Stara i retka drva

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Stara i retka drva

Postod First » 29.09.2011, 15:50

Da je Filip odmah otisao u policiju, nista se od ovoga ne bi desilo :-D :-D
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Stara i retka drva

Postod LucicNS » 29.09.2011, 16:37

djordjestanic je napisao:Govorim ja o kvalitetu. Tehnologija je apsolutno povezana sa kvalitetom. Bez moderne tehnologije nema ni kvaliteta u smislu produkcije. O limu tek nema šta da se priča. Pa tadašnji limovi su bili katastrofalni po kvalitetu u odnosu na današnje.


Moram te podsetiti kako si me ubedjivao da su novi A4 skeneri apsolutno kvalitetniji od mog, starog skoro 20 godina, jer je samo nova tehnologija dobra.

Nisam te hteo dalje ubedjivati, ali kad vec insistiras na toj "aksiomi" o danasnjoj tehnologiji.

Ne da su djubre u odnosu na moj skener, nego ni za djubre nisu. Ni tacnu boju cestito ne mogu da odskeniraju! (doduse, takve su im i cene)

p.s. Inace, za one radoznale, koristim i dan danas skener Linotype-Hell Saphire ultra 2. Ko se razume u to, ne moram BAS NISTA da dodam...
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Stara i retka drva

Postod Sale » 29.09.2011, 18:30

:D Industrijalizacija i mas proizvodnja su mnogima rastuzili detinstvo,niko vise ne ceni rucni rad,a tek PRC. :lol: :lol: :lol:
A tek zamena prirodnih materijala modernim materijalima :lol: :D :) :cry:
Korisnikov avatar
Sale
 
Postovi: 551
Pridružio se: 18.02.2011, 00:04
Lokacija: Borča
Reket: tbs
bh 05 1.9
fh 05fx 2.1

Re: Stara i retka drva

Postod ivan » 29.09.2011, 21:16

Evo ga moje unique drvo, Perkosan. 7-slojno, brzina oko 8.1 - 8.2 na btty skali, spoljni sloj orah, tvrdo, tesko 96 grama, ali puna drska pa glava nije teska, sweet spot mozda i veci nego kod karbona. Dosta dobro za blok, savitljivo ali ne mnogo. Dugo sam igrao s njim, ali sam presao na malo sporiji korbel iz prostog razloga sto je vise lopti upadalo na sto. Ipak neki udarci su bili unique s ovim drvom, ne mogu da ih ponovim s drugim.
Prikačeni fajlovi
reket2.JPG
reket2.JPG (94.71 KiB) Pogledano 2806 puta
reket.JPG
reket.JPG (78.46 KiB) Pogledano 2806 puta
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Stara i retka drva

Postod ZoranV » 29.09.2011, 21:58

[quote="LucicNS
p.s. Inace, za one radoznale, koristim i dan danas skener Linotype-Hell Saphire ultra 2. Ko se razume u to, ne moram BAS NISTA da dodam...[/quote]

Pa...ja se razumem...ali bas to sto ne ocekujes da svi znaju za njega govori o pro opremi koja je bila mozda glomazna ali uvek kvalitetna...i skupa...
a ono s cim ga uporedjujes su plasticne igracke za jednokratnu upotrebu...a sadasnja pro oprema je jaaako dobra i jos vise skupa jer nema veliki broj kupaca pored tolkih plastikanera...isto je i sa fotoaparatima...ja bih jos radio sa nikonom f2 i f3 da ima delova i servisa...

a stiga i butterfly su uveli zylon i kristale i abvgdj tehnologiju i laminate JER NEMAJU VISE DOBROG DRVETA! BUTTERFLY je istrosio 300godisnji kiso hinoki, vise ne pravi ni po porudzbini, a Stiga vise nema ono po cemu je bila najpoznatija, po kvalitetnom svedskom drvetu za rekete...ni jedno danasnje drvo nece izdrzati 50 godina...druga je stvar sto su ondasnja drveta pravljena za drugi tip guma i manju lopticu, pa mnoga ne odgovaraju danasnjim igracima, a videcemo sta ce biti iduce godine sa novim lopticama-vatrostalnim :)
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Stara i retka drva

Postod djordjestanic » 29.09.2011, 23:09

Mrzim što sam se upetljao u ove jalove priče. Ovo mi je poslednji post u kom pričam o stvarima koji su totalno van domašaja teme.



Joj koliko mešanja baba i žaba.

Ako upoređuješ neke proizvode po kvalitetu onda ih upoređuj i po ceni.

Što se tiče tehnologije skenera lepo ti to pričaj nekom drugom. O tome ne znaš a nećeš ni znati onoliko koliko sam ja već zaboravio.

Taj skener kada sam ga ja imao koštao je preko 13.000,00 DM.

Glavna njegova prednost je bio software. Isti taj skener je prodavao i Umax za 5000 DM.

I šta je zaključak?

Software (predefinisani profili, empirijski dobijene vrednosti za slajdove, negative i reflexe) koštaju 8000 DM. E to je tehnologija.

Optička rezolucija tog skenera je itekako prevazidjena i imaju je sada i skeneri ispod 100EURa.

Optika tog skenera je naravno bolja ali taj skener je onda a pogotovo danas bio manje upotrebljiv nego mnogi jeftini skeneri.


Evo ti klasičan zadatak.

treba napraviti katalog za nameštaj. Slike u katalogu treba da su maksimalne veličine 9 x 6 cm. Originali su fotografije 18 x 13. Ima 4000 fotografija. Koliko ti treba da to uradiš na ovom skeneru?

Odgovor.

Nećeš ni počinjati da ga radiš jer kalibracija i sam sken skenera traje toliko dugo da će se pre promeniti moda za nameštaj nego što ćeš ti odskenirati katalog.

Pametno rešenje?

Uzmeš solidan skener koji skenira mnogo puta brže, uradiš i naplatiš posao koji onaj koji ima nije mogao ni da prihvati.

P.S. Ovo je priča iz realnog života.

Hoćeš još neki primer?

Kakav danas možeš da kupiš skener za 6500Eura pa njega uporedi sa tvojim skenerom.

A da, isti taj skener samo u formatu A3 je u sledećoj generaciji koštao 15000DM što znači da ni oni više nisu mogli da ga prodaju za tolike novce.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Stara i retka drva

Postod Pedja » 29.09.2011, 23:24

Obožavao sam strip ,,Alan Ford"...Omiljena ličnost mi je bila - Broj 1!!!! :D
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Stara i retka drva

Postod djordjestanic » 29.09.2011, 23:38

Pedja je napisao:Obožavao sam strip ,,Alan Ford"...Omiljena ličnost mi je bila - Broj 1!!!! :D



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Stara i retka drva

Postod First » 30.09.2011, 01:17

Pedja je napisao:Obožavao sam strip ,,Alan Ford"...Omiljena ličnost mi je bila - Broj 1!!!! :D


Uvek sam znao da medju vama ima mojih obozavaoca :-D :-D
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Stara i retka drva

Postod LucicNS » 30.09.2011, 17:54

djordjestanic je napisao:Taj skener kada sam ga ja imao koštao je preko 13.000,00 DM.

Glavna njegova prednost je bio software. Isti taj skener je prodavao i Umax za 5000 DM.

I šta je zaključak?

Software (predefinisani profili, empirijski dobijene vrednosti za slajdove, negative i reflexe) koštaju 8000 DM. E to je tehnologija.

Optička rezolucija tog skenera je itekako prevazidjena i imaju je sada i skeneri ispod 100EURa.

Optika tog skenera je naravno bolja ali taj skener je onda a pogotovo danas bio manje upotrebljiv nego mnogi jeftini skeneri.


Evo ti klasičan zadatak.

treba napraviti katalog za nameštaj. Slike u katalogu treba da su maksimalne veličine 9 x 6 cm. Originali su fotografije 18 x 13. Ima 4000 fotografija. Koliko ti treba da to uradiš na ovom skeneru?

Odgovor.


Odgovor je prilicno jednostavan.

1. Ne pamtim da mi neko donese toliko fotografija IKADA. Ni 400, a ne 4000. Znas, tehnologija je napredovala i u pravcu fotografskih aparata pa mi slike dodju na CD-u, flash-i i sl.
(ti bi trebalo to da znas mnogo vise od mene, kao sto ja o stampi znam mnogo vise od tebe)

2. Materijali koji se skeniraju sa tim novim govancima nisu bas za upotrebu za stampu kataloga, pa je brzina potpuno nebitna cinjenica.

3. Optika tog skenera je NEUPOREDIVO bolja od bilo cega sto se danas proizvodi, a da ne kosta mnogo vise nego sto je taj skener ikada kostao.

4. Maksimalna rezolucija tog skenera od 1200dpi je previse za bilo kakvu tehniku stampe koja se danas kod nas koristi. Maksimalnih 600dpi se koristi u ofsetu.

5. Ni ne koristim taj software za skener o kome pricas nego software koji kosta 50-tak puta manje, a radi isto sto i onaj sem direktnog skeniranja u CMYK, sto Photoshop posle zavrsi verovatno bolje.

djordjestanic je napisao:Kakav danas možeš da kupiš skener za 6500Eura pa njega uporedi sa tvojim skenerom.

A da, isti taj skener samo u formatu A3 je u sledećoj generaciji koštao 15000DM što znači da ni oni više nisu mogli da ga prodaju za tolike novce.


Ne mozes za te novce kupiti bolji skener ni dan danas.
Mozes za 30000 eura kupiti POLOVAN, koji je kvalitetniji. Ne znam tacno koliko kosta nov, ali je mozda i 3-4 puta skuplji.

djordjestanic je napisao:I šta je zaključak?


Da ja bolje znam svoj posao od tebe, a ti svoj od mene... :amen:
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron