Eksperiment 3 - drvo od gotovog reketa

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Eksperiment 3 - drvo od gotovog reketa

Postod ivan » 04.05.2014, 00:30

Pre jedno mesec dana (sa par prekida; otprilike igram svaki drugi put sa ovim drvom) sam presao na dasku od gotovog reketa i stavio neke dve gume koje sam imao u kuci, jedan dosta mrtvi t05 na fh i jedna malo koriscena rakza 7 soft na bh. Obe su vise od pola centimetra manje od drveta sto me vrlo nervira jer svako malo pogodim loptu bas tim vrhom gde nema gume. Daska je generalno neobicna, ima jednu zanimljivu osobinu: relativno kruta je na torziju a fleksibilna na savijanje, sto je drugacije od standardnih drveta koja su uglavnom ista u oba pogleda, ako je fleksi onda se lako i uvrce i obrnuto. Snagu nema ali ima nesto brzine, rekao bih da je brzina neki gornji off-, na granici sa off, drska bezveze, omotao sam je nekom trakom i flasterom. Za spin je odlicna, daleko bolja od kojekakvih spirita, ali samo u pogledu lakoce, ne i ostrine i brzine. Rakzu 7 soft vecina 'igraca' i rekreativaca bukvalno prezire jer je spora i mlohava, ali meni je ok s ovom daskom (imam t64 ali me mrzi da menjam), lako se vuce spin, i lopta udje na sto, sto je meni mnogo bitnije nego da proizvedes zmiju koja ce nekad uci na sto a nekad odleteti preko.
Sve u svemu zanimljiv eksperiment, probacu mozda jos koji put.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Eksperiment 3 - drvo od gotovog reketa

Postod reketas » 04.05.2014, 08:37

Razotkrio si drvo , :grin: :grin:
Posto sam ga i ja probao mogu da kazem da je bolje od velike vecine brendiranih drva (ukoliko nisi na neko skupo drvo nalepio neke bezveze drske) . Drvo koje lako podize spin i ima puno katapulta u sebi :scratch: :scratch: Sve u svemu , drvo uopste ne mora da bude 200 i kusur eurica da bi bilo dobro , treba samo da se pogodi i namesti i naravno dase ne menja...


Odo sad , imam neka neodlozna posla :help: :grin:
reketas
 
Postovi: 228
Pridružio se: 15.02.2011, 22:54
Reket: Drvo : tibhar texo c7
Gume: fh donic blluefire m1 max
bh tenergy 64 2.1

Re: Eksperiment 3 - drvo od gotovog reketa

Postod First » 04.05.2014, 13:24

Ma sva spora drva imaju "to" u sebi. Nesto slicno sam i ja doziveo. Posto sam prodao Mazea, uzeo ponovo moj stari Dunlop i nalepio dva istrosena Tenergyja. Covece, kakav osecaj, sto ne mogu da promasim. Drska neverovatno udobna za saku, deblja, balans taman i ako su nalepljena dva max tenergyja sa kilo lepka na sebi. Sve super. Sva ta stara, ili gotova drva su dosta spora i kad se predje sa nekog karbonskog na njih, imas super osecaj, kao da si istog trenutka popravio igru.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron