Drvo - gume kombinacija

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Drvo - gume kombinacija

Postod GorcHa » 13.05.2014, 10:17

Pozdrav za sve članove foruma,
Potrebna mi je mala pomoć oko izbora opreme za stoni-tenis, svaki komentar je dobro došao :)
Bavim se ovim sportom već duži period (oko 7 godina), nikada mi nije trebalo neko posebno drvo, nego sam gledao da gume budu malo bolje,
međutim tokom 3 godine igranja primetio sam da mi je potrebna malo bolja oprema tj reket za igru. Evo već 4 godine eksperimentišem koja kombinacija guma i reketa mi odgovara i shvatio sam da je moja igra u skladu sa nekom ALL+ i OFF. Uzimao sam razna drva i gume kako bih "sklopio" idealan reket ali i dalje tu nešto ne ide. Trenutno sam na nekom polu- profesionalnom nivou igre, kako moje kolege kažu da bih mogao daleko da doguram. S vremena na vreme težim ka idealnim udarcima tokom igre ali tu
me neki put sprečava reket. Probao sam razne gume i drva, tražio idealnu kombinaciju ali i dalje nisam našao. Jako bi mi dobro došao jedan profesionalni savet u vezi kombinacije drvo- gume, ima jako velike razlike što se tiče vrste reketa i brenda, da ne kažem marke, to važi i za gume.
Zamolio bih svakoga ko želi da se priključi ovoj temi da priloži neku efikasnu kombinaciju za ALL+ ili OFF igru. :)
GorcHa
 
Postovi: 10
Pridružio se: 16.02.2013, 15:34

Re: Drvo - gume kombinacija

Postod ivan » 13.05.2014, 11:30

Za all+ - off moze takoreci bilo sta, nisi bas dobro objasnio svoj stil igre. Spiner, samo sa forhenda ili sa obe strane? Tackiras? Sa stola? Defanzivu igras? Blok?
Poluprofesionalni nivo? To je vrlo siroko, deluje da si bolji od mene onda, a i od vecine clanova foruma posto ovde tesko da ima pravih profesionalaca, a oni se uglavnom i ne razumeju u opremu, tj znaju samo da je koriste a ne i da pricaju o njoj :D
Ako si probao dosta opreme i opet nesto ne ide, to ukazuje da je problem u tehnici igre a ne u reketu, ovo ti kazem iz licnog iskustva. Za te situacije, preporucujem reket kojim se lako igra, off- drvo i dve acude s3, npr 1.8 na bh i 2.0 na fh, ja sam s tim igrao dugo i uspesno, a otprilike igram all+ do off stil (bez chop-a) , moze da se igra sve od chop-a do spina sa stola.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Drvo - gume kombinacija

Postod vlada » 13.05.2014, 11:35

Prelistaj malo forum, ima dosta pisanija o tome..
Ja ne mogu da ti dam profesionalni savet, ali iz nekog iskustva bih rekao da sto se vise menja stvar postaje komplikovanija, navikavas se na nove gume, novo drvo i tako u krug. Stvar je individualna, nekome leze mekse, nekome tvrde gume, zavisi i od tehnike itd... Ja sam npr. probao sa off+ carbonom, ali nisam mu jos uvek dorastao tehnikom, tako da mnogo bolje rezultate postizem sa all+ ili off- drvetom. Gume koje su meni legle, su Rakza 7 soft. Ako si vec toliko napredan mozes da probas Butterfly kombinaciju koju koriste dosta naprednih igraca sa foruma. Drvo T. Boll ALC i naravno Tenergy 05.
Korisnikov avatar
vlada
 
Postovi: 104
Pridružio se: 10.05.2011, 00:00
Lokacija: Niš
Reket: Donic Dotec AR
FH: Yasaka Rakza7 Soft 2.0
BH: Yasaka Rakza7 Soft 2.0

Re: Drvo - gume kombinacija

Postod davortintor » 13.05.2014, 11:55

Predlažem drvo OFF- , a gume debljine fh 2,oo mm , bh 1,8 mm . Marka drveta ili guma po ličnom izboru jer je to sve individualno .
davortintor
 
Postovi: 607
Pridružio se: 11.05.2012, 11:51
Reket: Drvo : Yasaka Ma Lin Carbon soft
Gume : Fh - Yasaka mark V soft 2 mm crvena
Bkh - Yasaka rakza X soft 2,2 mm crna

