Prelazak na penhold hvat

Kako popraviti igru?

Prelazak na penhold hvat

Postod ivan » 11.04.2021, 10:17

Nedavno sam presao na penhold hvat, cisto iz zabave, malo mi dosadilo shakehend mlataranje. Mnogo je zabavniji penhold, iako je tezi, a osecaj kad ispruzenom rukom opalis forhend spin paralelu ko xu xin nema cenu. Ocekivanja i realnost su potpuno suprotni, umesto da poboljsam forhend po cenu bekhenda, kod mene je forhend losiji nego sa sh hvatom, a bh RPB skoro da je bolji. Teze je udariti jako bekendom al spin ide dosta dobro. Malo je veci dohvat rukom na fh stranu sa penhold hvatom, a moze i da se reze iz daleka. Cak i lobovi idu bolje. Ali, teze je naci pogodnu kombinaciju drva i guma, ph drva su cesto glavata pa gume budu teske, glava teska. Gume ne pasuju sve, treba eksperimentisati vise. Zglob vise radi pa i ne mora da budu mnogo brze gume a mozda ni max. Odigrao sam 4-5 turnira i 10-15 treninga s penholdom (svaki put druga kombinacija drvo/gume :) ). Ima napretka ali trenutno igram za klasu dve slabije nego sa sh hvatom. Bas me zanima sta ce od svega ovoga biti u narednim godinama.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Prelazak na penhold hvat

Postod Pedja » 11.04.2021, 21:01

Koliko ja znam, ti si se vratio na shakehand... Ali, interesantan ti je ogled koji mislim da je trebalo da traje malo duže da bi dobio relevantnije podatke...Ovako, interesantna zapažanja a tebi svaka čast, ja tako ne bi mogao da stavim na sto 2 lopte... :bye:
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Prelazak na penhold hvat

Postod ivan » 13.04.2021, 21:37

Pitanje je dal sam se vratio. Prodao sam gumu sa penhold reketa pa sam morao na sh. Verovatno cu i nastaviti sh dok ne nadjem dve nemekane gume da bacaju visoko a da nisu teske, sto se mozda i ne moze naci. Juce malo trenirao, zaboravio kako da vucem spin sa sh hvatom pa sam sh reket koristio kao ph, sve ide bolje. Ali trening je trening a mec je mec.
U ovom trenutku bih rekao, kao savet nekome ko trazi igru, ko hoce vise zabave u stonom -> penhold. Ko hoce poene -> shakehand
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel


Povratak na Trening

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron