kineski sajt za kupovinu opreme

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod dr.vladan » 08.02.2014, 18:46

stigla mi je prva pošiljka, probna.....prvo, sve je lako funkcionisalo, pazio sam na gramažu i na ukupnu cenu, putovala je oko 20 dana i nije ništa ocarinjeno kod nas, nije otvarano......inače, poručio sam gume, upakovali su ih kao da su vakcine u pitanju. Što se same robe tiče, gume deluju kao osrednja kopija, ali kako se sada seku i lepe, drugar će ih isprobati i dati poređenje. Ja sam dobro ispao iz osećaja igrajući tenis te se bojim da ni linoleum ne bih osetio da mi podmetnu, hahahaha. Ukratko, kao i uvek, koliko para toliko i muzike :banghead:
dr.vladan
 
Postovi: 74
Pridružio se: 30.06.2011, 22:31
Reket: Head YT Speed IG Elite tenis
Gewo Senta drvo
fh Andro Hexer
bh Btf Tackiness

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod Ray » 08.02.2014, 19:21

Kineski sajtovi su ok za kupovinu kineske opreme. Medjutim, cene kineske opreme su kod prodavaca iz Hong Konga neretko povoljnije, a uz to oni retko prodaju plagijate.

Sam Butterfly proizvodi neka drva u Madjarskoj, pa se razlikuju od istih proizvedenih u Japanu. "Kineskim Tenergy-jem" neki nazivaju Yinhe Moon, neki LKT/KTL Red Diamond. Medjutim, ne samo sto su daleko od Tenergyja, nego i njihov "kvalitet" cesto varira. Ko hoce Tenergy, mora da potegne 45-55EUR. Yinhe pravi kopije Butterfly drva, kao i HRT nekih Stiginih modela.

Imam jednu fake DHS *** . To nije ni kopija, a ni loptica, jer niti je okrugla, niti moze da odskace, veca je od 40mm, plasticna i tvrda kao kamen ( http://bit.ly/1bzuCMi ).

Sto se kopija skupocenih satova tice, da mnoge svajcarske firme za svoje "svajcarske" satove nisu pocele prvo da proizvode/kupuju kucista u Kini, a zatim i mehanizme od Japanskih firmi (koje ih uglavnom proizvode u Kini), tesko bi ih Kinezi tako dobro kopirali. Finalni proizvod - sat Swiss Made (eventualno sklopljen u Svajcarskoj), 100% proizveden u Kini.
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod Isa » 08.02.2014, 21:31

Svestan sam ja da za Tenergy mora da se izdvoji toliko novca, ne treba to meni objasnjavati. Nisam ni ocekivao da moze biti isto. Po treci put interesuje me samo da li to vredi i tih 8 dolara ili je to neki kvalitet poput one meteor gume, samo sto pise drugi naziv? Pricam ti BAS o kineskim kopijama satova, a ne o originalima koji se zbog jeftine radne snage prave u Kini. Skoro sve se danas pravi po Kini, Vijetnamu, Indoneziji... Nego hajde da ne spamujemo temu ovakvim glupostima i pustimo ljude da iznesu misljenje o kupljenoj robi preko tog sajta.
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod Ray » 08.02.2014, 22:08

Slazem se.

Koga ne interesuju laznjaci, a hoce uglavnom kinesku opremu:

http://www.eacheng.net

Sa druge strane http://www.ttshop.cn ima svasta. Nisu jeftini, ne znam da li hoce da salju u Srbiju.

Taobao.com ima vise plagijata nego originala, tako da je i to lutrija u kojoj samo prodavac sigurno dobija.
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod ekv2 » 08.02.2014, 23:23

drzao sam u rukama te kopije Tenergy guma
blage veze nemaju sa orginalima sem naziva na njima,sundjer im je bledozut :rotfl: i skroz gladak bez onih porica kao kod pravog Tenergija ,nema holograma na foliji,
a i sama guma (njeno lice) mi izgleda cudno
sumnjam da vrede i toliko koliko kostaju ,ali sacekacu komentar kad dr.vladan proba iste
ekv2
 
Postovi: 63
Pridružio se: 26.03.2013, 18:24

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod gimi » 09.02.2014, 02:13

Isa je napisao:Ray sta nije jasno? Nikada nisi cuo da postoje dobre kopije koje je jako tesko provaliti? Nemoj biti bukvalista, ''one malo bolje'' se ne odnosi samo na tenergy vec uopste na sve Kineske kopije.

Isa je napisao:Svestan sam ja da za Tenergy mora da se izdvoji toliko novca, ne treba to meni objasnjavati. Nisam ni ocekivao da moze biti isto. Po treci put interesuje me samo da li to vredi i tih 8 dolara ili je to neki kvalitet poput one meteor gume, samo sto pise drugi naziv?

Izgleda da tebi, nekim cudom, stvarno nije jasno... Nisam nikada probao te gume, ali bez imalo sumnje mogu da kazem:
- Losije su od najjeftinijih originalnih kineskih brendova (meteor included)
- Ne ponasaju se nista slicnije tenergy-ju od njih, verovatno i manje, ako je to i moguce
- "dobre kopije" tenergy-ja ne postoje, inace bi prodavali svoj brend sa slicnim karakteristikama za duplo manje para od butterfly-a i namlatili ogromnu lovu
- da li vrede i 5 para je indivindualno. ako ti odgovara da igras sa takvim gumama, vredi svaku paru, a ako ocekujes da ces od jeftine prevare dobiti ista blizu karakteristika najpopularnije i najskuplje gume, budala si.

OT... sto se sajta tice, moj drugar cesto kupije preko njih (robu koja nema veze sa stoni tenisom) i veoma je zadovoljan. Nasi carinici su mu udarili neki fantomski porez jednom prilikom, ali tad se malo zaneo sa kolicinom robe (koju je preprodavao), pa je tako nesto i manje-vise ocekivano. Naravno, i pored toga je lepo zaradio.
Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod Isa » 09.02.2014, 10:43

Da mi niste rekli da ne moze da bude kao Tenergy, nikad to ne bih shvatio, hvala Vam gospodine Gimi sto ste mi otvorili oci. Ubuduce bih Vas zamolio da birate reci jer bih sad trebao da kazem da ste glupi ili coravi ukoliko niste shvatili ili videli gde sam napisao da ne ocekujem da mogu biti iste. Citirao si me gde sam napisao da mislim na druge proizvode, kasnije i objasnih da se ne vrti sve oko guma, a ti se uhvatio tenergyja ko pijan plota. Uostalom hteo sam da cujem ljude koji su dosli u kontakt sa tim, ne zanimaju me tvoje pretpostavke kakva ce guma biti, toliko mogu i sam. Da mislim da je isto verovatno bih je i kupio, ne bih pitao. Naravno, ako ti je bas stalo da se prepucavas sa mnom mozes to u PP da mi posaljes, ovako je vrlo nekulturno. :nono:
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod dr.vladan » 11.02.2014, 12:32

večeras vam pišem utiske.
dr.vladan
 
Postovi: 74
Pridružio se: 30.06.2011, 22:31
Reket: Head YT Speed IG Elite tenis
Gewo Senta drvo
fh Andro Hexer
bh Btf Tackiness

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod dr.vladan » 11.02.2014, 23:43

po rečima mog drugara i aktivnog igrača, gume su mrtve.....znači baš u stilu koliko para toliko i muzike. Sam sajt je ok.
dr.vladan
 
Postovi: 74
Pridružio se: 30.06.2011, 22:31
Reket: Head YT Speed IG Elite tenis
Gewo Senta drvo
fh Andro Hexer
bh Btf Tackiness

Re: kineski sajt za kupovinu opreme

Postod mane » 12.02.2014, 09:38

Nazalost,
ja sam ovu temu kasno video, tako da sam pre nekih 20-tak dana porucio par guma, ali ne bas tih za 8 EUR, racunajuci da ako i nije bas original, valjda nije bas smece. Ocekujem da gume stignu uskoro pa cu videti da li sam bas bacio pare ili nisam. Sreo sam jednog rekreativca, koji je ubedjen da je i ovde od "pouzdanog" prodavca kupio vrlo verovatno laznjaka, ali za 50 EUR. Nije Markop, da ne bi bilo prozivki. U pitanju je jedan trener, od koga je dotle dobro pazario. Njegova su iskustva da guma ima slicno ponasanje kao i original, ali da je sundjer dosta nepostojan i da se vremenom kruni. Ja pretpostavljam da sam bacio pare i da cu za koji dan da porucim neke druge gume sa nekog proverenog mesta. Sta cu kada sam bio radoznao, a znam da radoznalost ubija.
mane
 
Postovi: 10
Pridružio se: 25.05.2013, 08:15

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju