Eksperiment 4: Korbel

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Eksperiment 4: Korbel

Postod ivan » 15.07.2014, 22:49

Drvo sa kioska se dobro pokazalo u praksi, ali moj rezon je uvek bio da je bolje imati neko unverzalnije drvo prosecnog ponasanja nego neko koje je ekstrem u jednom polju a ima mane u ostalim. Kiosk je super za spin, ali malo zeza kod pimpla. Uzeo sam Korbel, drvo s kojim sam vec igrao pre neku godinu, dok ga nizam razbio, i uzeo bih ga opet jos odavno da sam imao gde. Sad iskrslo nesto pa mi donesose iz inostranstva, FL drska, made in Japan. FL sam bas i hteo, u poslednje vreme sam pobornik FL drsaka, bolje su.
Stavio sam T05 2.1 na fh, a na bh sam menjao 4 gume za 4 igranja, rakza 7 soft je spora za ovo drvo, acuda s3 isto, t64 1.9 je verovatno ok, mozda malo nize baca nego sto bih voleo, na kraju sam stavio xiom omega V pro, ova je najbolje legla. Sve je drugacije, sve! :( Ovo drvo ima malo visi izbacaj, pogotovo sa t05, pa sad forhend skroz drugacije ide, osecaj drugaciji, teze drvo (korbeli su uglavnom poteski, moj prethodni je imao neverovatnih 76gr, a ovaj jedno 88), kiosk ima 72 gr i potpuno mu je nematerijalan osecaj u poredjenju sa ovim. Kad udarim jako, lopta ide jace nego s kioskom, a na slabe udarce, u rejonu mreze, ide sporije, to su valjda gears, sto vele na netu. Bekhend sam izborom gume natempirao da bude ok, slican je ugao kao pre, sto mi je najbitnije. Sve u svemu manje katapulta, i u proseku sporije.
Nisam jos usvojio ovu promenu, za sad malo testiram.
ALI! Neko prokletstvo me prati odavno, danas sam primetio da su mi se obe gume malo odlepile i ako udarim delom blizu obodu reketa cuje se neki glupavi FLAP zvuk, lopta mozda predje mrezu a mozda i ne. Btty drvo, btty guma, btty lepak...i opet se odlepi nakon dva igranja. Gde gresim ne znam, da li sam mozda mnogo pljuvao po istima, pa mi neko odozgo vraca...
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Eksperiment 4: Korbel

Postod jbgwtf » 19.07.2014, 19:23

ako nisi smirglom proso , mozda se zato odlepljuje..
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Eksperiment 4: Korbel

Postod profesionalac » 21.07.2014, 10:18

Ni lepak vise nije kao sto je bio nekad.i meni se to desava u poslednje vreme.
STK Nestrus - Vitkovac
profesionalac
 
Postovi: 440
Pridružio se: 04.10.2011, 18:38
Lokacija: Aleksinac
Reket: drvo : andro super core cl off+ - 66 grama
fh : rakza 7
bh: andro rasant turbo

Re: Eksperiment 4: Korbel

Postod ivan » 21.07.2014, 12:49

Igrao sam par puta od prethodnog posta, gume se nisu dodatno odlepljivale. Nisu cak ni mnogo odlepljene, lokalno pored oboda u sirini od mozda 2-3 cm jedna na vrhu, a druga sa strane, ali ne duboko. Posto sam gume isekao da budu 1-2mm vece od glave reketa, moguce je mozda da sam to odlepio prilikom kontakta sa stolom, kod nekog ostrijeg pimpla, desava se to. To su taman te pozicije na reketu koje mogu da zakace sto kod pimpla. A mozda ni lepak nije bas dobro uhvatio bas na tim mestima, ko zna.
Nekako mi zao da smirglam novo drvo :)
Mozda je najbolje da odsecem taj mm viska od guma i stavim traku. Jedino se nadam da 2gr trake nece biti teze od odsecenog dela guma.

Sad kad sam probao da igram sa drvom s kioska nakon par dana s ovim - nije mi uopste jasno kako sam ikad mogao da igram sa tim perolakim nematerijalnim cudom, ne mogu loptu na sto da stavim, a nekad nisam mogao da promasim. Ne kazem da je ovaj novi bolji u globalu, ali je mnooogo drugaciji.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Eksperiment 4: Korbel

Postod reketas » 21.07.2014, 14:40

Nije lose to drvo , nije bomba ali je zato precizno. Sa materijalom u vidu tenergy-ja dobar alat za igru ...
reketas
 
Postovi: 228
Pridružio se: 15.02.2011, 22:54
Reket: Drvo : tibhar texo c7
Gume: fh donic blluefire m1 max
bh tenergy 64 2.1

Re: Eksperiment 4: Korbel

Postod Sale » 21.07.2014, 21:31

Mmm mogu da zamislim kakav je osecaj omrsiti se Japanskim Korbelom posle dugog i iskrenog posta sa daskom iz trafike.Svakako se treba ovako ispostiti posle huljenja po vrhunskoj sportskoj opremi. :)
Korisnikov avatar
Sale
 
Postovi: 551
Pridružio se: 18.02.2011, 00:04
Lokacija: Borča
Reket: tbs
bh 05 1.9
fh 05fx 2.1

Re: Eksperiment 4: Korbel

Postod ivan » 21.07.2014, 21:42

haha, i mozes samo da zamisljas, posto igras sa tom vrhunskom opremom :)
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron