Pomoc oko opreme

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Pomoc oko opreme

Postod Milos ZA » 04.09.2015, 21:44

da li moze neko da mi kaze koja je razlika u soft gumama (da li su i Tenergy soft gume ili ne) i travama i obicnim. Koja je razlika u ceni da li ima i u travama brzina ili je kod svih isto i sto vise o travama i softu
Milos ZA
 
Postovi: 15
Pridružio se: 15.08.2015, 15:51

Re: Pomoc oko opreme

Postod First » 05.09.2015, 13:50

Ukratko, jer si postavio dosta pitanja i ako hoces detaljan odgovor, neko ce posle mene to detaljnije da ti opise. Izrqz "soft" se koristi kod guma kod kojih je sundjer meksi nego kod standardne verzije iste gume (npr. Rakza 7 i Rakza 7,soft). Kod nekih guma kao sto je Tenergy, meksi sundjer se oznacava sa fx (Tenergy 05 i Tenergy 05fx).Mi sa ovih prostora gume sa pipcima zovemo "soft"- kraci pipci (eng. short pimpl) i "trava"- srednje dugi i dugi pipci (medium i long pimple). Izraz koji mi koristimo kao soft i njegovo pravo znacenje, nemaju veze jedno s drugim. Takodje ima dosta razlike i izmedju softova i trava. Najbitnija razlika je da trava ima dosta vecu "varljivost" nego soft (propadajuce, lelujave loptice, prazne, obrnute rotacije...). Od materijala imas i anti spin, ali to je opet druga prica. Ovo ti je najjednostavnije i najprostije objasnjenje. Alo neko ima zivaca da ti za svaki materijal da detaljno obavestenje, bice super. Ako ne, a tebe i dalje bude nesto zanimalo, onda cu ja...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Pomoc oko opreme

Postod Milos ZA » 05.09.2015, 16:53

Ok hvala puno
Milos ZA
 
Postovi: 15
Pridružio se: 15.08.2015, 15:51

Re: Pomoc oko opreme

Postod V. Samsonov » 05.09.2015, 23:07

First je napisao:Ukratko, jer si postavio dosta pitanja i ako hoces detaljan odgovor, neko ce posle mene to detaljnije da ti opise. Izrqz "soft" se koristi kod guma kod kojih je sundjer meksi nego kod standardne verzije iste gume (npr. Rakza 7 i Rakza 7,soft). Kod nekih guma kao sto je Tenergy, meksi sundjer se oznacava sa fx (Tenergy 05 i Tenergy 05fx).Mi sa ovih prostora gume sa pipcima zovemo "soft"- kraci pipci (eng. short pimpl) i "trava"- srednje dugi i dugi pipci (medium i long pimple). Izraz koji mi koristimo kao soft i njegovo pravo znacenje, nemaju veze jedno s drugim. Takodje ima dosta razlike i izmedju softova i trava. Najbitnija razlika je da trava ima dosta vecu "varljivost" nego soft (propadajuce, lelujave loptice, prazne, obrnute rotacije...). Od materijala imas i anti spin, ali to je opet druga prica. Ovo ti je najjednostavnije i najprostije objasnjenje. Alo neko ima zivaca da ti za svaki materijal da detaljno obavestenje, bice super. Ako ne, a tebe i dalje bude nesto zanimalo, onda cu ja...


A šta je sa gumom koja nema "pipke"? Guma koja je, kako da se izrazim, potpuno ravna? Kako se to naziva i ima li to neke prednosti naspram ostalih verzija?
V. Samsonov
 
Postovi: 7
Pridružio se: 24.08.2015, 10:41

Re: Pomoc oko opreme

Postod Milos ZA » 18.10.2015, 17:33

Ajde ako moze jos malo objasnjenja
Milos ZA
 
Postovi: 15
Pridružio se: 15.08.2015, 15:51

Re: Pomoc oko opreme

Postod jbgwtf » 19.10.2015, 01:59

Soft(s pipcima) i trava .. Razlikuju se po tome sto su na travi pipci za nijansu tanji.. Soft s pipcima se koristi najcesce za udaracku , napadacku ili blokersku igru, spinovanje tom gumom je poprilicno tesko zbpg slabe hvatljivpsti.. Trava za defanzivu , rezanje van stola, retko ko ostaje da blokira, al ima i toga, narucito ako je bez sundjera, tzv ox..
Meksa verIja neke gume ili soft verzija obicno ima veci dwel time(sweet spot..) sto znaci da loptica duze ostaje na njoj i bolja je za igrace koji se uce .. Sporije su od tvrdih guma , vise oprastaju tehnicke greske..po pravilu imaju nizi ozbacaj od svojih tvrdjih verzija, al ima izuzetaka..
Ravne gume mogu da budu inverttovane(beksajd) i antispin.. Beksajd je hvatljiva i namenjena za spin igru, antispin izgleda istp tako ali njime ne moze da se rotira loptica , bar ne jako... Prednost materijala - antispina , trave i softa je sto ima varljiv efekat za ljude koji se ne srecu mnogo sa igracima koji ih koriste..
Antispineri okrecu reket cesto , travari ne tako cesto , al okrecu , a softom , najcesce ne ojrecu , eventualno ponelad da bi iznenadili...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Pomoc oko opreme

Postod Milos ZA » 19.10.2015, 06:53

Hvala na objasnjenju. Ako jos neko zna jos nesto neka napise.
Milos ZA
 
Postovi: 15
Pridružio se: 15.08.2015, 15:51

Re: Pomoc oko opreme

Postod Milos ZA » 20.10.2015, 07:55

A da li je trava iskljucivo za def igru ili moze i napadacku
Milos ZA
 
Postovi: 15
Pridružio se: 15.08.2015, 15:51

Re: Pomoc oko opreme

Postod jbgwtf » 21.10.2015, 01:06

@milose ja sam eksperimentisao, stavio sam na off+ dasku ox travu , mogo sam da udarim, a blok je bio fenomenalanloptice plutaju ...ali po meni nisu dovoljno brze za napad, ..
evo nekih primera, ako moze da se kaze ofanzivaca travom ... vise dodju blokeri
.. https://www.youtube.com/watch?v=Vqi7Yt7xCz0
drugi primer - neko s kim sam odigrao 1000 i 1000 partija :) https://www.youtube.com/watch?v=a_5cywUNkfo mec pocinje posle 32 minuta.... malo vise ofanzivniji
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Pomoc oko opreme

Postod Milos ZA » 21.10.2015, 09:18

Ok. Znaci pouka je da treba ja da probam sve to da bih znao. :D

Jos neko objasnjenje nije na odmet p. I da pitam koji si ti onaj prvi ili onaj sa druge strane stola :D
Milos ZA
 
Postovi: 15
Pridružio se: 15.08.2015, 15:51


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 9 gostiju

cron