Re: Drvo - gume kombinacija

Postod GorcHa » 13.05.2014, 12:53

ivan je napisao:Za all+ - off moze takoreci bilo sta, nisi bas dobro objasnio svoj stil igre. Spiner, samo sa forhenda ili sa obe strane? Tackiras? Sa stola? Defanzivu igras? Blok?
Poluprofesionalni nivo? To je vrlo siroko, deluje da si bolji od mene onda, a i od vecine clanova foruma posto ovde tesko da ima pravih profesionalaca, a oni se uglavnom i ne razumeju u opremu, tj znaju samo da je koriste a ne i da pricaju o njoj :D
Ako si probao dosta opreme i opet nesto ne ide, to ukazuje da je problem u tehnici igre a ne u reketu, ovo ti kazem iz licnog iskustva. Za te situacije, preporucujem reket kojim se lako igra, off- drvo i dve acude s3, npr 1.8 na bh i 2.0 na fh, ja sam s tim igrao dugo i uspesno, a otprilike igram all+ do off stil (bez chop-a) , moze da se igra sve od chop-a do spina sa stola.


Ivane, moj stil igre ukratko, spiner sa obe strane, (u većini slučajeva side spin) doduše malo slabiji na fh, odličan blok, slab chop,... Stvarno sve umem da odigram, kada sam na svoj novi killerspin diamond c zalepio rakza 7 soft gumu, sa bh strane (gde mi je bolji spin), svaka loptica je završila u mrežici. Slažem se sa navikavanjem na opremu, ali mnogo jače trebam udariti lopticu i to me jako nervira jer se brže umaram. Trenutno igram sa opremom: Donic Waldner Senso Ultra Carbon na kome su fh 2.1 Butterfly T64 i bh Tibhar Evolution MX-P 1.9... imam i drugi reket koji jako često koristim: Killerspin Diamond C sa fh Donic Acuda S2 1.8 i bh Stiga Calibra LT max... Samo tražim odlično izbalansiran reket kada je u pitanju odnos spin-brzina, da svaki moj udarac bude brz i precizan :)
GorcHa
 
Postovi: 10
Pridružio se: 16.02.2013, 15:34

Re: Drvo - gume kombinacija

Postod vlastimir » 13.05.2014, 13:14

za spin bi preporucio tibhar nimbus gume lepljene starim lepkom
odskacu malo visoko ali vecina pada na sto ...
sa ovim gumama klinci u klubu , koji nemaju pojma sa tehnikom , uspesno vuku spinove... :scratch:
vlastimir
 
Postovi: 5
Pridružio se: 21.10.2012, 18:36
Reket: joola eagle speed
fh:joola mambo h max
bh:joola topspin c 2.0

Re: Drvo - gume kombinacija

Postod Milan berkut » 13.05.2014, 16:04

. . . Samo tražim odlično izbalansiran reket kada je u pitanju odnos spin-brzina, da svaki moj udarac bude brz i precizan :)

I tata bi sine . . . :grin:
Blago tebi kad nemas te probleme koji muce veliku vecinu ovde prisutnih . . . jer uglavnom svi mi zelimo da opremom nadoknadimo nedostatke u tehnici i fizickim mogucnostima.
Gledaj druze cime igraju profi kojima si ti blizak po stilu igre. Njihovi kompleti su izbalansirani 100% i posledica su ne licnih zelja igraca vec strucnih misljenja trenera koji ih treniraju.
Srecno!
Milan berkut
 
Postovi: 99
Pridružio se: 16.04.2012, 20:55
Lokacija: Kucura
Reket: NITTAKU Latika
Fh - Nittaku Renanos Hold
Bh - Nittaku Fastarc G-1

Re: Drvo - gume kombinacija

Postod gimi » 13.05.2014, 23:16

Braatee sve je to isto. Ne stvarno, isto je. Svodi se na to na sta si navikao i sa cime uzivas dok igras. Pri tom, naravno, tesko da uzivas kad sve ide u mrezu :wink:

Elem, tv'dim da samo stvar filinga i navike... Ja sam recimo vecinu svoje wannabe-stonoteniske prakse igrao sa tvrdim karbonom i mekanim "prackama". A onda sam shvatio da vise tako ne ide, pa sam presao na srednje tvrdi karbon i srednje tvrde "pracke"... :hmm: ovaaaj, ustvari da, to mi dodje filing i navika :)

...treba sve to probati, al treba i biti svestan gde lezi razlika, a sta je isto sranje...
Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 1 gost

cron