Povreda kolena desne noge

Teme koje ne spadaju striktno u gore navedene forume.

Re: Povreda kolena desne noge

Postod sreten zujkic-penzioner » 28.11.2013, 21:44

moso,napisacu ti moje iskustvo kao neko ko je igrao peofesionalno futsal(mali fudbal) i voleo ga isto kao ti stoni tenis i imao 2 operacije prednje ukrstene veze+meniskus+ostecena hrskavica...Znaci probao sam sve od najboljih ortopeda ovde,nadri lekara,Marijane Kovacevic(pomogla mi dosta ranije za neke povrede vezane za misice) i svi su mi rekli nema sanse nikakav sport vise i stvarno nisam mogao dok mi jedan prijatelj(kosarkaski trener) nije rekao da probam sa akupunkturom.Otisao sam bez ikakve nade da moze da mi bude bolje a danas igram tennis,stoni tenis,mogu i lagani basket,bicikl do 1h voznje,ping pong bez problema,naravno ako preforsiram pocne da me boli ali saniram brzo.Naravno fudbal sanse nema da igram vise,da i nemoj da te neko laze:HRSKAVICA NE MOZE DA SE REGENERISE!!!moze da se presadi ili da jacas kvadriceps (meni to nije pomoglo)Sto se tice ovih komentara ne obaziri se,mozda si samo trebao da iscackas temu msm sportske povrede ili tako nesto i da se nadovezez,pozdrav
sreten zujkic-penzioner
 
Postovi: 20
Pridružio se: 02.05.2011, 11:54

Re: Povreda kolena desne noge

Postod Moso » 02.12.2013, 19:47

Hvala vam ljudi na podrsci, veliki sam borac i imam ogromnu zelju za ozdravljenjem. Posto me je muka naterala, o ovoj bolesti sam naucio skoro sve sto se moze nauciti i slazem se da hrskavica ne moze da se regenerise u potpunosti ali cvrsto verujem da moze puno toga da se uradi na polju saniranja povrede, sprecavanja daljeg propadanja hrskavice i na kraju normalnog funkcionisanja pod kojim podrazumevam hodanje i penjanje uz stepenice. Naime, kod svakog coveka se hrskavica tokom fizickih aktivnosti kida i obnavlja sve do trenutka kada se iz nekog razloga (starost, genetski faktor, povreda) ovaj procs preokrene pa se ona vise trosi nego sto se regenerise u toku dana. Dakle, uz pravilnu suplementaciju i lecenje, dalji proces propadanja se sigurno moze zaustaviti (ovo je i naucno potvrdjeno) a ja verujem i da se, ako nista drugo, makar ono sto je ostalo od hrskavice moze sanirati. U mom slucaju hrskavica nije skroz istrosena tj. ima je jos dosta ali je deo hrskavice ispod patele (casice) ostecen (plici i dublji urezi) sto izaziva bol prilkom hodanja. Da ne smaram vise svojim problemom, moj stonoteniski trening partner (ima 64 god.) je sa 60 god. povredio hrskavicu (doktori mu rekli da skoro pa da nema hrskavicu i da mora da ugradi vestacko koleno) i nakon godinu dana lecenja uspeo je da se u potpunosti vrati normalnim aktivnostima i da trenira stoni tenis po 3 sata dnevno bez ikakvih problema. Naravno, vec pune 4 godine svakodnevno pije preparate za zastitu hrskavice.

Nakon 3 meseca od povrede osecam se daleko bolje, noga je sve pokretljivija, bol sve manji prilikom hoda a tek sam krenuo sa fizikalnom terapijom. Prema prognozama doktora, mozda se i oporavim za 2-3 meseca no videcemo kako ce dalji oporavak da tece.

Pozdrav svima.
Korisnikov avatar
Moso
 
Postovi: 253
Pridružio se: 26.07.2012, 13:49
Reket: drvo : Butterfly Oh Sang Eun
fh: Yasaka Rakza 7 Soft max
bh: Yasaka Rakza 7 Soft max

Prethodni

Povratak na Ostalo

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju