Yasaka Rakza 7 guma

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Yasaka Rakza 7 guma

Postod ivan » 09.05.2011, 18:40

Koristim ove gume oko 3 meseca. Ako stavim na stranu probleme koje sam dobio mesanjem starog i novog lepka, vrlo sam zadovoljan gumama. Brze su ali ne prebrze. Spina ima bas dosta. Tvrdoca je srednja, mozda prvih 2-3 dana nakon lepljenja (novim lepkom) je delovala tvrdje, ali se onda malo smeksala. Ugao bacanja je visok pa malo treba prilagoditi uglove reketa kod udaraca, ali ne previse visok. Ima neki katapult efekat, ali mali, pa nije nelinearna. Sundjer je zanimljiv, porozan je, a vrlo otporan na skidanje lepka, skidao sam dva puta naslage mesavine starog i novog i nije takoreci ni trunka otpala. Guma proizvodi spin sundjerom, znaci treba loptu uterati u sundjer, i onda ima bas dosta spina. Nije cak losa ni za blok. Dosta je dobra za tackiranje, bolja nego tenergy 05. Cak neka drva koja imam a koja nisu nikakava u pogledu tackiranja, sa ovom gumom postaju upotrebljiva i u te svrhe. Tezina je 66-67 grama za neisecenu gumu, sto je oko 44 za isecenu a 45-46 kad se doda novi lepak. Znaci neka gornja srednja tezina, ali laksa od t05 nekoliko grama.
Probao sam je na 3 drveta razlicite elasticnosti, i solidno se pokazala (u pogledu napadacke igre sa spinom). Na Kong Linghui drvetu (kruto) isto je dobra, samo sto tada blok ume da preleti preko stola lako (mada treba imati u vidu da sam ja los bloker).
Ne svidjaju mi se dve stvari. Na drvima koja nisu kruta kao da nema dovoljno spina kod servisa, tj treba malo i sundjer koristiti. Trajnost bi mogla biti bolja, crvena(forhend) mi se vise potrosila na izgled, iako i dalje drzi loptu, nema proklizavanja ni malo. Crna (bekhend) je znatno bolja. Mada ja mnogo vise udaram forhend.
Sve u svemu, od guma sa puno spina, ova je meni i bolji izbor od t05, jer je laksa, kontrolabilnija, malo manji ugao bacanja, linearnija, i naravno jeftinija.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod Pedja » 12.11.2011, 23:13

Probao,u principu si sve u pravu...mada...ne znam...nije nekako konkretna...
p.s. ovo su moji subjektivni utisci posle kratkog igranja...
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod profesionalac » 12.11.2011, 23:19

Pedja je napisao:Probao,u principu si sve u pravu...mada...ne znam...nije nekako konkretna...
p.s. ovo su moji subjektivni utisci posle kratkog igranja...

kako to mislis nije konkretna?
STK Nestrus - Vitkovac
profesionalac
 
Postovi: 440
Pridružio se: 04.10.2011, 18:38
Lokacija: Aleksinac
Reket: drvo : andro super core cl off+ - 66 grama
fh : rakza 7
bh: andro rasant turbo

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod djordjestanic » 13.11.2011, 00:34

profesionalac je napisao:
Pedja je napisao:Probao,u principu si sve u pravu...mada...ne znam...nije nekako konkretna...
p.s. ovo su moji subjektivni utisci posle kratkog igranja...

kako to mislis nije konkretna?


Nije Tenergy
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod srbomanija » 24.11.2011, 20:19

Sa kojim lepkom ih je bolje lepiti?
srbomanija
 
Postovi: 8
Pridružio se: 23.11.2011, 10:44
Lokacija: Trstenik
Reket: Rucanor.Joola i Donic

Rakza 7

Postod ackonet » 24.02.2014, 08:16

Evo da otvorim ovu temu, posto sam primetio da mnogi igraci sa foruma igraju ovom gumom, pa da jednostavno pomognu u izboru drugima. Npr ja sam u dilemi koliko je to dobra guma, npr trojica iz mog kluba su je probala i nije im odgovarala, opet mnogi drugi su prezadovoljni. Voleo bih da ovi koji igraju duze s njom opisu detaljno kakva je brzina, spin, kontrola, kratka igra, zavrsni udarac i sl. Najbolje je ako se da jos i neko poredjenje sa nekom takodje poznatom gumom iz programa, Butterfly, Joola, Donic ili Tibhar. Unapred zahvaljujem na svakom komentaru.
ackonet
 
Postovi: 46
Pridružio se: 22.10.2013, 18:53
Reket: Bty TB ALC
Fh : BtY Tenergy 05 2,1
Bh : Bty Tenergy 05 2,1

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod ivan » 24.02.2014, 10:57

evo mog update-a nakon 3 godine s rakzama (a i sa nekim drugim):
izmenjao sam dosta rakzi i dobra je guma i relativno trajna (od 3 meseca do godinu dana, kako se zalomi).
bolja je na fleksi meksim drvima (korbel), koristio sam je i na spiritu (koji bas i nije mekan) na bh u varijanti 1.8 i odlicno me sluzila. Na spiritu sam probao 2.0 na forhendu ali nije islo, mislim nisam ja tad igrao lose, ali nesto nije bilo kako sam ocekivao (mozda zato sto sam do tad igrao sa acudama s2 pa se nisam brzo privikao). Mislim da je na spiritu za fh bolja acuda s2. Probao i sa Maze off ali isto nije bilo sjajno. Tj cini mi se da vecini ovih novih brzih kompozitnih drveta koja uglavnom bacaju nisko vise odgovara guma koja takodje nisko baca, u suprotnom moze doci do situacije da reket nekad baca visoko nekad nisko zavisno od kombinacije spina i brzine dolazne lopte i sopstvenog udarca, sto se, narocito kod igraca sa losom tehnikom i nedovoljno odlucnim udarcima (poput mene), da okarakterisati kao losa kontrola, nepredvidljivost i slicno.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod ackonet » 24.02.2014, 20:42

Hvala Ivane dosta si mi pomogao. Ipak cu se drzati Acude S2 ili Bluefire M2, mozda Rhyzm 425.... Sada sam se skrasio sa Tibhar Q5. Ova guma mi na drvetu Texo C7 izuzetno odgovara. Tako da cu Rakzu zaobici jer su drva s kojima igram uglavnom ona koja si ti nabrojao kao nekompatibilna s tom gumom.
ackonet
 
Postovi: 46
Pridružio se: 22.10.2013, 18:53
Reket: Bty TB ALC
Fh : BtY Tenergy 05 2,1
Bh : Bty Tenergy 05 2,1

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod spinmaster » 25.02.2014, 00:48

Takodje mozes da uzmes u obzir i Andro Rasant i Rasant Turbo koje su jako dobre i kvalitetne gume i koje mogu da ispune sve tvoje zahteve koje trazis a nisu ni mnogo skupe kao Tenergy.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Yasaka Rakza 7 guma

Postod ivan » 25.02.2014, 01:36

ackonet je napisao:Hvala Ivane dosta si mi pomogao. Ipak cu se drzati Acude S2 ili Bluefire M2, mozda Rhyzm 425.... Sada sam se skrasio sa Tibhar Q5. Ova guma mi na drvetu Texo C7 izuzetno odgovara. Tako da cu Rakzu zaobici jer su drva s kojima igram uglavnom ona koja si ti nabrojao kao nekompatibilna s tom gumom.

Texo c7 je jedno od retkih karbonskih drveta koja baca visoko :)
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju