Rakza 7

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Rakza 7

Postod jbgwtf » 22.08.2014, 18:04

tako je ispalo i stavio sam rakzu 7 na tbs... po meni guma je napravljena za napad na 3 lopticu i spin... ugao izbacaja je visok, pa je lako flipovati forhend, dok kod bekenda kod cistih razmena ide normalno, ali spin leti preko stola iako je za nijansu sporija od prethodno koriscene joole maxxx450, a i malo je tvrdja, i daje dosta jacu rotaciju
pimpl je stvar navike, a za spin na spin ruka mora da se koriguje da ne preleti preko stola, i lako moze da odigra kratkim pokretom... zbog izbacaja mi je lakse da prebacim spin kad se odmaknem od stola, i spin na rezanu je lakse da se povuce...kod stopa su mi neke loptice isle malo visoko, a i preko stola, kad sam se malo odmako od stola napravio se neki katapult odjednom i loptica je isla nisko i brze nego kad sam stopao odmah po odskoku...
guma zahteva dobar kontakt kod spina, znaci ono s cesanjem loptice zaboravite, meni je prvog dana skliznula dosta x, kad sam poceo da pravim jaci kontakt bio je rotirani spin kakav sam hteo..

preporucujem za forhend, nije za pocetnike i na 7+ slojnom drvetu off brzine i brze..
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Rakza 7

Postod prezlamen » 23.08.2014, 01:48

Da, juce sam je kupio, i guma je fenomenalna.
prezlamen
 
Postovi: 3
Pridružio se: 03.12.2013, 18:01

Re: Rakza 7

Postod ivan » 23.08.2014, 11:39

igrao sam duga sa rakzama, skoro 3 godine, sto na fh sto na bh, 1.8 i 2.0mm, i sa nekoliko drveta, i uglavnom sam bio zadovoljan. Jedina kombinacia koja mi nije legla je bila rakza 2.0 na fh od tbs-a :)
A recimo 1.8 na bh od spirita me odlicno sluzila. Cini mi se da je bolja na fleksi 5-slojnim drvima poput korbela nego na karbonima.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Rakza 7

Postod prezlamen » 24.08.2014, 04:50

U odnosu na stiga magna, sa kojom sam ranihe igrao, rakza baca vise...nema sa gumom zezanja, ne dozvoljava lenjost:)
prezlamen
 
Postovi: 3
Pridružio se: 03.12.2013, 18:01

Re: Rakza 7

Postod prezlamen » 24.08.2014, 04:52

Inace, drvo sa kojim igram je joola viva
prezlamen
 
Postovi: 3
Pridružio se: 03.12.2013, 18:01

Re: Rakza 7

Postod jbgwtf » 26.08.2014, 20:57

evo mala dopuna - ova guma zahteva pokret da ide vise ostro i napred , bolja je za brzi spin - sad se desi ponekad zbog navike da prebacim defanzivno rezanu lopticu preko stola... ili iz isto te navike krenem da narotiram i ona dosta puta sklizne , sto mi se ranije mnogo retko desavalo
kod spin na spin igre - zahteva mnogo manji napor, tako da moze da se dobija na kontroli, a loptica uz mali pokret ide kao siroki udarac sa joolom max450...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Rakza 7

Postod jbgwtf » 03.09.2014, 20:40

- definitivno nije ova guma za mene .. posle nedelju dana od lepljenja ,shvatio sam da imam par problema kad vucem spin na rezanu lopticu-ne defanzivnu odjednom svu snagu ulazem u rotacije, ne shvatam razlog, ali se drasticno razlikuje od onog sto sam igrao joolom, isto tako ne mogu nikako da korigujem ruku da povucem brzi spin na kratku lopticu, i primetio sam da se spin lako stopa.. van stola imam vecu moc,lakse igram spin na spin i sve tehnicke elemente, ali dzaba mi to ako ne mogu da odigram kako sam zamislio..
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Rakza 7

Postod scenkov89 » 20.10.2014, 18:00

potrebna pomoc, vezano je za rakzu 7 pa da ne otvaram novu temu..
stalno menjam gume, probao sam sve i svasta, pa sam resio da se vratim na onome sto mi je najbolje leglo.rakzu sam probao u max varijanti i nekako mi je najbolje lezala na forhenduod svega sto sam probao, pa bi se sad castio jednom novom..neretko mi se desavalo sa njom da prebacim sto, pa me zanima, nece li biti bolje da uzmem 2.0 debljinu sundjera?? rekreativac sam, ne igram bas cesto,ali igram sasvim korektno za jednog amatera :D .,, forhend mi se zasniva na topspin igri. koristim joola viva drvo , bh guma xiom vega europe max.. ako neko ima koristan savet sto pre, jer idem u cetvrtak da kupim gumu..
scenkov89
 
Postovi: 5
Pridružio se: 01.02.2014, 09:20
Reket: joola viva
fh: yasaka rakza9
bh: xiom vega europe

Re: Rakza 7

Postod jbgwtf » 21.10.2014, 23:02

scenkov89 je napisao:potrebna pomoc, vezano je za rakzu 7 pa da ne otvaram novu temu..
stalno menjam gume, probao sam sve i svasta, pa sam resio da se vratim na onome sto mi je najbolje leglo.rakzu sam probao u max varijanti i nekako mi je najbolje lezala na forhenduod svega sto sam probao, pa bi se sad castio jednom novom..neretko mi se desavalo sa njom da prebacim sto, pa me zanima, nece li biti bolje da uzmem 2.0 debljinu sundjera?? rekreativac sam, ne igram bas cesto,ali igram sasvim korektno za jednog amatera :D .,, forhend mi se zasniva na topspin igri. koristim joola viva drvo , bh guma xiom vega europe max.. ako neko ima koristan savet sto pre, jer idem u cetvrtak da kupim gumu..

hehe ja jos igram njom , a hteo sam da je menjam :D, al se niko nije javio
2.0 i max je mala razlika... ali 2.0 posto ne igras cesto... svaki promil kontrole je znacajan :)
u sustini verovatno ces i njom prebacivati...tako da moras da i korigujes udarce.. udarac vise napred, ili zatvorenije reket...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 10 gostiju

cron