim dobijem malo slabiju i malo visu lopticu odmah idem na kucanje ...da prostite na ovom recniku ali sam totalni amater sto se ovih strucnih naziva tice,posto se ne razumem igram samo iz zadovoljstva :)

ima li svrhe kupovati nesto OVAKO, predpostavljam da nema ali ajde da pitam kada vec pisem.

Elem posto niti imam iskustva oko reketa,niti bih znao da sastavljam (lepim,secem sta god) onda drva gume i ostalo ...
Bilo kakav savet bi dobro dosao.
Yikwo
 
Postovi: 6
Pridružio se: 29.04.2013, 22:11

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Jovan » 19.11.2014, 10:29

Mislim da ima boljih opcija sa sastavljanjem reketa. Naravno, kod nekog pouzdanog.
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod First » 19.11.2014, 15:30

To sto sada imas osecaj da imas manje kontrole je zbog toga, sto su ti se gume totalno izlizale. Nemoj opet kupovati ovako gotov, fabricki reket. Brati berzu, pa kad uleti nesto povoljno i dobro da je u rangu tvog budzeta, uzimaj. Ove premade rekete zaboravi, ako iole hoces ozbiljnije da napredujes, pa cak i iz zadovoljstva.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 19.11.2014, 17:22

Gotovo da bih se slozio, da i sam ne igram s reketom sa kioska, tj samo sa drvetom (imam ili sam imao nekoliko prilicno skupih drva a izmenio sam bar 20 brendiranih drva za poslednje dve godine), gume su mi normalne ( nikad starije od godinu dana).
Naravno, premade reketi su uglavnom krsevi, ali poneko drvo od istog moze nekom da legne. No svakako se ne treba uzdati u tu varijantu prilikom kupovine, nego kupiti standardno drvo i gume. Premade gume su nikakve.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Koman » 24.11.2014, 16:51

Pozdrav svima,

veliki sam ljubitelj stonog tenisa, igram vec dugo, ali iskljucivo amaterski, i to sa velikim pauzama.
Ocu da kupim prvi bolji reket. Vec nedelju dana iscitavam forum. Uglavnom shvatio sam da treba kupiti sa "Berze" pravljeni reket.

Pitanje je - Sta kupiti?

Opcija 1
Drvo - JOOLA Defense
Gume - Tibhar 5Q 1.9mm - Friendship 755 0.5mm (trava)
---------------
Opcija 2
Drvo - Butterfly Kenny Pro ST
Gume - TSP 730 - Dr. Neubauer Boomerang Classic
Koman
 
Postovi: 4
Pridružio se: 23.11.2014, 15:29

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod milantra » 25.11.2014, 08:30

Koman je napisao:Pozdrav svima,

veliki sam ljubitelj stonog tenisa, igram vec dugo, ali iskljucivo amaterski, i to sa velikim pauzama.
Ocu da kupim prvi bolji reket. Vec nedelju dana iscitavam forum. Uglavnom shvatio sam da treba kupiti sa "Berze" pravljeni reket.

Pitanje je - Sta kupiti?

Opcija 1
Drvo - JOOLA Defense
Gume - Tibhar 5Q 1.9mm - Friendship 755 0.5mm (trava)
---------------
Opcija 2
Drvo - Butterfly Kenny Pro ST
Gume - TSP 730 - Dr. Neubauer Boomerang Classic

Prvo što me interesuje je koji si tip igrača, ofanzivac ili defanzivac? Zašto te to pitam? Obe kombinacije koje si naveo da su ti interesantne za kupovinu na jednoj svojoj strani imaju defanzivne gume "trave". Ne znam da li si to znao, ali ukoliko igraš defanzivnim stilom onda je u redu što gledaš da kupiš neku od ove dve kombinacije. Ukoliko si ofanzivni igrač zaboravi na ova dva reketa. Na ovoj berzi imaš veliki izbor guma i drveta, samo je stvar u tome da izabereš pravu kombinaciju u skladu sa tvojim stilom ige. Ja bih ti za početak preporučio neko drvo allround zbog bolje kontrole sa srednje brzim gumama debljine sunđera do 1,8mm. Toliko od mene. Pozdrav. :wave:
Korisnikov avatar
milantra
 
Postovi: 354
Pridružio se: 26.07.2012, 07:12
Lokacija: Kruševac

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju