pomoc oko guma

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

pomoc oko guma

Postod scenkov89 » 14.03.2014, 20:23

duze vreme igram stoni tenis,do sad sam igrao sa gotovim rekreativnim reketima, skoro sam uzeo dasku joola K7 i gume joola energy extra na obe strane u max varijanti. na BH mi odgovara ova guma, kupio bih neku zivlju gumu za FH..
nasao sam polovnu donic acudu s1 turbo i zalepio na obicnoj dasci, cisto probe radi. odusevljen sam gumom, brzina i spin su fenomenalni.. e sad pitam se sta bi bilo kada bi ja takvu gumu zalepio na joola k7, bojim se da ne bude prebrza???
probao sam tu jos neke gume, sriver Xf, tenergy 05,neke Dhs..da ne nabrajam, ali mi se acuda najvise dopala
razmislam i o acudi S2 , vidim da je mnogo hvale, a i sporija je od s1 turbo pa mislim da bi bolje legla na k7, ali nju nisam probao..
ako moze neki savet, verujem da ima onih koji koriste te gume i znaju kako bi se otprilike ponasale na mojoj dasci??
hvala unapred
scenkov89
 
Postovi: 5
Pridružio se: 01.02.2014, 09:20
Reket: joola viva
fh: yasaka rakza9
bh: xiom vega europe

Re: pomoc oko guma

Postod zokkee » 14.03.2014, 21:05

S1 Turbo ce da radi odlicno pogotovo ako je 2mm S2 mi se nije svidela.. K7 drvo sam probao ali ne sa S1 T ali mogu da predpostavim da valja
Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0
zokkee
 
Postovi: 56
Pridružio se: 13.02.2014, 12:26
Lokacija: Zabalj
Reket: Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0

Re: pomoc oko guma

Postod Laki » 18.03.2014, 10:07

Joola K7 je brzo i vrlo kruto drvo, sto si, predpostavljam, do sada vec i shvatio. Ja sam igrao sa njim oko 6 meseci i moje misljenje je da, ako nisi takmicar neko rekreativac ili klubski igrac (kao moja malenkost), mnogo ce ti lepsi osecaj biti sa srednje tvrdom gumom na FH. Znaci, moj izbor izmedju S1 turbo i S2 bi definitivno bio S2. Ta guma ima sve sto je potrebno jednom napadacu-rekreativcu: odlican spin, solidna brzina, srednji (ka visem) ugao izbacaja, tezina joj je srednja ka lakoj, i tako...
U svakom slucaju, meni je K7 sa tvrdim i brzim gumama (Victas V01, Joola Express One, Stiga Calibra LT Plus) bio klasu iznad mojih mogucnosti, jednostavno nisam uzivao u igri, dok je sa mekim i srednje tvrdim gumama bio prava uzivancija. Jedini razlog sto sam ga prodao je to sto sam hteo samo malo fleksibilnije drvo, mada mi je sada krivo sto sam ga prodao, lepse drvo nisam imao...
Jos jedan savet za K7 bi bio da izlakiras povrsinu gde lepis gume, zato sto je taj povrsinski furnir (kod K7 je Koto) kod njega vrlo osetljiv na prelepljivanje, pa kad skidas gumu, krenu da se izvlace iveri.
Laki
 
Postovi: 87
Pridružio se: 24.05.2013, 13:12
Lokacija: Nis
Reket: Butterfly Viscaria
FH: Tibhar Evolution MX-P
BH: Tibhar Genius Sound

Re: pomoc oko guma

Postod ivan » 18.03.2014, 13:38

offtopic, ali rekao bih da acuda s2 nisko baca. Izmenjao sam dosta i guma a i acuda, i npr t05 i rakza visoko bacaju a acude s2 i s3 nisko. Pricam o izbacaju kod spina, kod pimpla je naravno obrnuto.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: pomoc oko guma

Postod scenkov89 » 19.03.2014, 15:59

drugari hvala na savetima.. uzecu acudu S2, bolim se da ce mi s1 turbo biti prebrza.. vec su mi preporucili da ne uzimam tvrdu gumu za ovu dasku.. iako nisam probao S2 mislim da je to to sto trazim..
scenkov89
 
Postovi: 5
Pridružio se: 01.02.2014, 09:20
Reket: joola viva
fh: yasaka rakza9
bh: xiom vega europe

Re: pomoc oko guma

Postod scenkov89 » 19.03.2014, 16:01

samo jos nesto.. da li neko moze da mi da kontakt od lika koji nabavlja donic opremu kod nas, vidjao sam na forumu , ali ne mogu da nadjem sad.. i da li znate koliko kosta nova acuda s2
scenkov89
 
Postovi: 5
Pridružio se: 01.02.2014, 09:20
Reket: joola viva
fh: yasaka rakza9
bh: xiom vega europe


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju

cron