Iskustva sa gumama dr.Neubauer

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Iskustva sa gumama dr.Neubauer

Postod Laki65 » 11.04.2021, 11:36

Zdravo igram rekreativno stoni tenis više godina.Na forhendu igram sa butterflu tenerdži na na bekendu sa travom feint.Igram blizu stola.Hteo bi da probam da na bekend stavim neku travu dr Neubauera da bi dobio lelujaviju putanju lopte.Da li neko ima iskustva sa nekom dr.Neubauer travom i da li bi mi mogao preporučiti neku njegovu gumu.Pozdrav
Laki65
 
Postovi: 1
Pridružio se: 24.03.2021, 20:30

Re: Iskustva sa gumama dr.Neubauer

Postod Pedja » 11.04.2021, 20:46

Sve Dr Neubauer gume su nezgodne za protivnika, ali i za onog koji igra njima...Potrebna je malo drugačija tehnika koja iziskuje malo više treninga... Ja sam probao srednje pipke(kvržice) K.O.
I Dr N. Killer pro( po nekima je to soft)...Sa K.O. napad je teži ali jedna taktička igra je za protivnika noćna mora...Lopte su lelujave,mrtve...vuku na dole baš!..Zapravo, mislim(a i drugi kažu) da je to najza..banija midium pips guma na tržištu...Kad ovladaš gumom i kontrola raste... S obzirom da sam ja veteran 55 god. i imam malo oštećenim kolenima meni to odgovara...Killer je više napadački i ne iziskuje baš toliku promenu tehnike...Lopte su lelujave i vuku dole...
Za Iskustva igrom travom ne znam jer nisam probao, ali kad sam igrao protiv Dr N. trava uvek su bile zjebane...
Ako sam pomogao..
Pozdrav!!!
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Iskustva sa gumama dr.Neubauer

Postod grof.58 » 15.04.2021, 09:24

nisam igrao sa dr neubaurom ali čitam po forumima da su gume dosta nezgodne,zajebane. ali isto tako moraš znat da su i jako skupe.i ja igram sa čepićima na obe strane reketa, FH je yinhe uranus pro 2,1 mm a BH je ox trava spinlord leviatan.to je nova guma,nadgradnja donerglanza.jedni kažu da je donerglanz najbolja trava.stvarno ima lelujave loptice a i u pola je jeftinija od neubauera.sada isprobavam travu saviga V od daweia i meni je najbolja.pročitaj si malo recenzije na internetu .probal sam i jako dobru gumu palio wp 1013,poludugi pipsi i jako je dobra samo moraš da natreniraš ruku i bit češ zajeban do amena.guma daje čudne rotacije,vuče u mrežu,kada ju udariš teško ju je protivniku vratiti jer mora jako otvoriti svoj reket a svi drže normalno kod zatvaranja.njegov reket mora biti otvoren uspravno ako želi da loptica ide preko mreže. u verziji 1,8 je dosta brza.imaš novu travu SWORD VENOM koja nije slaba,mekani pipci ,samo je s spužvom skupa,33 eura.meni je do sada bila najbolja trava SWORD SCYLLA PRO ili MAGIC samo je nije već na popisu ittf i ne mogu igrati turnire i službene utakmice.moj savjet je da probaš spinlorda leviatana ili donerglantza I.

napiši ako te zanima još kaj
grof.58
 
Postovi: 34
Pridružio se: 23.07.2012, 16:12


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju

cron