Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg početnika

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod First » 19.02.2012, 01:38

Kako sam ja čitao na nekim stranim forumima, izgleda da koristi, s' tim što je sundjer od Bryce Speed-a...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod Goran » 19.02.2012, 03:05

Slika
bilo je i na ovom forumu link u temi "ko s'čim"
Korisnikov avatar
Goran
 
Postovi: 183
Pridružio se: 15.10.2011, 02:20
Lokacija: Beograd, Čukarica
Reket: Butterfly BalsaCarbo X5
FH: Donic Baracuda 2.0
BH: Donic Baracuda 2.0

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ZoranV » 19.02.2012, 17:10

To je SRIVER D-13 L ,
a ne cista d-13, koja se vise i ne proizvodi odavno, vec soft verzija...
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod NemanjaR » 19.02.2012, 23:09

Sta zna wang hao ! :o Jos nije cuo za tenzor gume nove generacije koje mi ovde koristimo !
mozda ce mu neko ove godine na olimpijadi reci da treba da stavi tenergy ili ragze 7 :blink:
NemanjaR
 
Postovi: 201
Pridružio se: 02.12.2011, 23:14
Lokacija: Beograd -Ovča
Reket: Butterfly Timo Boll ALC
FH- Andro Rasant grip 2,1mm
BH- Andro Rasant grip 1,7mm

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod gimi » 20.02.2012, 20:49

cime li je sve ovo mackano :|
Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...


Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ivan » 20.02.2012, 23:52

Wang Hao ne maze, sundjer njegove bh gume je beli sto iskljucuje sriver sundjer (ali garantuje kvalitet sriver tipsheet-a), a ukazuje na bryce speed ili bryce speed fx. To su ipak gume sa tenzijom, za novi lepak.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod krox » 24.08.2012, 12:17

ako se stara guma namaze starim ljepilom to je unikatan feeling, jednostavno guma ima energiju, ulazi se bez problema na sve zivo , loptica se "baca" iz rekete i sve je to super, i sriver je super i tvrdja i mekanija varijanta, s tim da mi je mekanija ipak bila premekana za stopanje, nisam imo dovoljno ostrine, ali za stavljti srednje jake spinove, plasirane i ulaze na rotirane loptice i jos preljelljena frisko je sjajna, to jednostavno radi i kada udaram lopticu tada imam feeling da mi loptica ulazi u dlan i da ja samo biram di cu istacu sa njom, kontakt je fenomenalan...problem je tu sto to sve traje par dana najvise tjedan jedan i onda opet moras ljepit jer vise nema te energije u gumi, ne baca se tako od reketa loptica, putanja jos je vise ravna, smanjio se onaj luk sa topspinom tako frisko ljepljene gume i iako i guam dalje radi odlicno na kontri i na rotacijama, nestane ipak taj katapult efekt... bas me zanima kako ce se ponasati tenergy kad ga naljepim veceras ako sve prodje kako spada, i kako ce se guma ponasati za 3 ,4 dana il i10 tak, ako odrveni ja bez imalo griznje savjesti ili ljepim stalno tenergy novim ljepilom ili se vracam na srajvere i staro ljepilo, taman sam danas malo laka za kosu stavio na jednu stranu drveta ,skoro nista, pa cu viditi kad skinem gumu, jos ako drvo ostaje neosteceno i ne primjetim kada skinem i naljepim gumu sljedeci puta ili sada vec da drvo drukcije radi zbog laka, da je tvrdo jako ili sta ja znam onda rokam ljepilo staro na srajvere barem jednom tjedno ako budem aktivno igrao ito bez imal ogriznej savjesti, nesmatram to nelegalnim, igraju mi ionako svi sa kojekakim travuljama i slicnima , nije ni to legalno tako da ocu da im slozim ulaz da ima da bjezi od stola i mora chopati tu lopticu jer leti van na blok na stolu...mene to uopce ne sekira...jedino sto mi nije jasno, ja nemogu vjerovati da guma moze izgubiti tensor efekt trajno nakon 3,4 mjeseca igranja po par puta tjedno, jednostavno nevjeroajtno ako je istina, stari srajver je podnosio minimalno , i to minimalno barem godinu dana pravoga igranja sa ludjackimn spinovima, koje sam redovito proizvodio jer spinam ko manijak , cak je i tibhar rapid(inace fenomenalna guma za gluing) durao toliko, a 2godine se moglo sigurno igrati u prosjek usa srajverom da vise nije ajmo reci za igranje, i da loptica gubi snagu na distanci il idalje od stola... to je jedna od njboljih i najdugotrajnijih guma koje sam vidio, moj priajtelj koji igra vrhunski inace je sa istim srajverom 1.5 vec 10 godina igra( inace defanzivac i legenda stolnog tenisa, na bekendu antispin godinama, a kada izvuce tanki rotirani spori visoki spin loptica uvijek ima jaku rotaciju koju nije lako stopati i tesko je preuzeti takvu lopticu koliko ima rotacije...ma nema sanse da se guma moze potrositi rekreativnim igranjem 3 puta tjedno u 3 mjeseca, tako da njene performanse postanu bitno losije, jednostavno mi je tesko vjerovati u to.
krox
 
Postovi: 52
Pridružio se: 15.08.2011, 10:49
Lokacija: Hrvatska
Reket: Drvo: Timmo Boll Forte OFF
Forehand: Tenergy 05 2.1
BEckend: Rapid X-Press 1.9

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod bindra » 24.08.2012, 13:54

ma nema sanse da se guma moze potrositi rekreativnim igranjem 3 puta tjedno u 3 mjeseca, tako da njene performanse postanu bitno losije, jednostavno mi je tesko vjerovati u to.[/quote]
Sta je nemoguce?
Pa firme koje proizvode gume prosto se utrkuju da naprave gumu koja ce najbrze da se potrosi.U tome je fora(da nam pokupe sto vise para)isto kao i kod automobila,tehnike itd...Da nije rekreativaca od cega bi zivele te silne firme koje samo nicu.Veliki je to biznis(satro ping pong jeftin sport) :scratch:
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ivan » 24.08.2012, 14:35

Ping pong je bio jeftin sport, do pre nekoliko godina. Sad i nije bas, a cenim da ce biti i skuplji. Skuplji sport = popularniji, industrija je nemilosrdna, dizace nam cene guma i drveta u nebo. 50 evara za parcence gume koje ce trajati 3-6 meseci, mi smo kreteni sto placamo. Cela guma za auto isto kosta i traje par godina.
Lagano nam dizu cene, a mi ko zabe koje se krckaju u loncu, kazemo 'samo 5 evra vise a 10% vise brzine i spina, uzimam'. ESN svake godine izbacuje novu seriju guma, jos malo pa ce ko modna industrija, gume za jesen/zimu i prolece leto. Vecernje i jutarnje gume, jer smo je li i mi razlicite brzine ujutro i uvece. Pa gume sa mirisom maline, sumskog voca, benzina, starog lepka. Pa zvuk, pa boja sundjera i s kojim se drvima slaze. Dok ima ovaca bice i sisanja. A oni intenzivno proizvode ovce. Davor sa Mark V i Ljubisa sa mark V i sriver su i dalje bolji od svih nas koji menjamo gume. Aca spiner kad povuce bh spin sa mark V (bez prelepljivanja), ne verujem da iko moze da mu vrati.
A mislim da je autor teme odavno poceo da igra sa nekom od guma stare tehnologije.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron