stiga offensive classic carbon

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

stiga offensive classic carbon

Postod anamacas » 14.05.2015, 00:25

Zanima me vase misljenje o ovom drvetu?
anamacas
 
Postovi: 6
Pridružio se: 06.04.2015, 13:14

Re: stiga offensive classic carbon

Postod Laki » 14.05.2015, 08:57

Prelep klasican dizajn. Iznenadjujuce fleksibilno drvo ako se uzme u obzir da je drvo sa karbonom. Taj karbon se i ne oseca bas toliko u OCC-u. Ja sam imao utisak da igram sa drvetom bez ikakvih kompozitnih materijala, sto je za mene dobra stvar. Odlicno drvo za spin igru. Za tacku meni i nije bilo bas tako dobro, pogotovu sa BH strane. To verovatno ima veze sa fleksibilnoscu samog drveta, sa jedne strane, a i sa mojom losom tehnikom sa druge. :oops:

Velicina glave je 150 x 157 mm, sto je neki standard za vecinu ofanzivnih drva i glava je izlakirana "specijalniom" Stiginom NCT tehnologijom :roll:

Legend konkavna drska na ovom drvetu je najbolja drska koju sam ikada drzao u ruci, ali to je vec individualna stvar. Losa stvar vezano za drsku je sto se oseca da je suplja. Kolicina vibracija koje se osecaju prilikom igre je za mene bila prevelika. To verovatno ima veze i sa samom konstrukcijom drveta, a suplja drska te vibracije samo naglasava. Neki igraci obozavaju takav osecaj. Meni licno je to bio jedini razlog sto sam ga prodao.

Brzina OCC-a je negde imedju off- i off, zavisno ponajvise od tezine primerka. Znaci nije ni prebrzo ni presporo. Moje je imalo 81 gram, i definitivno je bilo u off- brzinskoj klasi. Primerci od 85 do 90 grama, sto bi bila i neka maksimalna tezina sa kojom se ova drva proizvode, su definitivno dosta brzi. Generalno, ako gledamo Stigina drva, sporije je i dosta fleksibilnije od recimo Clipper Wood-a (koji trenutno koristim), a za nijansu brze i nijansu kruce od Offensive Classic-a, na kome je bazirano.

Kontrola...hmm...po mom misljenju ova kategorija kod ocenjivanja drva je suvisna. To ponajvise zavisi od igraca, a ne od opreme. Moze neka oprema da ti legne odmah, a nekom nikad i obrnuto. Tako da sto se tice kontrole, meni je bilo ok. Nisam puno promasivao i nisam imao one trenutke kad udaris lopticu o ona ode u nepoznatom pravcu, a ti pomislis: u majku mu ...sta sad bi...

Generalno, drvo je ok, ali ima i boljih za te novce. Ako bas hoces Stigu u toj cenovnoj klasi, ja bi preporucio Infinity VPS kao 5-slojno i Clipper Wood kao 7-slojno drvo. Ako bas hoces karbonsko drvo, bolje biraj neki Butterfly komad iz njihove arylate carbon kolekcije, ali tesko da ces da pronadjes nesto za ove pare. Stiga nikad nije bila bas vicna u izradi karbonskih drva, mada se to mozda i promeni sa ovim novim Carbonado Textreme drvima. Mnogi ih hvale.

Evo i par slicica mog OCC-a koje sam slikao pre nego ga prodao. Uzivaj u slikama jer je drvo stvarno prelepo i nadam se da sam malo pomogao.
Prikačeni fajlovi
OCC1.jpg
OCC1.jpg (112.74 KiB) Pogledano 2328 puta
OCC2.jpg
OCC2.jpg (94.4 KiB) Pogledano 2328 puta
OCC5.jpg
OCC5.jpg (86.42 KiB) Pogledano 2328 puta
Laki
 
Postovi: 87
Pridružio se: 24.05.2013, 13:12
Lokacija: Nis
Reket: Butterfly Viscaria
FH: Tibhar Evolution MX-P
BH: Tibhar Genius Sound

Re: stiga offensive classic carbon

Postod anamacas » 15.05.2015, 01:00

Hvala,puno si mi pomogao.Drvo je prelepo,koje si gume koristio na njemu?
anamacas
 
Postovi: 6
Pridružio se: 06.04.2015, 13:14

Re: stiga offensive classic carbon

Postod Laki » 15.05.2015, 08:29

Na FH strani sam probao Nittaku Fastarc G1 i Xiom Vegu Pro, a na BH Dawei Inspirit Quattro UL i Stiga Magna TC2 i jos jednu, ali se ne secam koju. Drvo sam koristio u periodu od nekih 6-7 meseci, tako da sam sa svakom od navedenih guma igrao bar 2 meseca. Obe gume koje sam igrao na FH su mi odlicno odgovarale i vrlo su slicne, s'tim sto Fastarc ima nesto ostriju rotaciju i za nijansu je tvrdji osecaj od Vege, a na BH mi se ni jedna nije nesto posebno uklopila. Jednostavno nisam znao kako da iskoristim ovo drvo onako kako zelim sa BH strane, pa je bilo ili da menjam drvo ili stil igre. Odlucio sam se za laksu varijantu :oops: i...ode drvo.
Laki
 
Postovi: 87
Pridružio se: 24.05.2013, 13:12
Lokacija: Nis
Reket: Butterfly Viscaria
FH: Tibhar Evolution MX-P
BH: Tibhar Genius Sound

Re: stiga offensive classic carbon

Postod anamacas » 15.05.2015, 20:57

Hvala ti puno na informacijama.
anamacas
 
Postovi: 6
Pridružio se: 06.04.2015, 13:14


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron