Viscaria vs Spirit vs ALC vs Innerforce ALC vs kiosk

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Viscaria vs Spirit vs ALC vs Innerforce ALC vs kiosk

Postod ivan » 09.06.2014, 15:02

Otkad je Zhang postao svetski prvak jedno od najvaznijih pitanja u EJ oblasti tt-a je postalo 'Da li je Viscaria zaista bolja od Spirita i ALC-a?'. A u poslednje vreme da li FZD ipak koristi Viscariu ispod laznih Stiga drski? Cini se, nadju li se dva vrhunska igraca sa istom daskom, to je odmah znak da je sveti gral nadjen. Za baksuza, taman kad je hype o Viscariji uzeo maha i prodali se svi primerci, sto pravi sto lazni, Ma Long poceo da igra ko zmaj sa dhs drvenim drvetom, a i Xu Xin isto (malo sa yasakom ranije malo sa stigom). I sta sad mi rekreativci da radimo?

Posto i ja kao i svi kontam da ce mi pravo drvo doneti bar 3 poena po setu (i misteriozno popraviti lose kretanje), a ne bacaju mi se pare tek tako, uzeo sam nedavno da probam nekoliko reketa od prisutnih igraca na spin na spin ligi. Odigrao sam po mec dva sa svakim (reketom, a ne igracem).

U konkurenciji su bili Spirit sa dva t05, ALC sa dva MX-P, ALC sa dva nesto tanja rasanta (valjda 1.7? sta vec koristi Rancic), Innerforce ALC sa dva t05fx, Viscarija sa Xiom nesto europe i budjavim softom (Brnovic). Moje komentare treba gledati u svetlu mojih mogucnosti za stolom i nacinu igre (trudim se da napadam spinom sa obe strane, ponekad udarim ravno, ali i blokiram i pimplam iznad stola, ne izdaleka; gresim dosta a najvise kod balona), a nikako kao apsolutnu ocenu, za tako nesto pitajte Boll-a.

Prvo sam probao Innerforce sa t05fx, Ovo ide ko metak, gume su meke pa se lopta i sama odbija bez da mnogo zamahnes, cini se da mora uvek malo preko lopte da se ide a ne sa otvorenim reketom, nije za samaranje nego za spin. Cak nije ni za pasivni rekreativni blok nego je najbolji za blok sa malo preuzimanja/ dodavanja, na zalost samo za iskusne :) . Nije lako vratiti serve, oce lopta da odskoci kud ona oce. Rekao bih da je reket idealan za poludistancu, vuces spinove lako, a onda kad udaris jace (ali spin a ne samar sa otvorenim reketom) taj spin ide ko metak i to precizno.

Spirit sa dva t05, klasika, sporiji, linearniji i kontrolabilniji od prethodnog, kraca je trajektorija lopte kod spina i lakse pada na sto. Mozda osecaj kad udaris jako nije kao kod prethodnog ali vaznije je da lopta udje na sto.

Alc sa 1.7 rasantima (valjda), onako, deluje sporiji od prethodna dva, i malo tvrdji (verovatno zbog tanje gume). Cini mi se da nema katapulta reketa, nego onako, kolko udaris tolko i dobijes. Bolji za drzanje lopte na stolu ali mi se nije svideo za napadanje.

Viscarija, drvo je malo elasticnije i mekse od spirita (mada mnogi po netu tvrde da su ta drva skoro ista; ne cini mi se tako), i lakse se igra s njim (a i zbog mekane gume na istom). Lako se i spin vuce a i samara. Malo je manje linearno zbog elasticnosti, a nema ni ostrinu ko spirit, ali lako izvodjenje udaraca ima svojih prednosti.

Alc sa dva MX-P. Ove gume su tvrde i brze za mene pa nisam bas nasao pravi ugao. Ali mi sve u svemu deluje slicno po tvrdoci kao spirit. No gresio sam dosta kod udaraca, sad pa sad prebacim sto ili u mrezu. Nekad ranije sam probao neki drugi ALC sa svojim gumama (rakza i acuda s2, kasnije sam igrao sa njima na spiritu), tad sam zakljucio da je ALC malo meksi i brzi od spirita, i nisam ga kupio zbog toga, ali sad mi se cini slicno, moguce da zavisi od primerka do primerka.

I za kraj, da li cu promeniti svoje drvo sa kioska zbog nekog od ovih (spirit imam, a mislio sam da mozda kupim i neko od ostalih) ? Ne, jos neko vreme, postalo je zanimljivo igrati s njim. A i stvar je izazova pobediti vlasnike btty top ponude :D . Spin se vuce lakse nego sa svim nabrojanim, ali kilavi spin, ne onaj brzi (ali moje gume su mnogo slabije od gorepomenutih, t05 je mrtav i ne lici na pravi t05, a rakza je generalno spora), slabije je u pogledu snage, takoreci nema snagu nikakvu iako je elasticno, cudno. Ali s njim manje prebacujem sto kad napadam sto mi se sa brzim daskama redovno desavalo (naravno ovo je vezano za moje nesavrseno kretanje i udaranje a ne za rekete).


Slobodno dodajte svoje utiske o pomenutim drvima.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Viscaria vs Spirit vs ALC vs Innerforce ALC vs kiosk

Postod ackonet » 17.06.2014, 09:52

Rizik da kupis Viscariu kad nas ti je 50% ako ne obratis paznju, ako obratis nikakav. Trenutno se na forumu prodaje jedna original za 130€ sto je u svakom slucaju preterano i jedna na kupujemprodajem laznjak za 80€. Najbolje je da pogledas npr sa Butterflay sajta kako izgleda original i uporedis ga sa onim koji se prodaje, razlike su uocljive... Po meni je Sprirt jedno od najboljih drva. S njim igra bar 1/5 top 100 igraca u svetu ( kao i sa Viscariom). Kod nas igra godinama npr Dragan Klajic sada trener igrac Pozarevca vicesampiona Srbije za proslu godinu, dugogodisnji igrac Zvezde. Ne bih se slozio sa tobom da je T05 lakse kontrolisati od T05FX. Ako budes u prilici da na istom drvetu igras sa dve nove gume videces da je razlika znacajna u smislu mnogo teze kontrole T05. Zato vecina nasih prvoligaskih i superligaskih igraca igra sa T05FX. Pored ovih drva koje si nabrojao interesantna su i drva M Maze (s njim igra Marcos Freitas i Tiago Apolonia, Chen Qi a kod nas Savic, Robert Fiser iz Zvezde, Milos Milenkovic Medijana Nis i mnogi drugi) Ili Timo Boll Zlc ( ne znam ko trenutno kod nas igra s njim ali je dosta popularno u svetu). Mislim da je presudan set guma - drvo oko izbora odgovarajuceg. Npr Fiser i Milenkovic igraju sa M Maze i T05FX max. Klajic sa T05FX na Spiritu... Za Tenergy je izgleda ubedljivo najbolja kombinacija drva koje u sebi imaju Arylate carbon, razlike izmedju njih nisu velike pa ce se onaj koji ima dosta para lako odluciti. S druge strane ima mnogo drugih jeftinijih opcija sa Joola, Donic ili Tibhar, Yasaka, itd... I to izgleda na mora uvek da bude koliko para toliko muzike... Npr nedavno je na jednom turniru za seniore kod nas pobedio Makedonac koji trenutno igra za Topličanin iz Prokuplja Stojankovski koji igra sa Donic Epox dasakom, Joola Express na BH i Bluefire JP01 na FH. U finalu je pobedio Ivica koji igra sa rucno prevljenim drvetom i T05FX a u polufinalu Milenkoica sa M.Maze i T05FX." Boj ne bije svetlo oruzije vec srce u junaka"... a Bogami i znanje dodao bih ja ;)
ackonet
 
Postovi: 46
Pridružio se: 22.10.2013, 18:53
Reket: Bty TB ALC
Fh : BtY Tenergy 05 2,1
Bh : Bty Tenergy 05 2,1

Re: Viscaria vs Spirit vs ALC vs Innerforce ALC vs kiosk

Postod pecajo » 17.06.2014, 11:29

ackonet je napisao:Rizik da kupis Viscariu kad nas ti je 50% ako ne obratis paznju, ako obratis nikakav. Trenutno se na forumu prodaje jedna original za 130€ sto je u svakom slucaju preterano i jedna na kupujemprodajem laznjak za 80€. Najbolje je da pogledas npr sa Butterflay sajta kako izgleda original i uporedis ga sa onim koji se prodaje, razlike su uocljive... Po meni je Sprirt jedno od najboljih drva. S njim igra bar 1/5 top 100 igraca u svetu ( kao i sa Viscariom). Kod nas igra godinama npr Dragan Klajic sada trener igrac Pozarevca vicesampiona Srbije za proslu godinu, dugogodisnji igrac Zvezde. Ne bih se slozio sa tobom da je T05 lakse kontrolisati od T05FX. Ako budes u prilici da na istom drvetu igras sa dve nove gume videces da je razlika znacajna u smislu mnogo teze kontrole T05. Zato vecina nasih prvoligaskih i superligaskih igraca igra sa T05FX. Pored ovih drva koje si nabrojao interesantna su i drva M Maze (s njim igra Marcos Freitas i Tiago Apolonia, Chen Qi a kod nas Savic, Robert Fiser iz Zvezde, Milos Milenkovic Medijana Nis i mnogi drugi) Ili Timo Boll Zlc ( ne znam ko trenutno kod nas igra s njim ali je dosta popularno u svetu). Mislim da je presudan set guma - drvo oko izbora odgovarajuceg. Npr Fiser i Milenkovic igraju sa M Maze i T05FX max. Klajic sa T05FX na Spiritu... Za Tenergy je izgleda ubedljivo najbolja kombinacija drva koje u sebi imaju Arylate carbon, razlike izmedju njih nisu velike pa ce se onaj koji ima dosta para lako odluciti. S druge strane ima mnogo drugih jeftinijih opcija sa Joola, Donic ili Tibhar, Yasaka, itd... I to izgleda na mora uvek da bude koliko para toliko muzike... Npr nedavno je na jednom turniru za seniore kod nas pobedio Makedonac koji trenutno igra za Topličanin iz Prokuplja Stojankovski koji igra sa Donic Epox dasakom, Joola Express na BH i Bluefire JP01 na FH. U finalu je pobedio Ivica koji igra sa rucno prevljenim drvetom i T05FX a u polufinalu Milenkoica sa M.Maze i T05FX." Boj ne bije svetlo oruzije vec srce u junaka"... a Bogami i znanje dodao bih ja ;)

Evo slucajno ja prodajem tu orginal viscariju od 84 grama i nije preterana cena jer toliko kosta sa postarinom iz kislovodska u rusiji i postarinom sa ebeja u nemackoj inace drvo prodajem samo zbog rucice koja mi ne lezi inace igram sa timo boolom zlc st puno pozdrava a ona na kupujem prodajem je laznjak koji prodaje ostoja :hello:
pecajo
 
Postovi: 94
Pridružio se: 10.07.2013, 11:02
Reket: Timo Boll Spirit
fh tenergy 05fx max
bh. tenergy 05fx max












2.
drvo : Timo Boll ZLC
fh : Tenergy 05 FX Max
bh : Tenergy 05 FX Max

Re: Viscaria vs Spirit vs ALC vs Innerforce ALC vs kiosk

Postod zhang jike » 17.06.2014, 13:20

Ja recimo u zivotu postupam i razmisljam u skladu sa naukom koju sam izucavao na fakultetu. Pa tako jedno od nacela te nauke je "nacelo savesnosti i postenja", sto znaci da uvek polazis od pretpostavke da prodavac (dali u prodavnici kada kupujes hranu, pa polazis od pretpostavke da ti nece uvaliti nesto pokvareno ili sa isteklim rokom jer ti to deluje potpuno nenormalno ili na bilo kom drugom mesu) nece hteti da te prevari. U skladu sa tim ja LICNO ne obracam mnogo paznje na gore otvorenu temu (uvaljivanje laznjaka), i imao sam negativnih iskustava (konkrento dezedorans kome je istekao rok trajanja) i malo mi je falilo da se vratim i sve po spisku. Kada bi me neko zavrno za 130 e nisam siguran za svoje postupke !

Ovo nije prvi post o Ostoji i njegovim laznjacima a privlaci mi paznju samo zato sto sam od njega kupio tada najskuplje drvo koje je imao TBS, i stalno mi prolazi kroz glavu kako me je mozda prevario i onda se ne osecam dobro.

Svakako bi ga trebalo prijaviti, jer mu je mesto iza resetaka ili cemu mozda neki kupac doci glave ?
zhang jike
 
Postovi: 413
Pridružio se: 28.05.2012, 15:08
Reket: Daska: Timo Boll Spirit (fl)
Fh: Stiga Calibra Lt Sound (max)
Bh: Stiga Calibra Lt Sound (max)

Re: Viscaria vs Spirit vs ALC vs Innerforce ALC vs kiosk

Postod ivan » 17.06.2014, 13:51

Aj' ljudi drzite se teme.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Viscaria vs Spirit vs ALC vs Innerforce ALC vs kiosk

Postod pecajo » 17.06.2014, 18:44

ivan je napisao:Aj' ljudi drzite se teme.

Ivane uza svo postovanje prema tebi i vama iz beograda moram da primetim jednu stvar ne zelevsi da se zameram sa bilo kim ja samo konstatujem jednu stvar da sam od tog ostoje kupio tkzv. viscariu koja blage veze nema sa originalom i zato sam i u tom smislu reagovao na spominjanje mog drveta koje je cisti original i koje sada povlacim iz prodaje jer ce mi zadovoljstvo biti samo da ga gledam bez obzira na rucicu koja mi ne odgovara .zao mi je sto mnogi ovo tumace kao pustu zelju da samo prodam .ne ja samo volim stoni tenis i citavog zivota se ponasam kao sportsmen i mrzim prevare pozdrav tebi i davoru tintoru kojeg sam imao srecu da upoznam u nisu na yasaka openu :thumbsup:
pecajo
 
Postovi: 94
Pridružio se: 10.07.2013, 11:02
Reket: Timo Boll Spirit
fh tenergy 05fx max
bh. tenergy 05fx max












2.
drvo : Timo Boll ZLC
fh : Tenergy 05 FX Max
bh : Tenergy 05 FX Max


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron