prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Kako popraviti igru?

Re: prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Postod Dragos Lav » 17.03.2014, 23:15

Dragos Lav je napisao:Odlično, da motor od brisača je opcija o kojoj sam i ja razmišljao, al ovaj imao pri ruci, čekam lepo vreme da usnimim moj top konačno. A i stižu mi iz Kine 50 3 Star loptica. Havla na odgovoru.

D,a za kraj ne znam kakav si sa mehanikom, kad bi nešto moglo da se namesti (opciono) da oscilira levo-desno barem neki ugao 20-30 stepeni to bi onda bio pravi pogodak, moram videti imam dobrog drugara da vidim jel može da smisli neku *gravitaciju* bez motora.


Evo da odgovorim sam sebi :) Ovo oscilovanje levo-desno sam odlučio da rešim, naručio sam delove iz Kine, stižu za 30 dana: 2 servo motora, gomilu elektronike za podešavanje napona, servo tester. Ima da proradi levo-desno, a ako me baš krene ima da ga preradim totalno, čak razmišljam da mu namestim sistem da se sam hrani lopticama koje padaju u mrežu, da ne moram da presipam iz kante u kantu.

Eto kad ovaj Švaba iz videa iznad može da napravi robot ruku (ako nije fake), da se i ja vratim staroj ljubavi - automatici i odradim nešto za moju dušu.

Dragoslav
Dragos Lav
 
Postovi: 35
Pridružio se: 01.09.2013, 17:37
Lokacija: Žabalj
Reket: drvo: S.Iseki Juic
bh: DHS Hurricane 3-50 Soft
fh: Tibhar 1Q

Re: prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Postod milantra » 18.03.2014, 09:32

arizan je napisao:Veliki pozdrav!
I ja sam se mucio sa raznim motorima pa je na kraju postavljen motor od brisaca. Najbolje i najjednostavnije resenje. I motore sam dosta izmenjao za izbacivanje loptica. Prvi je bio od malog autica na baterije i nije bio dovoljno snazan, a sada je od 12 volti i radi sasvim korektno. Malo jos nedostaje da se ubaci neki prekidac i to je to. Uskoro cemo lepo da ga snimimo u radu pa cete moci da vidite kompletno funkcionisanje.

Znam koliko smo truda i muke uložili da sklopimo svoje robote. Moj robot je profunkcionisao i već ga koristim u radu sa decom. Uskoro postavljam snimke. I ja sam koristio motor od brisača za feeder, a motor od fena koji radi isto na 12V za izbacivanje loptica. Gumeni točkić sam skinuo sa automobilčića, koga sam kupio kod Kineza za 150 dinara i montirao ga na motorčić od fena. Kompletnu elektroniku odradio je moj kolega elektroničar kome skidam kapu za ono što je uradio. :hello: :thumbsup: Što se tiče pokretanja robota levo-desno može i to da se uradi uz pomoć trećeg motorčića i hidraulike sistemom poluga i njihovog postavljanja u ekscentričnu osu. imate takav sistem rada na You tubu kada ukucate home made table tennis robot.
Pozdrav. :wave:
Korisnikov avatar
milantra
 
Postovi: 354
Pridružio se: 26.07.2012, 07:12
Lokacija: Kruševac

Re: prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Postod arizan » 19.04.2014, 13:13

Evo i malo duzeg i boljeg snimka robota za stoni tenis
http://youtu.be/bFPkRBFUzpc
arizan
 
Postovi: 10
Pridružio se: 22.01.2013, 10:28

Re: prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Postod arizan » 19.04.2014, 13:15

Vazno je da dobro funkcionise...
arizan
 
Postovi: 10
Pridružio se: 22.01.2013, 10:28

Re: prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Postod arizan » 19.04.2014, 13:17

Vrlo lepo iybaca i spinovane loptice kada se motor koji ih izbaca zakrivi levo ili desno.
arizan
 
Postovi: 10
Pridružio se: 22.01.2013, 10:28

Re: prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Postod milantra » 20.04.2014, 20:17

arizan je napisao:Vazno je da dobro funkcionise...

Bravo, lepo radi. :good:
Za neki dan postavljam snimak mog robota.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
milantra
 
Postovi: 354
Pridružio se: 26.07.2012, 07:12
Lokacija: Kruševac

Re: prvi robot za stoni tenis u Aleksandrovcu

Postod kokica71 » 08.05.2014, 15:03

Jel može da se pojača brzina i koliko bi koštao takav robot? Hvala
kokica71
 
Postovi: 5
Pridružio se: 12.11.2013, 21:11

Prethodni

Povratak na Trening

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron