Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg početnika

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg početnika

Postod Goran » 16.02.2012, 00:06

(bilo je tema koje su se bavile prvim reketom i prvim drvetom, ali nijedna meni poznata da se bavi isključivo izborom gume)

Iako su generacije odrasle na Sriveru, danas često čujem kako je to prevaziđena i precenjena guma. To čujem i na ovom forumu. Interesuje me zbog čega mislite da je tako i šta se preporučuje onda početniku? Da li postoji guma za novi lepak koja je za početnike? Koja guma za stari lepak je bolja od srivera? Kakva je Joola Samba npr?
Korisnikov avatar
Goran
 
Postovi: 183
Pridružio se: 15.10.2011, 02:20
Lokacija: Beograd, Čukarica
Reket: Butterfly BalsaCarbo X5
FH: Donic Baracuda 2.0
BH: Donic Baracuda 2.0

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod jbgwtf » 16.02.2012, 05:10

zasto prevazidjena? Pa pocetnici ne prelepljuju gume pre svakog treninga, njima ne treba brzina nego dobra guma za savladavanje tehnike. . Pre 2m sam dao sestri sriver fx, stavila ga na samsonov carbon brzina mu je bas kako treba za njen nivo igre, pa i visi, cak je popravila bh i to mnogo, narucito spin. . Pre toga je koristila donic vario i vise je pokusavala da udara ciste.retko kad spin .prevazidjena zato sto je zabranjen lepak i nema ubrzavanja, precenjena zato sto ima jeftinije koje su dobre za ucenje tehnike. . Ali ako se tehnika uci kineskim, malo je nezgodno igrati evro gumama, posto je prilagodjavanje = ucenje iznova . . Igrao sam godinu s acudom, stavio huracane 3, kupio drugu dasku i gle cuda. .dobio sam na brzini, rotaciji, a kontrola je ogromna, jednostavno pustim ruku i ne plasim se da cu da prebacim sto, cak se zbog snage upotrebljene i zglob aktivira nesvesno. . Kad sam probao sambu nije mi se svidjala. .
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ZoranV » 16.02.2012, 16:03

Pa Aca spinner igra ko mutav sa Mark V 1.8 na obe strane , i secka i loop i fast drive i tacka (redje), ne znam da li ih stalno prelepljuje sa speed glue ali sumnjam...
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod maska » 16.02.2012, 16:23

Imam 2 klinca iz moje okoline 10 i 12 godina treniraju kod Slagera u Becu prvi koristi SRIVER fx 2.1 na Slager carbonu a drugi isto drvo samo Tenergy fx 1.9 i sriver d13 1.9 ima se stvarno sta videti od njih pogotovo mladji kome je bekhend skoro savrsen !
Korisnikov avatar
maska
 
Postovi: 29
Pridružio se: 24.11.2011, 11:14
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Reket: Tibhar texo c7
joola badman 1.3
xiom yanus df 1.5

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod paradigma » 16.02.2012, 18:18

Solidna guma za početnika je Joola Air. Nije skupa, a sasvim je dovoljna za učenje tehnike.
Korisnikov avatar
paradigma
 
Postovi: 17
Pridružio se: 22.12.2011, 03:31
Lokacija: Novi Sad
Reket: Joola Rosskopf Emotion
Joola Energy X-tra 2.0mm
Joola Energy X-tra 2.0mm

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod djordjestanic » 16.02.2012, 21:53

Za početnike Joola AIR je idealna. Ima sve i još je lagana. Malo je falilo da to bude moj izbor za bekend. Da moja sestra ne igra sa ragzama ne bih ih ni probao već bi koristio AIR.

Jednostavno nemoj da razmišljaš o Sriveru. Menjaju mu se svojstva sa vremenom i to ga diskfalikuje kao pravi izbor. Kraj priče.

Igrao sam sa skoro svim butterfly gumama (uključujući i stare Sriver, Tackines, Bryce...) i bile su odlične ali ih je vreme pregazilo ali i dalje drže cenu jer to je odličan izvor zarade za butterfly. Stara tehnologija sa visokom cenom je dobra za njih ali ne i za kupce zato to zaobiđite.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ivan » 16.02.2012, 23:45

Ne slazem se. Vecina ovih novih guma za novi lepak su napravljene da traju oko 3-4 meseca, posle toga im se bitno menjaju karakteristike sundjera, i mozes il da bacis gumu il da svaki put pre igranja prelepljujes starim lepkom, sto je bas onaj faktor zbog kog smo i presli na nove gume. Bas iz razloga sto hocu da mi guma uvek bude ista, vratio sam se na stare gume i stari lepak. Cak i ne mora da se prelepljuje svaki put. Ko ne prelepljuje uopste njemu je jos lakse, masa ljudi igra sa mark V po godinu dve, zalepili jednom i to je to. Ja kad sam poceo da igram pre 3-4 god, igrao sam dve godine sa sriver fx, prvu godinu bez ikakvog prelepljivanja, posto sam tad ucio udarce bila je sasvim dobra. Tek kad sam poceo da pobedjujem igrace koji su trenirali, poceo sam da lepim, pa kasnije presao na mark V. Masa dobrih igraca igra s nekom od sriver/mark v guma
Treba definisati pocetnika. Po meni ko ne zna osnovne udarce je pocetnik, i nek igra sa bilo kojom gumom, koja nije prebrza i nema puno spina. Dok ne nauci sve udarce, posle nek uzme sta oce.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod Vladojica » 16.02.2012, 23:53

ivan je napisao:... vratio sam se na stare gume i stari lepak...


Meni pricas o zabranjenim gumama i pravilima, a ti sam ih ne postujes koristeci stari lepak. :nono:
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ivan » 16.02.2012, 23:58

ne glupiraj se, rekao sam stare gume i stari lepak, a ne t05 max i stari lepak.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod filip » 17.02.2012, 00:04

Taj lepak je zapravo zabranjen iz 2 razloga. Zbog prodaje novih guma po vecim cenama i zato sto su kinezi imali bolje (brze) lepkove od ostalih. Stara guma sa starim lepkom se ne razlikuje po nicemu od nove neprelepljivane gume. Tvoja trava se ipak dosta drugacije ponasa od dozvoljenih.. :P
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron