Copydex lepak

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Copydex lepak

Postod Ray » 19.04.2014, 14:19

Ovde na forumu ima vise tema, odn. pitanja u vezi sa novim lepkom, odnosno koji lepak koristiti, kakav je ovaj, onaj, itd.

Probao sam Joola Lex, dobio preporuke za Nittaku Finezip, Tibhar Clue, Donic Vario Clean, Revolution 3, jos neke japanske, kineske.

Kod Estonaca su imali gore pomenuti Donic lepak za oko 10eur 90ml (sad je oko 7.5eur), Andro 250ml za 18.5eur, slicno kao Tibhar Clue 150ml, ali mi nije trebalo nista vise od njih, pa bi postarina bila jos 5eur. Joola Lex od 100ml dodje kod nas na 11-12EUR sa postarinom, za Tibhar i Donic bih morao da trazim brojeve telefona od domacih prodavaca, pa da zovem da pitam da li imaju i koja je cena...

Na jednom stranom forumu sam nasao informacije o Copydex-u, lepku na bazi latex-a, koji se lako nanosi i skida, odlicno drzi, nije stetan, u skladu je sa ITTF pravilima, a u poredjenju sa lepkovima koje brendiraju proizvodjaci stonoteniske opreme prilicno je jeftin. (Kazu da je Tear Mender po svojstvima gotovo identican Copydex-u, ali TM moze da se nabavi samo u USA). Zbog toga sto Copydex moze da se koristi i u domacinstvu, nisam imao dilemu i nabavio sam ga.

Lepak je zaista odlican! Lako se nanosi, jednostavno se skida, a na vodenoj je bazi pa je i u skladu sa pravilima. Bez pomoci fena susi se za 10-ak min. Kako se prilikom nanosenja ne bi stvarale grumuljice, dobio sam savet da ga za svaki slucaj malo razblazim destilovanom vodom (do 10%), buduci da je lepak na vodenoj bazi. To sam i uradio pre upotrebe, ali licno mislim da razblazivanje nije ni potrebno.

Sve u svemu, sa Copydex-om nema greske, a jedina mana je sto ne moze da se kupi u Srbiji.

Proizvodjac je Pritt, koji je Henkelova firma.

Lepak izgleda ovako:

Slika
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju

cron