Wifi lag (pomoziteeee)

Teme koje ne spadaju striktno u gore navedene forume.

Re: Wifi lag (pomoziteeee)

Postod jbgwtf » 16.07.2013, 20:34

hvala na pomoci, resio sam problem :D bio ukljucen automatski kad sam instalirao wifikarticu neki fast roaming on 70ms ... i to je pravilo problem igricama...glupost neka , al cim sam odcekirao prestalo da laga ...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Wifi lag (pomoziteeee)

Postod cosmicphunk » 31.01.2014, 03:39

lag u igrici i uopste ping do gugla ti raste ukoliko ti je aktivan torrent (ili vise njih) iz razloga sto torrenti otvaraju mnogo paralelnih konekcija na visokim portovima sto cini da ti sav saobracaj ka provajderu ima laga.. probaj da pingujes google iz terminala i tako proveri koliko ti je odziv ...ako je tu veliki odziv, onda limitiraj ili pauziraj torrente dok igras igricu... jer dzaba ti i 30 mbps u downlinku da imas, ako ti torrent otvori previse konekcija u isto vreme ka svetu, zagusi ti uplink i onda ti se podigne odziv ka svetu i dolazi do laga u igricima, odnosno u cemu god:)

p.s. mozes imati problem cak i ako limitiras upload/download u torrent klientu, ukoliko on otvori previse konekcija i tu napravi usko grlo...realno, najbolje je da ga pauziras dok igras :)

ako te bas zanimaju detalji, u terminalu kucaj netstat -a da ti izlista po TCP i UDP protokolima sta je gde otvoreno i zauzeto, odnosno na kom portu. torrenti koriste portove iznad 1024 -og, al' ne koriste ih samo torrenti, vec i neki drugi servisi poput skajpa, igrica, ...al' to je u principu to.
cosmicphunk
 
Postovi: 14
Pridružio se: 17.02.2012, 00:24
Reket: Butterfly Michael Maze OFF
fh: Butterfly Tenergy 05 (max)
bh: Tibhar Evolution FX-P (max)

Prethodni

Povratak na Ostalo

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron