Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg početnika

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod krox » 24.08.2012, 15:38

bindra je napisao:ma nema sanse da se guma moze potrositi rekreativnim igranjem 3 puta tjedno u 3 mjeseca, tako da njene performanse postanu bitno losije, jednostavno mi je tesko vjerovati u to.

Sta je nemoguce?
Pa firme koje proizvode gume prosto se utrkuju da naprave gumu koja ce najbrze da se potrosi.U tome je fora(da nam pokupe sto vise para)isto kao i kod automobila,tehnike itd...Da nije rekreativaca od cega bi zivele te silne firme koje samo nicu.Veliki je to biznis(satro ping pong jeftin sport) :scratch:[/quote]

a kako ste skuzili da se trose tako brzo? nakon 3 mjeseca guma radi kako tocno drukcije?dajte primjer gume, sta joj tocno fali , jeste ju probali preljepiti? jel manej spina, manje se odbija, da li je to toliko lose ili je samo malo smanjeno... nije da nevjerujem , ali stvarno zvuci blesavo malo :S
krox
 
Postovi: 52
Pridružio se: 15.08.2011, 10:49
Lokacija: Hrvatska
Reket: Drvo: Timmo Boll Forte OFF
Forehand: Tenergy 05 2.1
BEckend: Rapid X-Press 1.9

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod Milan » 24.08.2012, 16:39

Nisam hteo da čitam prethonde postove, tek sam sad' video temu.

Odgovaram na naslov. Koristim je već duže vreme na bekhendu i nemam namere da je menjam!
Hello stonoteniseri :)
Milan
 
Postovi: 721
Pridružio se: 16.06.2012, 16:10
Lokacija: Kruševac

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod bindra » 24.08.2012, 22:38

Ja sam pisao o novim gumama uopste ne samo o sriveru...
Naravno zavisi i ko kako igra.Ja vucem puno spinova i jako rezem pa samim tim brze trosim gume od onih koji igraju mirnije.
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ajkula321 » 24.08.2012, 23:04

Ja sam prosle godine u oktobru, kada sam poceo da ucim stoni tenis bio apsolutni pocetnik. I prvih 2-3 meseca sam proveo sa sriverima na forhendu i bekendu:) Guma za danasnjeg pocetnika...hmmm...po meni mora da ima 2 osnovne karakteristike... 1.Da nije u rangu brzih guma(vec nesto osrednje) 2.Da ne bude skupa!!! Sve sto ispunjava ove dve karakteristike bi preporucio pocetniku. (beksajd naravno)
Korisnikov avatar
ajkula321
 
Postovi: 126
Pridružio se: 24.08.2011, 22:28
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Reket: DHS PG-7
fh Galaxy Moon Max Tense 2.2mm
bh Yasaka Rakza soft 2.0mm

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod LucicNS » 25.08.2012, 08:19

Kupim svaki put polovan tenergy 05 (u fenomenalnom stanju), koristim ga 5-6 meseci,
tada vec jako osecam pad rotacije koju daje guma, prodam je za 5 evra novom
presretnom vlasniku kome je i takva odlicna i kupim za 20 evra sledecu koja odlicno hvata.

Zalepim je JEDNOM i ne odlepljujem dok je ne skinem. Katapult efekat traje do
poslednjeg dana sa eventualnih par posto slabljenja (meni zanemarljivih).

Da napomenem da sam stare generacije guma odlepljivao odmah posle SVAKOG treninga
jer mi je bila drasticna razlika u katapultu izmedju dva treninga, a sto se tice trajnosti,
svaki butterfly mi je trajao isto, pocevsi od najstarijih pa sve do danasnjeg tenergy-ja.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod ZoranV » 25.08.2012, 11:23

Milan je napisao:Nisam hteo da čitam prethonde postove, tek sam sad' video temu.

Odgovaram na naslov. Koristim je već duže vreme na bekhendu i nemam namere da je menjam! BH: Butterfly Sriver G2 FX


...pa ja nekako G2 i G3 Srivere i ne smatram Sriverima...samo obican (L ili R), EL i FX...
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Zašto je Sriver prevaziđena guma?Koja za današnjeg počet

Postod krox » 25.08.2012, 12:27

@ZoranV
G2 i G3 su gume za speed gluing i nema ih smisla koristiti bez toga, jer su doslovno mrtve i nemaju tenzije dovoljno, odnosno taj katapult efekt i to ej bas izrazeno, ja kad sam igrao sa njima ako ih nisam ljepio jednostavno il ije padalo u mrezu ili je islo ravno preko stola , uopce nije bilo onoga finoga luka kada maznes svom snagom a ona se samo spusti na stol...

@LucicNS

nadm s eslicnim iskustvima kao i ti , jucer sam igrao ( mada premoren od treninga utezima par zadnji dana i bez prave eksplozivnosti) i guma radi kako treba a polovna, najbolje se ponasa u brzoj igri, a najvise me zajebava na servisu mome, (nemogu pravi kratki servis odigrati mizutani style kako bi htio) i kod bloka. zapravo kod bloka je najbolje raditi lagani counterloop da guma uhvati loptu jer inace je tako brza da baca van , ako se ide cistom blok kontrom ili bas blokom , treba spinati kad god je moguce i na sve sro je moguce sa ovom gumom...
krox
 
Postovi: 52
Pridružio se: 15.08.2011, 10:49
Lokacija: Hrvatska
Reket: Drvo: Timmo Boll Forte OFF
Forehand: Tenergy 05 2.1
BEckend: Rapid X-Press 1.9

Prethodni

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron