Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Postod Dragos Lav » 03.12.2014, 11:01

Ukoliko imate potrebu da produžite život gumi, da bolje hvata i sl. postoji nešto što zovu Boost Gume (pojačavanje).

Mogu se koristiti komercijana sredstva ili jednostavna kućna izvedba baby uljem. Isprobao sam i stvar radi provereno. Tenergy 64 koji mi je na bekendu mi je pomalo tvrd pa sam rešio da gi poboljšam.

U videu ispod možete videti kako to kinezi rade, u suštini stvar ide ovako:

DAN 1. Namazati gumu SA SUNĐER STRANE baby uljem, nešto malo više nego kad se priprema lepljenje gume za drvo i ostaviti da se osuši 1 dan
DAN 2. Namazati gumu SA SUNĐER STRANE baby uljem,nešto malo više nego kad se priprema lepljenje gume za drvo i ostaviti da se osuši 1 - 2 dana. Ja sam istog dana namazao i samu gumu - sloj kao kad se maže lepak (znači duplo manje nego sa sunđer strane, samo da guma zasjaji).
DAN 3 ili DAN 4. Guma je spremna da se lepi na drvo.

Bitne napomene:
- Guma će na kraju procesa dobiti na volumenu kako u debljini tako i u veličini. Kod mene je veličina gume porasla za nekih 5 milimetara po celom obimu reketa. Takodje će se guma i uvrnuti nakon prvog ili drugog dana bustovanja - verovatno u zavisnosti koliko ulja stavite, ne paničiti ovde:)

- Ukoliko se ozbiljno klupski takmičarski bavite stonim tenisom, verovatno vam bustovanje i ne treba - nisam siguran koliko je ovo bustovanje dozvoljeno i koliko sudije zagledaju rekete, u rekreativnim ligama (barem u Novom Sadu na Spensu nisam primetio da zagledaju) - za one koji hoće da budu u okviru pravila - obratiti pažnju da debljina reketa zajedno sa gumama ne prelazi dozvoljenu vrednost.

- Obzirom da sam tek pre neki dan prvi put bustovao neku gumu, učeći proces iz donjeg videa, ne znam šta će se dalje dešavati sa samom gumom. Koliko vidim po komercijalnim proizvodima za ovu namenu, prodaju ih kao kratkotrajna (2-4 nedelje) i dugotrajnija rešenja (8 - 12 nedelja) - primer iz videa Falco Tempo Booster

Upravo sam spremio jednog tenerdžija_05 i rakzu_7 za bustovanje hoću da pravim specijalni REKET ZA POBOLJŠANJE PRECIZNOSTI - pa da vidim da li od ove dve totalno propale gume može biti nešto korisno. Javljam rezultate ako nekog zanima, a mogu snimiti i video :)

pozdrav
DragosLav

Dragos Lav
 
Postovi: 35
Pridružio se: 01.09.2013, 17:37
Lokacija: Žabalj
Reket: drvo: S.Iseki Juic
bh: DHS Hurricane 3-50 Soft
fh: Tibhar 1Q

Re: Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Postod spinmaster » 04.12.2014, 03:45

Ne bi bilo lose da snimis i taj video sa tim gumama. Koliko ti je ta guma Tenergy 64 dobila u debljini i koliko je bio fabricki?
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Postod Milan berkut » 04.12.2014, 08:42

Licno nisam probao ali Rusi kazu da je Dzonson bebi ulje najbolje za to . . . a prave i neke koktele tog ulja sa petrolejom i vazelinom. Neki cak tvrde da obicni WD-40 pravi isti efekat . . .
Milan berkut
 
Postovi: 99
Pridružio se: 16.04.2012, 20:55
Lokacija: Kucura
Reket: NITTAKU Latika
Fh - Nittaku Renanos Hold
Bh - Nittaku Fastarc G-1

Re: Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Postod ivan » 04.12.2014, 11:00

probao sam pre par godina u te svrhe bebi ulja Dzonson, Kosili i parafinsko ulje. Ima vec po nekim temama mojih iskustava o tome, u sustini za mene je bilo gubljenje vremena. Guma omekani previse i izgubi brzinu(cak i kineska), pokvari joj se ugao bacanja, mada dobije malo skocnosti, i osecas kako kod jaceg udarca lopta prolazi do drveta i naravno ne mozes da izvedes udarac kako valja. Ako je cilj da se proizvede kakva takva promena na gumi (makar bila i na gore) onda samo napred, ali ako oces od babe devojku, ne moze. Jedino za sta je meni pomoglo je ako imas gumu koja se nacisto urolala i ne mozes da je zalepis za drvo, onda podmazes uljem (broj mazanja zavisi od urolanosti gume, namazes pa vidis nakon 12-24 sata dal treba jos), i ona ce se kad tad ispraviti, ali promenice joj se karakteristike na pomenuti nacin. Onda kupis novu gumu.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Postod spinmaster » 04.12.2014, 16:34

Probaj da boost-ujes neku od kineskih komercijalnih guma kao sto su DHS Hurricane 3 ili Neo ili DHS Skyline TG3 ili neo da vidimo da li bi to nesto pomoglo kod ovih jeftinijih guma i kakav bi se dobio efekat.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Postod Dragos Lav » 04.12.2014, 17:35

spinmaster je napisao:Probaj da boost-ujes neku od kineskih komercijalnih guma kao sto su DHS Hurricane 3 ili Neo ili DHS Skyline TG3 ili neo da vidimo da li bi to nesto pomoglo kod ovih jeftinijih guma i kakav bi se dobio efekat.


Nemam nijednu od navedenih guma, ali ono što bih mogao je da izbustujem Friendship 729 imam je na pomoćnom reketu i prilično mi se ne svidja kako radi. Tu bih mogao da snimim video, a bilo bi tu i nekih specijalnih efekata i testiranja koja mi sad padaju na pamet. Trebaće mi 10-15 dana da sve to izorganizujem jer želim da mog sparing (slučajnog :) partnera uključim u to snimanje, ako bude hteo, jer može da pokaže na delu kako guma vuče pre i posle busta.

Sve u svemu ako neko ima neku gumu koju je *voleo* i želi da proba da je vrati u život može mi poslati gumu/e pa ćemo i to da odradimo.

Iskreno mislim da ovaj postupak, kao ni sve u životu nije neko trajno rešenje nego medjurešenje dok se ne steknu uslovi za novu gumu i eventualno za neko eksperimentisanje i ispomoć početnika...

Hvala na javljanjima ljudi. Primetio sam da stonoteniseri i nisu nešto preterano rečiti, da slabo prate trendove, mečeve - a vole da pobedjuju i imaju dobru opremu.


poz
Dragoslav
Dragos Lav
 
Postovi: 35
Pridružio se: 01.09.2013, 17:37
Lokacija: Žabalj
Reket: drvo: S.Iseki Juic
bh: DHS Hurricane 3-50 Soft
fh: Tibhar 1Q

Re: Boost-ovanje guma - kako produžiti život omiljenoj gumi?

Postod spinmaster » 04.12.2014, 18:00

To bi bila dobra ideja da snimis neki video sa gumama pre i posle boostovanja. Takodje je i pitanje koliko dana/nedelja moze da traje efekat boostovanja sa tim baby uljem.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron