OSP Martin Off Pro

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

OSP Martin Off Pro

Postod Isa » 29.12.2015, 19:41

1937126_1138062862873061_1720144977079462819_n.jpg
1937126_1138062862873061_1720144977079462819_n.jpg (81.83 KiB) Pogledano 1407 puta
246701_1138062949539719_1538314407335534840_n.jpg
246701_1138062949539719_1538314407335534840_n.jpg (65.78 KiB) Pogledano 1407 puta

Stiglo i meni jedno vrlo lepo i zanimljivo rucno radjeno drvce.
Kao sto se na slikama i vidi, rec je o Palatinus Martin Off Pro drvetu.
Evo par reci iz mog ugla o njemu. U potrazi za Butterfly primo powerfeelenig of, dosao sam do podataka da je ovo drvo sastavljeno od istih slojeva kao i moje sa kojim sam igrao. Medjutim iako istih slojeva konstrukcijski serazlikuju jer su na mom drvetu treci sloj od povrsine slozili paralelno a na martinu je to odradjeno uzuzno te bi trebalo biti kruce. Tako da sam dao sansu ovoj dascici.Posto ne baratam toliko tom terminologijom, potrudicu se de opisem drvo u igri. Stiglo mi je pre 7 dana i uparih ga sa tibhar nimbus i tenergy 05 fx gumamam obe u max varijanti.
1. dan: Na zagrevanju odamh uocih da je drvo dosta brze od mog starog sigurno nekih 20% u poredjenju sa spiritom je tu negde mozda za trunku brze sto mi se bas i nije svidelo u prvi mah jer sam pomislio da ce lopte leteti preko stola narocito uz ovaj nimbus koji je brz kao metak. U poredjenju sa starim drvetom uocih da se razlikuje i u debljini sredisnjeg sloja, tj malo je deblji pa je verovatno iz tih razloga brze. Medjutim za divno cudo i pored tolike brzine skoro sve je islo na sto. Medjutim kako sam trenutno bez treninga problem su naravno povratne lopte na koje se ne stizem namestiti. Stop ide solidno, mada mi on nije jaca strana primetio sam da mora aktivno da se odradi nikako pasivno. Nakon osrednjeg zagrevanja i isprobavanja krenuli smo u setove. Servis dobar kao i na straom drvetu, bukvalno mogu sve da uradim jedino sto imam utisak da ima manje rotacije, al efekat servi je mnogo jaci nego na starom drvetu, kako i zasto pojma nemam. Ulazak sa forhenda bez problema, spin takodje odlican, brz, precizan i dobro rotiran, ali tu za mene opet dolazi jedan problem jer dobijam prebrzu loptu na koju se ne stizem namestiti pa pokusavam nekim improvizovanim udarcem sto obicno zavrsava u mrezici ili pogodnom loptom za protivnika a nekad i prebacajem. Drvo ne prasta neodlucne udarce, mora na svaku loptu aktivno da se odigra i namesti. Prijem serve mi tog dana bese ogroman problem, sve sa gornjom rotacijom sam bukvalno zabijao ali donja mi nikako nije isla. Pimpl je bio dugacak, nikako nisam mogao da skratim lopte. Iako mi drvo bese prvi put u rukama lagano sam dobio oba protivnika samo sto sam celo vece bio u nekom blagom grcu i umorih se dosta vise nego inace zbog tih izrazito aktivnih poteza.
2. dan: Neplanirano sam igrao dubl. Opet problem sa servom, nikako nisku i kratku da vratim a gornju svaku ko grom raspalim. E onda otkrovenje, pokusah sa brzim secenim ili nekim uguranim praznim ali brzim ulaskom. Naravno to u dublu protiv iole boljih igraca ne prolazi ali u singlu itekako ume biti efikasno. Inace pored velike brzine izuzetno precizno sam rasporedjivao udarce. E onda se guzva razidje pa sam mogao da se raspucam. Kao sto rekoh skoro isto kao i prvog dana, mora svaki udarac aktivno da se odigra, kratak pimpl sam zamenio tim jako secenim uguranim i preciznim loptama koje umeju biti vrlo nezgodne. Jos jedno prijatno iznenadjenje, poceh ulaziti na rezanu iz igre na bh, tj ranije sam iskljucivo forhendom otvarao igru, ali otvaranje iz behenda nikad lakse i bolje i sto je najvaznije osecaj sigurnost i konstantnost u izvodjenju ovog poteza. Medjutim moram naglasiti da protivnici nisu bas bili bas zahtevni.
3. dan: Na zalost opet nisam imao priliku da treniram vec sam odmah usao u partije, prvo dubl a posle singl, sada sa dosta jacim protivnicima ali opet niko nije bio tehnicki u tom momentu iznad mene. Opet isti problem, iako mogu da plasiram pimpl u kom pozelim smeru, jednostavno nije dobar, duzi je nego sto zelim i bez neke znacajne rotacije, ali zato sam opet reagovao brzim rezanim ili napadom na servu sto sam uglavnom radio vrlo uspesno. Svi udarci su morali biti aktivni kao sto sam primetio i prvog dana, od nekih improvizovanih prolazile su jedino brze ugurane lopte. Drvo se najbolje pokazuje na nekih 1 do 1,5 m iza stola, vrlo e precizno, omogucava dosta rotacije i trazi igru na najvisim obrtajima, jednostavno ler mu ne pase.
Drvo nije tesko niti ima osecaja njegove realne tezine, u igri se osete vibracije sto se mozda nekome nece svideti, kontakt sa lopticom je jasan, prijatan osecaj kako bih to vec mogao opisati. Sutra idem kuci pa cu ga nadam se malo istestirati sa komsijom Raskom poznatim kao Prijatelj tako da cu izneti jos detalja u vezi ove zverke. Za sad ono sto mi se ne svidja na ovom drvetu je jedino brzina, koje bi za moj nivo moglo biti sporije bar nekih 20%. :hello:
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron