Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod acaloz97 » 26.02.2015, 20:29

Hteo bih da kupim Butterfly Viscariu ili DHS Hurricane Long 3. Na forhendu imam DHS Hurricane 3 Neo Provincial, a na bekhendu Butterfly Tenergy 05.
Zanima me vase misljenje koje bi bilo bolje drvo.
Unapred hvala :)
acaloz97
 
Postovi: 8
Pridružio se: 05.11.2013, 15:54
Reket: Drvo: Andro Kinetic Supreme Zylon/Kiso-Hinoki OFF-
FH: DHS Hurricane 3 Neo Provincial
BH: Butterfly Tenergy 05

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod jbgwtf » 27.02.2015, 03:25

viscaria = TBS = ALC - razlika je mnogo mala ... uostalom i kod 2 iste daske uve postoji neka razlika... za ova 3 karakteristika je dobar balans brzine i kontrole...mozes da uradis sve..
skok na DHS HL3 bi ti mozda bio previse, ipak je to off + drvo , all wood je u pitanju , sto znaci bolji osecaj u ruci, ali osecaj ne znaci i dobra kontrola,a u opisu ti pise da igras sa off-...
ako se izbor svodi na ova 2 , onda definitivno viscaria ... u tom cenovnom rangu imas i andro trieber z - daska je fenomenalna
kad kupis pisi iskustva
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod Majstor Bob » 28.02.2015, 08:28

Prvo traiber z ima hinoki krut je i brz i ustvari je off+, drugo daske dhs su toliko kvalitetne narocito hurricane serija da slobodno mogu reci da mogu da pariraju bilo kojem BTY drvetu I trece kad kupis sledecu dasku moraces ti da igras ona sama igrati nece. To podrazumeva da ne menjas dasku brzinom kojom menjas gace. Ovo ti pricam jer sam dugo igrao sa ALC-om, imao Viscariu i jos uvek traiber z i dhs hurricane king iz prve serije 655. Dugo sebe nisam mogao da nateram da probam DHS a onda probao pg7, hao, king i pg13 koji je bukvalno kopija hao3. Moram da kazem da me ni jedno od tih drva nije razocaralo. Sa alc presao na bty liu shiwen i drugo drvo mi je king. Naravno oba su sa istim gumama. zakljucak ne bezi od dhs drva kvalitetna su i recimo da daju za 40-50% vise spina od andro, tibhar i ostalih marki a recimo 20-30% od BTY.
Majstor Bob
 
Postovi: 65
Pridružio se: 18.01.2012, 08:05
Lokacija: Kraljevo
Reket: BTY Liu Shiwen
Fh-Xiom Omega IV Pro max
Bh-DHS skyline Tg3

BTY Liu Shiwen
Fh- Xiom Omega IV pro
Bh- DHS skyline Tg2 Neo

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod Jovan » 28.02.2015, 14:11

Verujem da je ovo što je napisano u prethodnom postu bilo krajnje iskreno iz ličnog iskustva pisca :D . Naročito o broju i promeni reketa :D .
Al poslednje rečeno
Majstor Bob je napisao:ne bezi od dhs drva kvalitetna su i recimo da daju za 40-50% vise spina od andro, tibhar i ostalih marki a recimo 20-30% od BTY.
u matematičkom delu mora da je bilo u pesničkom zanosu. I to pre jutarnje kafe.
Šalu na stranu, ne sporim kvalitet drva i ostalo navedeno, al ono na kraju ne valja shvatiti bukvalno.
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod zokkee » 28.02.2015, 17:49

A i menjanje gaca je relativna stvar.. ;)
Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0
zokkee
 
Postovi: 56
Pridružio se: 13.02.2014, 12:26
Lokacija: Zabalj
Reket: Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod zokkee » 28.02.2015, 18:54

Viscaria i Long 3 su totalno 2 razlicita drveta Prvi je kompozitni alc fazon a ovaj drugi varijacija Stiga Clippera Ako volis Zhang Jike,Fan Zhendong stil igre uzmi Viscariju Postoje razna druga jeftinija resenja za Long 3... Bukvalno svaka firma ima bar jedno drvo sa tom kompozicijom slojeva (Donic Baum Carrera Senso,Joola Viva,Stiga Clipper cak i DHS Power G7 moze biti ozbiljna zamena) Ako igras FH sa H3 Neo definitivno mislim da bi bolje radila Viscaria
Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0
zokkee
 
Postovi: 56
Pridružio se: 13.02.2014, 12:26
Lokacija: Zabalj
Reket: Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod mtb » 28.02.2015, 20:21

Probao sam dosta drva ali konacno pre tri meseca sam uzeo dhs pg7, drvo je fantasticno, izrada vrhunska, mnogo sam unapredio igru sa ovim drvetom
mtb
 
Postovi: 77
Pridružio se: 19.04.2013, 15:42
Lokacija: Beograd
Reket: timo boll alc
xiom omega 7 pro
xiom omega 7 pro

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod Majstor Bob » 01.03.2015, 02:37

Naravno da procenu oko spina treba uzeti kao moj licni i subjektivni osecaj. Narocito procente:) ali veruj da mozes da dobijes jacu rotaciju u topspinu sa pg7 i kingom (verovatno zato sto su bez dodatka karbona i fibrglasa i dr. primesa) nego sa pojedinim drvima poznatih marki. Na kraju sve je u ovom sportu jako subjektivno od igraca do igraca. Ja dadoh moju subjektivnu procenu.
Majstor Bob
 
Postovi: 65
Pridružio se: 18.01.2012, 08:05
Lokacija: Kraljevo
Reket: BTY Liu Shiwen
Fh-Xiom Omega IV Pro max
Bh-DHS skyline Tg3

BTY Liu Shiwen
Fh- Xiom Omega IV pro
Bh- DHS skyline Tg2 Neo

Re: Butterfly Viscaria ili DHS Hurricane Long 3

Postod acaloz97 » 01.03.2015, 17:46

Ja sam imao Spirit i Tenergy 05, ali je nekako brza kombinacija i sa ovim sada reketom imam i bolju kontrolu i bolji spin. Ali je ova guma koju sada imam tvrda, a i drvo mi je tvrdo, tako da sada trazim neko mekse drvo. Nekako mi izlgeda da je mozda bolja Viscaria, ali mngoi hvale DHS opremu, a i sam sam se uverio da su mnogo dobri kada sam uzeo njihovu gumu.
acaloz97
 
Postovi: 8
Pridružio se: 05.11.2013, 15:54
Reket: Drvo: Andro Kinetic Supreme Zylon/Kiso-Hinoki OFF-
FH: DHS Hurricane 3 Neo Provincial
BH: Butterfly Tenergy 05


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju

cron