Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod Vidiccale » 24.11.2014, 18:54

Pozdrav svima. Treba mi savet.Na tricarbonu su nalepljene 2 tenergy 64-orke. Citam dosta da je ovo lose drvo, koja bi bila adekvatna zamena, naravno u pitanju je napadacki stil igre. Hvala unapred.
Vidiccale
 
Postovi: 8
Pridružio se: 31.01.2013, 23:08
Lokacija: Negotin, Srbija
Reket: Drvo -Butterfly 3Carbon
Gume - Tenergy 05-fx,64

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod Isa » 25.11.2014, 00:21

Sve zamene u rangu all+ drvca i nekih tenzora ali ne neke ni mnooogo ozbiljne gume. Ako bas hoces da je drvo off i da je ozbiljnije. Moja neka preporuka, (licno sam igrao neko vreme) Donic Persson dotec off samo pazi na drsku. i tenergy 1,7 na fh, a na bh stavi sta hoces, ja sam tad igrao friendshipom 804 i selo mi je sto kazu ko dup0e na nosu. Pretpostavljam da si pocetnik i da su te gume dotrajale, tako da ce te i friendshipi super fx preporoditi.
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod spinmaster » 25.11.2014, 15:03

Moja preporuka bi bila jeftino a dobro drvo Tibhar Texo C7, odlicno drvo sa 2 sloja karbona i sa veoma dobrom kontrolom i lagano u rangu OFF-/OFF.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod Vidiccale » 26.11.2014, 20:33

Gume su nove, i odgovaraju stilu igre, nego sam citao da je tricarbon jako lose drvo, pa me zanima zasto i zbog cega. Da pojasnim, moj sin igra ovom kombinacijom vec 4 godine, u pitanju je okretan , brz igrac sa ofanzivnom igrom. Svako ko ima iskustva sa ovom i slicnim kombinacijama drveta i guma, molim da odgovori. Hvala jos jednom.
Vidiccale
 
Postovi: 8
Pridružio se: 31.01.2013, 23:08
Lokacija: Negotin, Srbija
Reket: Drvo -Butterfly 3Carbon
Gume - Tenergy 05-fx,64

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod Jovan » 26.11.2014, 21:47

Ako on igra već četiri godine tim drvetom, i odgovara mu, zašto čitate (prihvatate) tudja mišljenja o istom? I zašto bi menjali drvo? A ako mu ne odgovara, onda ćete znati zašto je loše (barem za njega), pa u skladu sa tim potražite drvo drugih karakteristika. Ono što ne odgovara jednom, ne znači da ne odgovara svima (osim ako je u pitanju loš kvalitet izrade).
:hello:
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod pepi357 » 27.11.2014, 00:25

Igrao ja sa Tricarbonom jedno godinu dana, sa 05 sa jedne i 64 sa druge strane, ako on igra 4 godine sa njim i nema većih problema u igri, nema potrebe da ga menja, to drvo uglavnom koliko sam ja primetio ne odgovara igračima koji su navikli da igraju sa nešto sporijim drvima pa ne mogu da se priviknu na njega jer je stvarno veoma, veoma brzo drvo u pitanju. Ali ja evo se kajem i dan danas što sam ga poklonio drugaru sa kojim najčešće igram jer se u zadnjih godinu dana toliko navikao na njega da tačka i kad sečena loptica odskoči 5cm od stola a ja lopticu mogu samo da ispratim pogledom i to ako stignem. Čak i Jolla Kool koja važi za veoma brzo drvo je smešna naspram Tricarbona. Tako da ako je dečko napadač i raspolaže sa dovoljno tehnike da pogadja sto teško da će naći nešto slično. Ako hoće drvo sa više osećaja i ako mu ne smeta deblja balsa eto nek proba Joola Kool ako ima negde. Moje mišljenje je da što se opreme tiče 85% je stvar navike.
Korisnikov avatar
pepi357
 
Postovi: 48
Pridružio se: 28.12.2012, 21:08
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Andras Podpinka Powertex OFF +
FH: Tibhar Evolution MX-P max
BH: Tibhar Evolution MX-P max

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod peperp » 27.11.2014, 10:18

"...nego sam citao da je tricarbon jako lose drvo, pa me zanima zasto i zbog cega?"
Ako tebi odgovara, pusti to što si negde pročitao da je loše - navik'o si pa cepaj. A da je loše - jeste! Prebrzo, tvrdo, teško, nefleksibilno (bez ikakvog povratnog osećaja igraču) - probao sam ga od drugara. 9 slojeva (od toga 3 karbon) - kome to uopšte treba? Čak ni pro igrači ne koriste takva drva. Probaj neko, npr. 7-slojno bez karbona, OFF kategorije, pa ćeš videti razliku (STIGA Clipper recimo)... Tako...
STK "Kopaonik" Brus
Korisnikov avatar
peperp
 
Postovi: 200
Pridružio se: 31.10.2011, 14:09
Lokacija: Brus
Reket: Drvo: Killerspin Diamond CQ
FH: Andro Rasant PowerGrip 1.7
BH: Andro Rasant Turbo 1.7

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod Vidiccale » 27.11.2014, 16:20

Hvala na ogovorima.
Vidiccale
 
Postovi: 8
Pridružio se: 31.01.2013, 23:08
Lokacija: Negotin, Srbija
Reket: Drvo -Butterfly 3Carbon
Gume - Tenergy 05-fx,64

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod First » 28.11.2014, 04:46

A da je nelegalno, o tome necemo ni da pricamo...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Koje drvo umesto boll tricarbon-a

Postod jbgwtf » 02.12.2014, 01:07

First je napisao:A da je nelegalno, o tome necemo ni da pricamo...

slazem se i da dodam...
koristio sam ovo drvo nesto vise od 1 god, upropastio sam igru skroz, dzaba zakucam 2x da protivnik ne vidi, povucem neki munja spin udarim tacku na njegov spin, kad duplo vise x promasim... jok kad on odservira kratku nemam kontrolu da je stavim na sto, a kratko (zar to moze?)...
jos izrada drveta, verovali ili ne izlomilo se u ruke kod udarca...

moj savet je : posto u negotinu ima klub, koji inace ima odlicne igrace, da probate njihove daske i na osnovu toga donesete odluku za promenu ili ne... :good:
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 2 gostiju

cron