Pomoc u vezi kombinacije

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Pomoc u vezi kombinacije

Postod rapidsoft » 27.08.2014, 11:14

Do sad sam igrao sa Timo boll spirit + nimbus ..Hteo bi da probam na to drvo sriver g3 fx (u markopu ima samo 2.1mm debljina), ima neko neka iskustva sa tim gumama i kombinacijom sa tim drvetom? Ugl.igra mi se svodi najvise na spin. hvala
rapidsoft
 
Postovi: 3
Pridružio se: 26.08.2014, 19:15

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod spinmaster » 27.08.2014, 17:35

Ja sam igrao jedno kratko vreme sa Sriver G3 FX i mogu ti reci da nije losa guma, slicna Sriveru FX samo brza ali ako hoces bas za spin onda bih ti preporucio Tenergy 05 ili Tenergy 80, to su prave gume za spin i rotaciju.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod jbgwtf » 27.08.2014, 18:08

rapidsoft je napisao:Do sad sam igrao sa Timo boll spirit + nimbus ..Hteo bi da probam na to drvo sriver g3 fx (u markopu ima samo 2.1mm debljina), ima neko neka iskustva sa tim gumama i kombinacijom sa tim drvetom? Ugl.igra mi se svodi najvise na spin. hvala

kad kazes spin mislis na rotacije ili na offanzivnni udarac...ako je udarac , jel ides na brzinu il na rotaciju|
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod rapidsoft » 27.08.2014, 22:19

Najvise na rotacije,znaci serva,vrati mi secenu i odmah spin,najvise koristim onaj malo vislji ali jako izvucen spin,sa puno rotacija.. ove nimbus su mi postale nekako sporije. Usput da kazem da volim ponekad i da se branim sa stola dok je protivnik malo dalje.
rapidsoft
 
Postovi: 3
Pridružio se: 26.08.2014, 19:15

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod jbgwtf » 27.08.2014, 22:57

rapidsoft je napisao:Najvise na rotacije,znaci serva,vrati mi secenu i odmah spin,najvise koristim onaj malo vislji ali jako izvucen spin,sa puno rotacija.. ove nimbus su mi postale nekako sporije. Usput da kazem da volim ponekad i da se branim sa stola dok je protivnik malo dalje.

nimbus sam koristio na drugom drvetu, ali sam na njemu dosta menjao i mogu da dam neko uporedjenje
sad zavisi kolko si dobar igrac ali
da se nadovezem na preporuku tenergya onda bi sa tenergyem05 verovatno prebacivao taj rotirani spin , dok ne naviknes, serva bi ti bila opasnija.
alternativa je rakza 7 - najpribliznija od svega sto sam probao tenergyu , ali isto tako trebace vreme da se naviknes ,
druga alternativa acuda s2 - vek trajanja manji
obe su za fh

za bh i stopanje nesto sa nizim izbacajem mislim da bi bolje leglo - isto tako ako ili ne planiras da se navikavas mnogo.. zavisi od udarca naravno, ali tu moze andro rasant
, joola maxxx450 (oskudnija rotacija, ali dovno dobra)
ili pak mekse nesto
joola rhyzm 425, acuda s3 , meni se svidjao tenergy25fx- ali odbija bas jako
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod rapidsoft » 28.08.2014, 00:07

Jos dok nisam bio u full treningu kupio sam tenergy 05 za fh,nisam mogao da se naviknem na njega,mada slabo sam i igrao.. Sad sam malo duze u treningu i spremam se za ligu pa bi hteo nesto jace od nimbusa ali da bude i cena priblizna.Zato sam nasao ove sriver g3 fx ,sad treba drug da ih kupi pa cu probati na moje drvo pa videcemo, ne daje mi se 110e za gume,a plus trebace mi mnogo vremena da se naviknem a liga mi pocinje za ne pune dve nedelje :) hvala na savetima,javicu sta sam uradio na kraju :)
rapidsoft
 
Postovi: 3
Pridružio se: 26.08.2014, 19:15

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod Isa » 14.09.2014, 16:52

Pozdrav forumasi i kolege stonoteniseri. Imam jedno pitanje, nevezano konkretno na sadrzaj teme ali itekako za naslov. Bzv mi da otvaram novu temu, koja ce zvucati kao vecina ostali, a jedina razlika je u drugacijoj postavci. Hteo bih da se oprobam malo u defanzivnoj ulozi, kako nemam ni jedno defanzivno drvce, sve off i off+, interesuje me da li moze jedno takvo drvo da se upari sa nekim ox softom ili travom? Preciznije imam tbs na koji bih nalepio neku travu. To mi je palo na pamet, jer negde na forumu procitah da je neki clan lepio na svoj alc svakakve materijale i da je to drvo koje je u sustini isto ko i tbs dobro podnosilo. Ima li neko da je probao nesto ovako da uradi i ako moze da podeli iskustvo? Tacnije mozda se nisam dobro na pocetku izrazio, vise bi to bila allround igra dosta daleko od klasicnog lovca. Soft, trava sta god samo malo da promenim klasicnu igru, dosadilo mi. :roll:
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod profesionalac » 14.09.2014, 19:15

Mislim da ti je off drvo brzo za te odbrambene materijale.ja znam dosta odbrambenih ekstra kvalitetnih igraca koji vecinom igraju sa def drvetom nekim materijalom i jednom glatkom gumom max debljine.to je sustina.
STK Nestrus - Vitkovac
profesionalac
 
Postovi: 440
Pridružio se: 04.10.2011, 18:38
Lokacija: Aleksinac
Reket: drvo : andro super core cl off+ - 66 grama
fh : rakza 7
bh: andro rasant turbo

od cega sloziti reket?

Postod stenis » 04.02.2015, 11:02

Pozdrav!
Treba mi pomoc oko slaganja reketa-izbor guma, drva i ako je jos nesto bitno?
Igram stolni tenis, dobro, nista profesionalno al ne ni pocetnicki,mislim iznad prosjeka,  cak sam neko kratko vrijeme trenirala, pa ajmo reci imam nekog pojma.....
E sad sto se tice stila igre-igram vise ofanzivno (napadacki), ponekad defanzivno. Najcesce napadam sa forhendom. Koristim tehnike rezanja loptica i forhend spin.
Imam zelju napraviti dobar reket al opet ne treba biti nesto ekstra profesinalan posto mislim da nisam na tom stupnju igre a i ne raspolazem sa nekim velikim novcima (do 300,400kn ako se s tim novcima moze nesto dobro sloziti).
Eto,unaprijed puno hvala svima koji se potrude malo razmisliti i pomoci mi!
stenis
 
Postovi: 1
Pridružio se: 03.02.2015, 14:03

Re: Pomoc u vezi kombinacije

Postod LucicNS » 05.02.2015, 08:19

Ukoliko je to oko 40 eura, možda bi se dalo i iskombinovati nešto.
- Drvo uzmi OFF-, možeš i polovno ukoliko si sigurna u prodavca.
- Gume obavezno nove, brza na forhend (nikako ne nešto ultrabrzo), a nešto malo sporije od te što staviš na forhend, stavi na bekend.

Trebaće ti nekoliko puta da igraš sa tim da ti "legne".
Posle 6 meseci možeš ovde detaljno da prijaviš sve impresije oko reketa da vidimo u kom pravcu treba da ti menjamo gume.

p.s. Nisam ti rekao ništa konkrektno oko proizvođača jer treba da se uklapaš u cenovnu kategoriju. Jedino nemoj štedeti na drvetu!
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron