Joola Aruna OFF

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Joola Aruna OFF

Postod spinmaster » 01.09.2017, 12:04

Da li neko ima ili zna koje su dimenzije drveta Joola Aruna OFF i kakva iskustva ima sa ovim drvetom i sa kojim gumama?
spinmaster

Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Timo Boll Spirit (FL)
FH:Tenergy 80 2,1mm
BH:Tenergy 80 2,1mm

Re: Joola Aruna OFF

Postod Moso » 01.09.2017, 16:46

Dimenzije glave reketa su : 161x151

Slika

Moj primerak drveta je tezak 81g a na njemu sam zalepio gume Donic Sonex JP max starim lepkom i ceo reket sada tezi 171g. Debljina glave drveta je 5.8mm a duzina drske 10.5cm. Drvo je sedmoslojno sastava: Hinoki, Koto, Carbon, Kiri.
Najbolji review za ovo drvo je na ovom linku : https://www.tabletennisdaily.co.uk/equi ... -aruna-off
Ovo je bez ikakve sumnje spinersko drvo i najjaci utisak koji imam o Aruni je neverovatan spin, neverovatno dobra serva i veoma dobra kontrola. Drska je veoma prijatna, balans je odlican i lepota je igrati sa njim.
Mene je ovo drvo privuklo zbog gornjeg sloja Hinokija jer sam ocekivao da cu dobiti drvo po mekoci slicno Andro Treiber Z. Ipak, to nije slucaj i iako drvo ima izvesnu mekocu, to ni priblizno nije meko kao kod Andro Treiber Z drveta tako da cu morati da sa njega skinem Donic Sonex i probam sa Yasaka Rakza 7 Soft kako bih dobio jos vise kontrole i finiji osecaj. Naravno, ovo odgovara mojim kolenima koja nisu brza kao u 15-godisnjaka ali ce igracima sa dobrim i brzim kretanjem Tenergy 05 svakako dobro leci na ovom drvetu. Drvo nije prebrzo, vise je za spinove sa stola i srednje daljine ali uz jaci udarac moze poslati monstruozne spinove i sa vece udaljenosti. U svakom slucaju u pitanju je vrhunsko, veoma dobro izbalansirano spinersko drvo nesto sporije od recimo Timo Boll ALC i slicnih kombinacija. Drvo je ubitacna Spin masina sa jako dobrom kontrolom i odlicnim balansom i dizajnom i sigurno cu ga koristiti jako dugo a sa gumama cu eksperimentisati.
Nadam se da sam pomogao,
Poz.
Korisnikov avatar
Moso

Pridružio se: 26.07.2012, 13:49
Reket: drvo : Joola Aruna OFF
fh: Yasaka Rakza 7 Soft 2.0mm
bh: Yasaka Mark V 2.0mm

Postod spinmaster » 01.09.2017, 20:25

Po nekim sajtovima sam danas procitao da je manjih dimenzija 155X150 i 156X150, takodje sam zvao i Milosa iz Joole i on mi kaze takodje da je 155X150 mm dimenzija.
spinmaster

Postod Moso » 01.09.2017, 21:16

Merio sam sa zalepljenim gumama pa je moguce da sam malo omasio, premericu opet sutra ali ne mogu da skidam gume jer nemam lepka da ponovo lepim. Inace drvo je kupljeno kod Milosa i u originalnoj kutiji sa serijskim brojem.
Korisnikov avatar
Moso

Postod spinmaster » 03.09.2017, 19:08

Da li si odmerio ponovo dimenzije tvog Joola Aruna OFF drveta?
spinmaster

Postod Moso » 03.09.2017, 23:17

Premereno po drugi put i izgleda da si u pravu za dimenzije. Naime, prvi put sam merio nekim krojackim metrom koji nije bas precizan. Novo merenje pokazuje 155/156x150 sa nalepljenim gumama. Uostalom slikao sam pa pogledaj i sam.
Da dodam i to da moj primerak ima ugraviranu oznaku J.T.T.A.A (odobreno od strane Japanske stonoteniske asocijacije) dok sam na netu vidjao slike Arune i bez te oznake. Poz.

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Moso

Postod spinmaster » 04.09.2017, 01:35

To je to kao sto sam i video na internetu da su mu te dimenzije. To sto pise J.T.T.A.A. je i dodatna potvrda da je u pitanju originalno drvo i da je kupljen kod ovlascenog prodavca ciji sam broj telefona video i na Joola sajtu. Vidjao sam i ja Joola Aruna OFF bez serijskog broja i to cak na aliexpress sajtu i to su ciste kopije kao sto kopiraju i Butterfly drva cak su i to prekopirali, cudo su ti Kinezi. Takodje, oznaka C.T.T.A.A. je potvrda odobrenja od Kineske stonoteniske asocijacije i to sam video do sada samo na kineskim drvima. Takodje i sa tim drvima moze da se igra po celom svetu jer je kineska asocijacija najveca i sa najvise clanova u svetu i mnogi kinezi van Kine kupuju ta drva i igraju sa njima u ligama u zemljama u kojima zive.
Takodje bi trebalo da stavis neke novije gume, ako nista bar neke u boljem stanju od ove koju imas sada.
spinmaster

Povratak na Oprema