Fenomenalni Novak Djokovic!

Teme koje ne spadaju striktno u gore navedene forume.

Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod ivan » 08.05.2011, 21:09

NovakDjokovic.jpg
Novak Djoković šampion Madrida
NovakDjokovic.jpg (20.83 KiB) Pogledano 2643 puta


Prosto ne mogu a da ne otvorim temu, momak zasluzuje bar po jednu temu na svakom forumu. Nepobediv ove sezone, tukao po tri puta Federera i Nadala, i nezaustavljivo ide ka prvom mestu na atp listi. Osim toga, najavljuje da ce se uskoro ozbiljno umesati u izbore za najboljeg svih vremena, ako je drug Roger nekad smatran za najboljeg, pa onda Rafa dokazao da to nije tako, sta je onda covek koji obojicu bije po tri puta zaredom u svega nekoliko meseci? I to bije kralja sljake usred Madrida. Ovo nije slucajan i neocekivan rezultat, setimo se da je jos pre mesec dana najavio da moze da bije Rafu i na sljaci.

A danasnje finale, osim totalne dominacije, mi je zanimljivo i sa aspekta borbe protiv topspinera. Rafa je prvi koji je uveo teski topspin kao glavno oruzje, pre toga je drug Roger gospodario sa svojim slajsevima i narogusenom facom od koje su se odsecale noge raznim Rodicima, Hjuitima, Davidenkima...Dugo vremena niko nije imao odgovor na njegov topspin, a onda je Soderling demonstrirao pre 2 god na Rolan Garosu kako se igra protiv toga, samo tackiranje. No Soderling nije uspeo da to ponovi a i ta prva pobeda je nekako bas pala u vreme Rafinih porodicnih problema, pa je pitanje da li je to bio sistem ili slucajni uspeh. Ovo danas sto je Djokovic radio je primer doktorske disertacije na temu igre protiv topspinera. Setao ga je levo desno direktnim udarcima bez mnogo spina, a kao sto znamo iz stonog tenisa tesko je povuci spin na loptu bez spina, pa je Rafa morao da ide daleko od osnovne linije i da vraca to, a onda kad ga dovoljno udalji sledi bekhend tacka po dijagonali i Rafa moze samo da isprati pogledom. Da i ne pominjem da je vracao servise odlicno. Ova pobeda je sjajan primer kako se ozbiljnom analizom i pripremom moze pobediti i najbolji. Da nam je vise ovakvih...
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod scvlada » 08.05.2011, 21:26

A ja došao ovde da otvorim topik o Novaku.Bravo za Noleta.Stvarno je neverovatan.Samo da ga zdravlje posluži i to je to.Slušao sam ga pre dve godine kad je pričao da je Nadal drugačiji,da je fizički sazreo a on to još nije.Sada se posle dve godine vidi da jeste.Problemi sa alergijama i astmom su rešeni izbacivanjem hrane sa glutenom.Čudi me da to nisu ranije rešili.Mislio sam da Tipsarević posle Devis kupa lupeta kad je rekao da je Novak naš najveći sportisat ikad,a danas ?Čekam sledeće godine Olimpijadu i zlato za Noleta pa da to potvrdi.
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod filip » 08.05.2011, 23:48

Svaka mu cast. Lepo je videti da neko pomera svoje, a samim tim i granice moguceg. Bravo!
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod First » 08.05.2011, 23:59

Ja samo da se pridruzim cestitkama! Dobiti NAdala tri puta zaredom, pogotovo ova poslednja pobeda na sljaci, zaista impresivan ucinak! Bravo Nole, samo napred!!!
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod Pedja » 13.05.2011, 22:32

Kako se danas poigravao sa Soderlingom( koji je 5.na svetu) bilo mi povremeno žao čoveka(mada je Robi ljakse,pljuje po terenu)... 8-)
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod ivan » 15.05.2011, 20:48

E jeste kralj ovaj Nole, majke mi!
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod Vladojica » 15.05.2011, 21:03

Nole je danas igrao ko Zhang Jike :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod scvlada » 15.05.2011, 21:08

šta reći ! King
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod ivan » 15.05.2011, 21:14

Vladojica je napisao:Nole je danas igrao ko Zhang Jike :D

Mislis, Zhang je igrao kao Nole...

Svi se secamo one scene kad je Raf toliko mlatio druga Rogera da je ovaj poceo da place. Koliko ce proci dok i Rafa ne zaplace...?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Fenomenalni Novak Djokovic!

Postod Vladojica » 16.05.2011, 09:28

ivan je napisao:
Vladojica je napisao:Nole je danas igrao ko Zhang Jike :D

Mislis, Zhang je igrao kao Nole...

Svi se secamo one scene kad je Raf toliko mlatio druga Rogera da je ovaj poceo da place. Koliko ce proci dok i Rafa ne zaplace...?


Ako izgubi na Rolan Garosu... Ima da mu peva u glavi ono: "Godine su proletele,hej zivote, hej mladosti" :lol:
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Sledeća

Povratak na Ostalo

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron