Gomila pocetnickih pitanja?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Gomila pocetnickih pitanja?

Postod Neon » 27.11.2013, 17:46

Dobar dan svima :hello: ovo je moj prvi post i registrovao sam se na ovom forumu jer imam dosta nedoumica koje su uglavnom vezane za opremu...Pre svega hteo bih da pohvalim forum,zaista mi se svidja i dosta tema sam procitao pre nego sto sam se registrovao, al sam otvorio ovaj post jer ne mogu da pohvatam sve sto me interesuje....
:grin:
Dakle, igram stoni tenis od malena,ali aktivno tek od ove godine (nisam pocetnik,al verovatno jesam za mnoge od vas posto igram rekreativno) i dosao sam u situaciju da sam prevazisao moje fabricko veslo i zeleo bih da sklopim sebi jedan odgovarajuci reket koji ce mi koristiti narednih godina.Kako se nikad nisam interesovao za opremu za stoni tenis poceo sam da citam sve zivo kako bih skapirao sta je najbolje za mene,ali nisam nasao sve odgovore na moja pitanja pa evo njih par koja mi sad padaju napamert pa cu se vratiti na reket kasnije.... :help:

1.Oduvek me je zanimalo sta znace one oznake J.T.T.A.A. na gumi a i ostale oznake na gumi (sem imena gume)?
2.Da li se sve gume (i malo ofanzivnije i defanzivnije) prave i u crnoj i u crvenoj boji?
3.Sta znaci kad je drvo FL ili an?
4.koja je razlika izmedju drveca off-,samo off i off+ ili ALL,ALL+ i ALL-?
5.Sta znaci guma sa tenzijom i jesu li one jos brze od off guma?
6. Sta znaci antispin guma jel moguce da nekom ne treba spin ili ona sluzi za igru protiv spinera?
7.Kakve su to univerzane gume?
8.Kako se odrzava reket?

To je ono sto mi za sad pada napamet,a da ne bih otvarao novu temu zeleo bih da se konsultujem sa vama vezano za reket koji bih sklapao (svaka cast za temu reket za pocetnike ali ja nisam uspeo tamo da se pronadjem jer ima previse informacija) :shock:

Dakle, ja igram prilicno ofanzivno, bar se ka tome usavrsavam, meni je forhend prirodan udarac koji sam od malena forsirao, a iz nekog licnog zapazanja primetio sam da mnogi ljudi igraju prvo bekndom pa posle uce forhend, e kod mene je dakle obrnuto, ja sad ucim bekend a forhend samo usavrsavam...Oduvek sam igrao forhend CRVENOM gumom na fabrickom reketu i uopste ne mogu da provalim zasto,ali mi se cinilo uvek da su na tim fabrickim reketima crvene gume brze i mekse od crnih sto je meni odgovaralo...

E sad,ubedljivo najbolji reket koji sam probao je bio kompletno firme butterfly- Drvo: Boll tricarbon off +,Crvena: Tackiness d, Crna: Sriver fx, ovaj reket je dosta brz ali mi je ipak odgovarao...Video sam u temi ''reket za pocetnike'' da se ovakav reket ne preporucuje pocetnicima, ali se meni bas svideo pa me sad muci jedno drugo pitanje...Sa tim reketom ja sam opet na forhendu drzao Tackiness iako sam negde procitao da je to guma za def,ja sam napado sa njom, a neverovatno mi je dobro legla pa me interesuje zasto je to tako, sve imam utisak da mi je na forhendu bito da bude ''meksa'' guma...I sad sam potpuno zbunjen, nisam napisao da igram dosta udaraca sa spinom i da je spin bio nevidjen sa tom Tackiness gumom (na forhendu)... :?

Ako nekome pada napamet nesto sto bi moglo da mi odgovara slobodno neka mi preporuci :)

Da ne uplasim ljude koji su voljni da mi pomognu, ovde cu prestati sa pisanjem pa cu nastaviti kad se setim jos neceg, izvinite zbog mojih laickih gresaka da znate da je bilo kakva pomoc dobro dosla...pozz :)

Hvala unapred... :grin: :D ;)
Neon
 
Postovi: 3
Pridružio se: 25.11.2013, 03:30
Lokacija: Beograd

Re: Gomila pocetnickih pitanja?

Postod First » 27.11.2013, 18:40

1. JTTAA- Japanese Table Tennis Association Approved
2. Da, sve se prave u crnoj i crvenoj boji. Ima par njih koje se prave u samo jednoj boji i jednoj debljini, ali ih je malo.
3.FL- flared- drska pri dnu malo prosirena, An- anatomska- drska ima izbocinu na sredini drske. Ima jos i ST- skroz ravna drska. Dakle, u pitanju su oblici drske.
4.Razlika je u brzini i kontroli drveta. Akcenat je na brzina, kontrola zna da bude ponekad subjektivna stvar.
5.Gume sa tenzijom su gume novije generacije. Gornji sloj (top sheet) se specijalnom tehnikom sjedinjuju sa sundjerom. Dobija se brzina i bolji spin.
6.Antispin guma je skroz glatka guma i sluzi da neutralise protivnikovu spin igru.
7.Univerzalne gume- klasicne gume.
8. Postoje sredstva za ciscenje guma, folije koje se lepe na gume kad se ne koriste, itd...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Gomila pocetnickih pitanja?

Postod Neon » 28.11.2013, 10:53

Hvala first dosta mi je pomogao tvoj odgovor :)

A da li bi neko mogao da se posavetuje samnom za reket? :)
Neon
 
Postovi: 3
Pridružio se: 25.11.2013, 03:30
Lokacija: Beograd

Re: Gomila pocetnickih pitanja?

Postod Neon » 28.11.2013, 11:30

Uh, tek sam sad video, dobio sam nekoliko porivatnih poruka, ali ne mogu da odgovorim verovatno zbog malo postova...Hvala svima jos jedno :)
Neon
 
Postovi: 3
Pridružio se: 25.11.2013, 03:30
Lokacija: Beograd

Re: Gomila pocetnickih pitanja?

Postod zokkee » 13.02.2014, 19:30

Pozdrav Sto se tice reketa malo da prokomentarisem xD Tricarbon je extremno brzo i tvrdo drvo tako da kad na njega stavis klasicnu sporiju gumu ona postaje nesto drugo Tackiness D je brza varijanta posto imas i sporiji Tackiness C.. Ova D (drive) je guma cak za rezanje na sporijem i redovnom drvetu a na tom carbonu postaje zver za onog ko moze da kontrolise.. Posto sam probao to drvo mogu da kazem da je zadrzavanje loptice na reketu posle udarca/spina izuzetno kratko Cesto loptica leti daleko preko stola Znam jednog igraca koji koristi bas meke gume da bi kompenzovao tu nepozeljnu karakteristiku Taj tvoj osecaj da ti reket lezi moze biti varka pogotovo ako igras sa igracima koje poznajes Pravi utisak ces dobiti tek kad budes igrao portiv dosta jacih igraca Ako te tu reket bude ''slusao'' onda je to to xD Moguce je da ti takve kombinacije stvarno leze Sve zavisi kakvu imas ruku,koliko si brz i kakav stil igras..Sve ostalo je rad,rad,rad xDD Srecno
Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0
zokkee
 
Postovi: 56
Pridružio se: 13.02.2014, 12:26
Lokacija: Zabalj
Reket: Joola Flame Extreme FL
Joola Rhyzer 48 2.0
Joola Rhyzer 48 2.0


Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron