Servis i prijem servisa

Kako popraviti igru?

Re: Servis i prijem servisa

Postod scvlada » 29.03.2017, 21:40

A gume stanji,bar na 1,8.Za pocetak i to ce ti mnogo pomoci.Vidim imas brzu kombinaciju,debele gume,sta ocekujes.Spasavaj se kako znas i umes,za vikend do Djoleta :hello:
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Servis i prijem servisa

Postod Vladojica » 29.03.2017, 22:07

Stavi antispin na bekhend... :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Servis i prijem servisa

Postod bojan » 29.03.2017, 23:35

Vlajko, moj ti je savet da pogledas na youtube ima dosta video lekcija raznih stručnjaka za različite vrste servi. Neke od tih lekcija baš lepo i detaljno prikazuju kako servirati ili vratiti određene serve. Potraži, prouči pa sledeći put probaj da primeniš. Fora je u tome da moraš da uspeš da pročitaš koja je rotacija loptice prilikom određene serve i koji potez ruke i reketa eliminiše ili koristi tu rotaciju u tvoju korist. Pozdrav
bojan
 
Postovi: 31
Pridružio se: 17.07.2011, 13:13
Lokacija: Beograd
Reket: Andro Treiber Z
Fh - Andro Rasant Grip 1.9
Bh - Butterfly Rozena 2.1

Re: Servis i prijem servisa

Postod First » 30.03.2017, 22:17

Nemoj mnogo da se opterecujes razmisljanjem prijema serve. U pitanju su delici sekunde u kojoj ti bukvslno po automatizmu moras da odlucis kako ces da je primis. Prakticno nemas vremena ni da razmislis. Ne znam sad kako to da ti objasnim, ali jednostavno to bi bukvalno trebalo "sama ruka da odradi" ukoliko imas smisla za stoni tenis. Gledaj sta protivnik radi svojom rukom i koji deo loptice udara, tako ces najlakse procitati servu. Ako aktivno razmisljas o prijemu, neces imati dovoljno vremena da sve to procesuiras. Nemas vremena da procitas servu, pa da lazes e sad je donja, gornja, postranicna, prazna.... i sad cu ovako ili onako da postavim reket, ili da je napadnem. Dalje, jednu istu servu mozes na nekoliko nacina da primis i to treba da korostis, a ne samo jednu vrstu prijema, jer ce u protivnom onaj koji servira znati sta ces uraditi i nece mu biti tesko da taj prijem odmah napadne. Mnogo si se opteretio prijemom, a to nije uopste lako. Ako te toliko to ves muci, moj savet ti je da probas da je napadnes. Svaku malo duzu servu mozes da napadnes. Nemoj da,razmisljas o rotaciji, vuci spin na to. Druga solucija je da stavis neki materijal, koji ce ti pomoci oko prijema serve, dok se malo ne opustis i udjes u poen. Vremenom ces serve primati mehanicki, sem izizev nekih bas teskih. Mozak ce sam prepoznati sta treba da odradi i pre nego sto ti sam pocnes da trazis odgovor na to. Stavi materijal i neka to bude za pocetak, da se malo oslobodis i udjes u poen. Posle ces vec nauciti kako se prima serva. Drugo je da odes do Djordjeta u NS, plati koliko treba, ali ces nauciti pravilno kako se to radi. Usput ce ti verovatno ispraviti jos milion stvari za koje si mislio da dobro radis, ili znas. Jako je pedantan i dok to ne bude kako valja, nema mrdanja.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Servis i prijem servisa

Postod VLAJKO » 31.03.2017, 08:39

Hvala ljudi na savetima!
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

Re: Servis i prijem servisa

Postod Paspalj » 31.03.2017, 20:48

VLAJKO je napisao:Djordje, pre svega hvala na javljanju. Dvadeset evra sam mislio za barem dva casa, pretpostavljam da je to neki minimum. Inace cas u Bg je otprilike 10 evra, mene Davor drugarski trenira za 500 u sta je uracunat i termin. Bas sam te spominjao u razgovoru sa Nesom Nedraminom i rado bih trenirao kod tebe da smo blize jer sam gledao tvoje treninge, kao i meceve na tjubu. U sustini, teoriju znam, ali u praksi kao da su mi ruke vezane. Najgore je sto vidim da sam od mnogih bolji ali da me dobijaju cim uoce moju slabost. Primera radi na turniru na kom igram se pojavio igrac za koga mi rekose da igra top, sto se i pokazalo ispravnim jer je na kraju osvojio turnir. Samo poen me je delio od 2/2 u setovima, cak sam imao dve set lopte u tom cetvrtom setu! Dakle u igri mogu dosta dobro da pariram cak i mnogo boliim od sebe, ali serve me frustriraju!


Malko si me zasmejao. Opisuješ meč protiv mene. Ja kao "top" igrač igram rekreativnu pingić ligu i trenutni skor mi je 0 pobeda i 18 poraza.
Naravoučenije - informacije o tome ko je kakav igrač shvati kao krajnje relativne.
A sad koju o prijemu servi. Mogu ti pozajmiti pedesetak loptica za trening. Posle nekoliko termina tokom kojih bi ti Davor, njegov sin Nikola ili neki tvoj prijatej samo servirao a ti vraćao, podigao bi nivo prijema servisa do te mere da ti ne bude frustrirajući faktor u mečevima. Vredi pa i da daš koji dinar više. Dovoljno je da vežbaš vraćanje osnovnih servi. Ako se dobro sećam najviše te zeza serva sa rotacijom sa strane. Ko ume i da "sakrije" servu za tebe (i mene) je toliko vešt da može lako da te tuče i da to ne čini.
I još jedan savet. Slazem se sa Vladom da ti je prebrz reket. Po meni bi ti najbolje bilo da pazariš dasku all brzine a da ovu staviš u fioku da te sačeka par godina. Na brzini nećeš ništa bitno izgubiti (loptice koje napadaš udaraćeš malo jače) a mnogo ćeš dobiti na kontroli, što će se lepo osetiti u rezultatu tvojih mečeva. Prebrz reket je najčešća greška nas rekreativaca. Gledaću da i ove nedelje dodjem na turnir (ako stignem od posla)
Ako ne, moj telefon je 069 29 069 27.
Pozdrav Bane.
Paspalj
 
Postovi: 24
Pridružio se: 18.01.2014, 00:55
Lokacija: Beograd, Karaburma
Reket: TSP balsa 5.5 all+
fh: acuda s2
bh: acuda s1

Re: Servis i prijem servisa

Postod ivan » 31.03.2017, 22:33

sad si uzo trofej PAspaljee, Paspaljee...

Nije Bane bez razloga kapiten u nasoj ekipi :)
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Servis i prijem servisa

Postod VLAJKO » 01.04.2017, 13:22

Hvala Bane i ivane. Vidimo se sutra nadam se. Neko se i pre vas nadovezao na moj reket i to koliko je brz. E sad, sto se tice igre tu sam slabiji, medjutim posto sam zadnjih godinu dana bio najveci eqvipment junky u Srbiji verovatno, probao sam gotovo sve od reketa i guma i na kraju sam pronasao ovo predivno i neverovatno prefinjeno drvo, za spin pogotovo 5,5mm, veoma tanko sa dosta vibracije. Vodi se kao off medjutim s obzirom da sam igrao sa desetak off drveta i isto toliko all, ovo drvo nikako ne moze biti cak ni off-!Kada sam ga uzeo od Duvle ma njemu su bile dve MX-S gume koje su bile ukrocene kao da su rakze! Kada sam ja pocinjao savetovali su mi Primorac off- i grubu(prihvatio savet) a ovo je u istom rangu brzine recimo kao primorac a kontrolom kao all. Donic Waldner limited off, svakom ga preporucujem, stvarno je po meni neverovatan osecaj igrati sa ovim drvetom. Gume sam takodje uzeo jako mekane i spore- Xiom Vega Europa df 2,0. Probao sam i sa 1,8 i nije to to. Mislim da mi je ovo najmeksa i najosecajnija kombinacija ikada i sve mi je lepsi osecaj ruci. Sad ostaje da se izborimsa servama i servisima.
VLAJKO
 
Postovi: 17
Pridružio se: 18.03.2016, 15:27
Reket: Gionis Carbon OFF
FH: Rakza 7 soft 2.0
BH: Rasant Grip Max

Prethodni

Povratak na Trening

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju