Savet oko reketa

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Savet oko reketa

Postod MarkoM » 12.06.2017, 11:23

Pozdrav svim clanovima, interesuje me vase misljenje o sledecem reketu:
Drvo Tsp euro power: http://global.rakuten.com/en/store/saku ... nd_item_en

Sa gumama joola samba plus I joola energy xtra max.

Sto se tice mog iskustva imam sto kod kuce I igram poslednjih 5-6 godina, da kazemo napredniji rekreativac. Reket sam kupio tako sklopljen I ovo mi je prvi put da igram sa da kazemo kvalitetnijim lepljenim reketom. Ne razumem se u gume I daske ali problem je sto mi svaki brzi forhend udarac ide preko stola. Kao sto sam rekao ne razumem se u opremu, odnosno koja daska ide sa kojom gumom pa me interesuje da li je potrebno navici se na novi reket treningom ili je reket jednostavno previse brz za mene?

Unapred hvala I pozdrav!
MarkoM
 
Postovi: 2
Pridružio se: 09.06.2017, 12:09

Re: Savet oko reketa

Postod ivan » 12.06.2017, 12:01

Pozdrav. Da najpre razjasnimo, napredniji rekreativac sam otprilike ja, koji sam uglavnom samouk ali takmicim se godinama. A ti ako igras mahom kod kuce sa drugarima koji se takodje ne takmice i ne treniraju, ti si ipak pocetnik u tehnickom smislu. I tako treba reket da kupujes, znaci max gume no-no. Ima tema koji reket za pocetnike pa kreni od pocetka.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Savet oko reketa

Postod MarkoM » 12.06.2017, 12:47

Zdravo Ivane,
Pre svega hvala na brzom odgovoru. Uglavnom sam igrao sa drugarima koji su trenirali, pa sam imao prilike da vidim kako bi to trebalo da izgleda, ali potpuno se slazem sa tobom vise obican rekreativac nego napredan rekreativac. Znaci zakljucak je da je reket previse brz odnosno moje neznanje u tehnickom smislu?

Pozdrav!
MarkoM
 
Postovi: 2
Pridružio se: 09.06.2017, 12:09

Re: Savet oko reketa

Postod ivanr » 13.06.2017, 06:21

Uvek je u pitanju tehnika. Samo je razlika što se sa reketom koji ima bolju kontrolu brže napreduje. Npr. za forehand loop ti treba samo 10 časova mesto 20.
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Savet oko reketa

Postod ivanr » 13.06.2017, 07:26

Loop drive sam onako "lupio" samo zbog odnosa. :)
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron