Mark V is (not) dead

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Mark V is (not) dead

Postod trodor » 13.04.2012, 00:40

Zapocinjem clanstvo na forumu, a kako drugo nego opremom:

Treba mi pomoc pri odabiru reketa/gume. Igram rekreativno desetak godina, sa manjim ili vecim pauzama. Posle najvece od pomenutih pauza ove godine sam poceo da igram malo redovnije i hocu da pazarim/sastavim reket koji ce mi sluziti u naredno godinu dana.
Imam brz i precizan napad forhendom iz vecine situacija oko cega sam izgradio igru, ali bih hteo da se pozabavim i treningom udaraca koje redje/slabije koristim, pa bih voleo reket sa kojim bih mogao da racunam na upotrebljiv push, i bar u nacelu izvodljiv chop, pa makar napad i trpeo malo.

Sad, trenutno naginjem tome da uzmem dobar Yasaka Mark V (bar 2mm na FH, 1.8 na BH) sa nekim All+ ili jos bolje OFF- drvetom, pa me interesuju misljenja o ovoj kombinaciji. Vidim da neki misle da su ove gume bez prelepljivanja prevazidjene (a time nemam zivaca/potrebe da se bakcem), pa me interesuje i sta mislite o nekoj polovnoj Ragzi kao alternativi? Tenergy 05 mi kao neka buduca varijanta divno zvuci, ali se plasim da bi me sad jos vise orijentisao na FH drive/loop, jer se bojim da bi mi taj bouncy efekat pravio problem u kratkoj igri i uopste u razvoju svestranije igre (sa tenergyjem nisam nikad igrao, tako da me slobodno ispravite ako gresim). Ima li neko iskustva sa trajnoscu Ragzi (za Mark V znam da je nedoder)?

Hvala unapred.
trodor
 
Postovi: 10
Pridružio se: 11.04.2012, 01:15
Lokacija: Beograd

Re: Mark V is (not) dead

Postod First » 13.04.2012, 01:27

Ivan igra sa Ragza7, pa će ti on verujem najbolje odgovoriti na ovo pitanje.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Mark V is (not) dead

Postod ivan » 13.04.2012, 08:29

trajnost je relativna, zavisno kolko se cesto i jako igra :)
Ako vec ucis udarce, drz se mark V-a. Cuveni Aca spiner je pobedjivao i jako dobre igrace igrajuci s mark V-om, kombinuje spin i chop. Meni je rakza dobra. Trajnost - sama guma moze dugo da traje, ali na prvim rakzama koje sam kupio pre godinu dana sundjer se umrtvio nakon 3-4 meseca, vrlo moguce jer sam par puta prelepljivao starim lepkom, a treba novim. Na ovim sadasnjim koje sam zalepio pre 8 meseci, i dalje je sve ok (mada nisam svo vreme igrao s njima). Ali racunaj da sve moderne gume imaju manju trajnost nego stare poput srivera i mark V-a. Sad sve zavisi kako i kolko igras, ako igras rekreativno onda ti je svejedno, ako se takmicis po ligama, onda ionako menjas gume na 6 meseci.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Mark V is (not) dead

Postod djordjestanic » 13.04.2012, 12:33

Volim što se svi drže terminologija sa ovih prostora.

Ne znam šta je to push sa klasičnim gumama (iliti backside ili inverted).

Inače chop je samo "sečenje" na spin a to se ne radi kod stola.

Pimpl je termin koji se koristi na vraćanje "rezane" lopte istim udarcem i pravljenjem iste "rezane" lopte ka protivniku.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Mark V is (not) dead

Postod trodor » 13.04.2012, 15:00

Hvala svima na odgovorima.

@Ivan
Hvala na dobrom odgovoru. Mislis li da bi ako se odlucim za Mark V trebalo da uzmem nesto brze drvo da kompenzuje malo inertniju gumu? Takodje, cime lepiti Mark V? Novi lepak ili stari (bez prelepljivanja)?


@Djordje
Nazalost slabo znam lokalne termine, no push je vise nego standardan naziv za obicno neofanzivan udarac sa umerenim backspinom, najcesce iznad stola. Koliko vidim poklapa se sa tvojim opisom termina pimpl, osim u tome sto se push koliko ja znam upotrebljava za ovakav udarac nezavisno od protivnikovog nadolazeceg spina. Pod chop-om podrazumevam jak backspin na lopticu koja je debelo u silaznoj putanji, cesto ispod stola. Nisam ni rekao da se radi kod stola.
U svakom slucaju, koliko god terminoloska rasprava bila zanimljiva, kako vidim da igras Ragzama (tj, barem pise tako), vise bi mi koristilo tvoje iskustvo sa njima, poredjenje sa Mark V, i eventualno neki predlog za razumno zacenjeno drvo koje bi se sa nekim od ovih guma lepo slagalo. Takodje, u kojoj meri elasticnost/bouncy efekat Tenergy-ja smeta u kratkoj igri (mislim prvenstveno na push/pimpl, pretpostavljam da pri flick-u (mini topspin iz zgloba) jos i pomaze).


Pitanje za sve: nov Mark V vs. polovna Ragza, za svrhe navedene u prvom post-u?
trodor
 
Postovi: 10
Pridružio se: 11.04.2012, 01:15
Lokacija: Beograd

Re: Mark V is (not) dead

Postod djordjestanic » 13.04.2012, 15:08

Mark V je mrtav. Kao i Sriver i sve ostalo iz vremena pre tensora jer mora da se prelepljuje starim lepkom a to je zabranjeno.

Uzmi ragzu. Cena u Novom sadu je 32eura.



Push je ugurana lopta a to niko u Srbiji ne radi kao normalan udarac sa klasičnim gumama. Sa travom rade Kostadinović iz Subotice i recimo Marko Lučić iz Novog Sada.

Ne shvatam tvoj željeni sistem igre. Forhendom bi da napadaš a bekendom da se braniš daleko od stola?

Jako komplikovano za igrati i zahteva spekatkularnu tehniku.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Mark V is (not) dead

Postod trodor » 13.04.2012, 23:46

Nismo se razumeli. Moj trenutni sistem igre, i sistem u kojem cu verovatno zadugo ostati u mecevima najefikasniji je klasican drive/loop napadacki sa dominantnim forhendom. Ono sto ja hocu je reket koji ce mi dopustiti da razvijam i ostale aspekte igre makar i po cenu toga da je malo slabiji u onome sto meni najcesce donosi poene. Inace bih uzeo off+ drvo i brze gume i ziveo od napada, ali mislim da ce dugorocno gledano izbalansiranija igra da se isplati.
trodor
 
Postovi: 10
Pridružio se: 11.04.2012, 01:15
Lokacija: Beograd

Re: Mark V is (not) dead

Postod trodor » 23.04.2012, 02:22

Gde ima da se kupi nov Mark V, po mogucnosti u Beogradu? Ja bih ovu gumu u recimo 2mm ukombinovao sa malo brzim karbon drvetom, pa me interesuje sta mislite o Joolinim off drvetima, imam utisak da su povoljna za ono sto nude. Sta mislite o Joola Fever, koji kosta nesto vise nego sto sam pocetno planirao da dam za drvo ali mi na papiru fino zvuci (nesto kao ALC za siromasne:)?
trodor
 
Postovi: 10
Pridružio se: 11.04.2012, 01:15
Lokacija: Beograd

Re: Mark V is (not) dead

Postod Majstor Bob » 23.04.2012, 08:23

Joola u sustini ima dobra drva, cak i predobra za tu cenu, ako sad pravis prvi reket zadovoljice sve tvoje potrebe. Ja imam iskustvo sa Joola bomb extrem MCD(6 treninga po 2h, ja i kum menjali rekete cisto da probamo posto sam bio u potrazi za novim drvetom). Jako brz reket i jako kvalitetna finalna obrada, doduse to uzmi s rezervom jer je ovaj bio iz inostransva. Obzirom da sam dugo igrao sa BTY Schlager off- jedino sta mi se nije svidelo na tom reketu je dosta manja glava reketa nego na mom Schlageru. Svidelo mi se drvo, ali obzirom da sam posle 5 meseci uspeo da nabavim killerspin CQ odlucio sam se za to, mada sad kad igram vidim da su vrlo slicni jako brzi i dosta kruti. To sto kazes da je Fever kao ALC to isto uzmi sa rezervom jer ALC ne kosta 120e bez veze. Jos jednom ako ti je prvi reket uzmi Joolu i ne misli mnogo bices zadovoljan sigurno, a posle godinu dve lako se promeni drvo. Da, ne bezi od polovnih drva jer ovde na forumu imas dosta frikova koji odigraju sa drvetom 2 treninga i posle prodaju znaci dobijes dobro drvo za dobru cenu. Puno srece sa novim reketom.
Majstor Bob
 
Postovi: 65
Pridružio se: 18.01.2012, 08:05
Lokacija: Kraljevo
Reket: BTY Liu Shiwen
Fh-Xiom Omega IV Pro max
Bh-DHS skyline Tg3

BTY Liu Shiwen
Fh- Xiom Omega IV pro
Bh- DHS skyline Tg2 Neo

Re: Mark V is (not) dead

Postod Majstor Bob » 23.04.2012, 08:25

Da, zaboravih da kazem razmatraj i Joola gume dobre su.
Majstor Bob
 
Postovi: 65
Pridružio se: 18.01.2012, 08:05
Lokacija: Kraljevo
Reket: BTY Liu Shiwen
Fh-Xiom Omega IV Pro max
Bh-DHS skyline Tg3

BTY Liu Shiwen
Fh- Xiom Omega IV pro
Bh- DHS skyline Tg2 Neo

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju