Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg početnika

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ivan » 17.02.2012, 00:06

moje stare gume sa starim lepkom koji se moze kupiti u bg i dalje imaju duplo manje spina od nove gume za novi lepak.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod Goran » 17.02.2012, 00:36

Zašto je manje spina dobro za nekoga ko uči udarce?
Korisnikov avatar
Goran
 
Postovi: 183
Pridružio se: 15.10.2011, 02:20
Lokacija: Beograd, Čukarica
Reket: Butterfly BalsaCarbo X5
FH: Donic Baracuda 2.0
BH: Donic Baracuda 2.0

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod Vladojica » 17.02.2012, 00:47

Sve jedno, koriscenje starog lepka jednostavno nije po pravilima na kojima ti tako revnosno insistiras kad je u pitanju moja trava, a kada je u pitanju stari lepak odjednom imas gomilu opravdanja, sto je potpuno nefer.

P.S. Pravda za Vladojicu i njegovu travu! :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ivan » 17.02.2012, 01:18

Goran je napisao:Zašto je manje spina dobro za nekoga ko uči udarce?

Nisam rekao da je manje spina dobro, nego da puno spina nije bas najbolje. Bice teze vracati lopte sa velikom rotacijom i servise. Naravno ovo je samo moj stav a ne generalno pravilo.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod djordjestanic » 17.02.2012, 02:33

Vladojica je u pravu. :?: :?: :?:

Prelepljivanje starim lepkom nije dozvoljeno.

Prelepljivanje novim lepkom je dozvoljeno.

Ivan treba da bude obeležen crvenim slovima isto kao i Vladojica. :P :P :P

Barem 90% igrača bi pre izabralo stare gume i stari lepak. Ne postoji nova guma koja može da parira toj kombinaciji. Čak ni Tenergy nije u toj klasi. Da vidite samo kako su vrhunski igrači pripremali gume. 3 sloja lepka koji se svaki posebno suši na gumi, jedan sloj na drvetu. Guma koja je 2-3 cm kraća od drveta i onda natezanje da dobaci do ivice reketa. Kada se udari loptica takvom kombinacijom čuje se kao pucanje bičem. :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:


Sve što Ivan kaže a tiče se osečaja o lopti u pong pongu treba uzeti sa velikom rezervom i ipak je bolje to smatrati kao netačno da bi se izbegla konfuzija u glavi. :doh: :P :doh: :P
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod Majstor Bob » 17.02.2012, 08:53

Odredi prvo kakav stoni tenis zelis da igras. Odnosno da li ti lezi napadacki ili defanzivni stil. Onda odaberi sam drvo i gume koje su ofanzivne ili defanzivne. Nakon toga formiraj reket i igraj 3-4 meseca, dva puta nedeljno i sigurno ces biti zadovoljan onim sto si odabrao. Pricam iz iskustva jer sada kuci imam Carbon grubba All+, pa imam Primorca off+, 729 bomb i na kraju igram sa schlager off-. Kupovao sam drva i gume misleci da je u njima problem. Nije u meni je bio problem i kad sam resio da igram sa jednim i igram vec godinu dana zadovoljan sam i reketom i sobom. Koristio Bryce fx i sriver G2 sada odnosno godinu dana sa fh mambo gp bh joola energy grpow. Tako da ovde mozes videti jako puno saveta ali sa njima stvaras konfuziju u glavi jer svi smo razliciti i svima nama lezi nesto drugo. ne bezi od joola guma sasvim su ok. cak sam igrao i sa friendship gumama i one su ok iako su jeftine. Ne zaboravi samo jedno svi smo ovde amateri ili ti rekreativci Ma Lin-a nikad neces stici cak ni sa Tenergy gumama.(mada on igra sa yasakom)
Majstor Bob
 
Postovi: 65
Pridružio se: 18.01.2012, 08:05
Lokacija: Kraljevo
Reket: BTY Liu Shiwen
Fh-Xiom Omega IV Pro max
Bh-DHS skyline Tg3

BTY Liu Shiwen
Fh- Xiom Omega IV pro
Bh- DHS skyline Tg2 Neo

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod Vladojica » 17.02.2012, 11:06

djordjestanic je napisao:Vladojica je u pravu. :?: :?: :?:

Prelepljivanje starim lepkom nije dozvoljeno.

Prelepljivanje novim lepkom je dozvoljeno.

Ivan treba da bude obeležen crvenim slovima isto kao i Vladojica. :P :P :P

Barem 90% igrača bi pre izabralo stare gume i stari lepak. Ne postoji nova guma koja može da parira toj kombinaciji. Čak ni Tenergy nije u toj klasi. Da vidite samo kako su vrhunski igrači pripremali gume. 3 sloja lepka koji se svaki posebno suši na gumi, jedan sloj na drvetu. Guma koja je 2-3 cm kraća od drveta i onda natezanje da dobaci do ivice reketa. Kada se udari loptica takvom kombinacijom čuje se kao pucanje bičem. :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:


Sve što Ivan kaže a tiče se osečaja o lopti u pong pongu treba uzeti sa velikom rezervom i ipak je bolje to smatrati kao netačno da bi se izbegla konfuzija u glavi. :doh: :P :doh: :P


+1 :D :thumbsup:
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ivan » 17.02.2012, 11:19

Bas to sto ima puno razlicitih saveta i znaci da pocetnik moze igrati s vecinom stvari. A ja poznajem par ljudi koji su poceli da treniraju u istom klubu gde sam ja bio, dosli su sa vrlo brzim drvima i brzim tenzor gumama - nisu ni za 1 procenat popravili igru.

Iz sve ove djordjetove obimne price sa sigurnoscu se moze zakljuciti jedino da - puno prica. Ali ne znaci da je sve to i tacno. Taj ekstremni tuning je nesto sasvim drugo i to nema veze sa obicnim premazivanjem gume, pogotovo razvodnjenim lepkom koji se moze kupiti u bg. A probao sam neciji reket sa premazivanim tenergyjem, to je nesto sasvim sasvim drugacije.
Siguran sam da su moja pravila fer pleja prilicno dobra pa cu ih se i nadalje pridrzavati.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod reketas » 17.02.2012, 12:51

Sveze prelepljeni sriver je guma koja ubedljivo najvise vara protivnika svojom rotacijom i odskokom. NArocito neka tanja varijanta. Ja sam igrao sa 1.5mm na bh, a i vise puta igrao sa igracima koji koriste sriver . Zaista pravi problema.
Sve u svemu odlicna guma.
Skoro sam igrao sa takodje taze zalepljenim d13 softom. Ne videh neki veliki zaostatak za normalnim tenerdzijem u odnosu na rotaciju.
Kada se lepak osusi i guma stegne , onda je sitaki.

Evo podatka za ljude koji perferiraju tuniranje.
1. Obican lepak (sintelan ili slican) rastvoriti u nekom pogodnom razredjivacu(necu da pominjem kojem da me ne bi Ivan stavio u top) .
2. Zatim u dva tri sloja premazati gumu,koja je pre toga premazana ( wd-40 ) sa strane kojom se udara i ostaviti da se osusi.
3.Zalepiti neposredno pred igru.
4.Pomoliti se za protivnika.
Da li se ovo zove trolovanje ili konstruktivni savet? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
reketas
 
Postovi: 228
Pridružio se: 15.02.2011, 22:54
Reket: Drvo : tibhar texo c7
Gume: fh donic blluefire m1 max
bh tenergy 64 2.1

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod filip » 17.02.2012, 12:54

reketas je napisao:Da li se ovo zove trolovanje ili konstruktivni savet? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


pre bi ja rekao da se to tako zove
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju