vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gumi ga

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gumi ga

Postod Mlada nada » 18.11.2013, 21:29

hteo bih da kupim gumu galaxy moon pa me zanimaju vasa misljenja i iskustva sa ovom gumom. :)
Mlada nada
 
Postovi: 72
Pridružio se: 17.02.2012, 00:33
Lokacija: Aleksinac
Reket: Drvo: Joola Viva
fh: Andro Rasant Turbo max
bh: Andro Rasant Turbo max

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod ajkula321 » 19.11.2013, 03:28

Ima malo vise veze sa tenergijem nego obicna kineska guma tipa Dhs h3 ili 729 FX inace nije ni blizu neceg kao sto je tenergy. Ako mislis da ce Moon igrati slicno BTY-u nema sanse. Ja igram sa njom vise od godinu dana, a u medjuvemenu sam probavao raznorazne rekete od drugara i uporedjivao. Tako da sam 100 posto siguran. Ko misli drugacije naravno treba da se javi da demantuje :wave:
Korisnikov avatar
ajkula321
 
Postovi: 126
Pridružio se: 24.08.2011, 22:28
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Reket: DHS PG-7
fh Galaxy Moon Max Tense 2.2mm
bh Yasaka Rakza soft 2.0mm

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod Mlada nada » 19.11.2013, 08:23

kako se ponasa guma u igri?
Mlada nada
 
Postovi: 72
Pridružio se: 17.02.2012, 00:33
Lokacija: Aleksinac
Reket: Drvo: Joola Viva
fh: Andro Rasant Turbo max
bh: Andro Rasant Turbo max

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod ackonet » 19.11.2013, 08:40

YinHe (Galaxy) Moon je solidna guma bez lepljivosti, karakteristicne za kineske gume (ne mozete podici lopticu reketom sa stola duze vreme zalepljenu). Igram poslednjih dve nedelje sa Galaxy Moon max 39 stepeni i mogu reci sledece: Guma je dosta sporija od Tenergy 05 i 05 fx, potrebno je znatno jace udarati reketom da bi proizveli slicnu brzinu. Ovo moze da bude dobro kod ALL igraca i za kontrolu ali ne i za OFF, kod kojih bi eventualno mogla da ide na BH. Kontrola je zbog manje brzine znatno veca i moze dosta da prija ljudima u godinama ili manje istreniranim igracima, ne iziskuje momentalnu reakciju vec ostavlja neki delic sekunde da se namesti za udarac. Kolicina spina koja se proizvodi je priblizna Tenergy i sasvim je zadovoljavajuca za sve vrste igraca. Ja sam probao s njim da igram i na Fh ali mi je spora tako sam tu na Tenergy 05fx dok mi je za Bh odlicna. Galaxy Moon ima vrlo lep rezak zvuk karakteristican za karbonska drva, cak i kada je na obicnom OFF drvu. Drvo koje bi trebalo da bude za Moon je najbolje OFF ili cak OFF extreme zbog njene nesto manje brzine da kompenzuje. Sve u svemu solidna razvojna guma, za treniranje manje sigurnih igraca i za igrace koji su malo sporiji u nogama. Takodje je odlicna guma za Def i All igrace jer ima izuzetnu kontrolu. Kao alternativa bi mogla da bude Joola Energy extra ili Rizhm 375 za nesto malo vise para i malo vecom brzinom a jos uvek dobrom kontrolom.
ackonet
 
Postovi: 46
Pridružio se: 22.10.2013, 18:53
Reket: Bty TB ALC
Fh : BtY Tenergy 05 2,1
Bh : Bty Tenergy 05 2,1

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod reketas » 19.11.2013, 09:17

Nije ni priblizna gumi tenergy 0.5 , ali tenerdziju nije ni jedna druga guma priblizna , jer je od svake gume ostriji bar za 30%.

Ove moon i sun gume , nisu tolko lose , mozda jesu za nijansu tvrdje nego standardne evropske , ali opet znatno mekanije od h3 , i slicnih kineza.
Meni su bile par meseci na texo c7 drvetu i sa njim su bile prilicno brza i neprecizna kombinacija .Mada mozda je to vise do ruke i nedovoljne uigranosti.
reketas
 
Postovi: 228
Pridružio se: 15.02.2011, 22:54
Reket: Drvo : tibhar texo c7
Gume: fh donic blluefire m1 max
bh tenergy 64 2.1

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod jbgwtf » 19.11.2013, 12:43

@Mlada Nada - ne verujem da ce tebi to da lezi... moj savet je da ostanes pri onoj kombinaciji kad smo igrali, i da se potrudis da unapredis napad kad te neko odstopa,ne pomeris se dovoljno..
najpriblizniji osecaj tenergyu sam imao kod acude s2,-samo sto je sporija... u sustini posle tenergya- bez obzira na promenu sa konja na magarca uvek sam napredovao.. igrao sam forhend sa ragzom soft(tesko da se vuce spin na defanzivu), sa tibhar 1q, u kombinaciji sa vsc je pretvrd, ali na wsuc je bio kako treba.. i joolom maxxx 450 - koja mislim da je najbolja od navedenih, ali nije zamena za tenergy...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod ajkula321 » 19.11.2013, 15:49

Ne slazem se sa ackonetom da je to za igrace koji su sporiji u nogama. Mislim da je sasvim suprotno. Da bi sa Moon-om proizveo snazan udarac kao sa evropskom tenzor gumom moras da budes bolje namesten i da prenosis nogama vise sile na podlogu kod udarca. Znaci moras da budes brzi u nogama a ne sporiji. Moj stil je spin igra, pa sad mozda je ackonet mislio na neki drugi stil igre...
Korisnikov avatar
ajkula321
 
Postovi: 126
Pridružio se: 24.08.2011, 22:28
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Reket: DHS PG-7
fh Galaxy Moon Max Tense 2.2mm
bh Yasaka Rakza soft 2.0mm

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod Mlada nada » 19.11.2013, 17:44

ja bih igrao jos sa mojim gumama ali posto ne trenitam vise mislim da svaki put teze udaram spin posto nisam navezban. rado bih kupio neku gumu koja je slicna gumi bryce fx a ja mislim da je galaxy moon slicna njoj.
Mlada nada
 
Postovi: 72
Pridružio se: 17.02.2012, 00:33
Lokacija: Aleksinac
Reket: Drvo: Joola Viva
fh: Andro Rasant Turbo max
bh: Andro Rasant Turbo max

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod ackonet » 19.11.2013, 21:18

Za ajkulu 321: Toliku brzinu koliku bi trebalo postici da bi Moon postao Tenergy 05 nema ni Ma Long!!! To bi najbolje i sam mogao da proveris ako s jedne strane stavis Moon a s druge Tenergy 05! Kada udaris lopticu sa Tenergy 05 loptica ide kao raketa i vrlo brzo ti se vraca ako je protivnik adekvatno vrati pa moras imati extremno brze noge da bi se pravilno namestio za sledeci udarac. Sa Moon koji ima slicnu kolicinu spina kao i T05 je manja brzina i imas malo vremena da se namestis za sledeci udarac, takodje je sa njim bolja i kontrola. Mislio sam na ofanzivni stil igre sa sa vise top spina i kontrom a manje side spina i rezanih lopti... P.S na mom Tenergy 05 fx pise made in Japan, tako da ne znam kako funkcionisu evropski tenzori.
ackonet
 
Postovi: 46
Pridružio se: 22.10.2013, 18:53
Reket: Bty TB ALC
Fh : BtY Tenergy 05 2,1
Bh : Bty Tenergy 05 2,1

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod Milan » 20.11.2013, 10:50

ackonet je napisao:P.S na mom Tenergy 05 fx pise made in Japan, tako da ne znam kako funkcionisu evropski tenzori.


Kad se kaže ''evropski'' ne misli se na to (bar ja tako mislim). Kineske gume su vrlo hvatljive ali im fali brzine što je razlika u odnosu na ''evropske'' gume i mislim da ih baš zbog toga dele u te 2 kategorije. A što se fabrika tiče, mislim da ih nema mnogo u svetu. Jedna fabrika, npr. proizvoti gume recimo za Tibhar, Andro i Donic (primer). Ako grešim neka me neko ispravi...
Hello stonoteniseri :)
Milan
 
Postovi: 721
Pridružio se: 16.06.2012, 16:10
Lokacija: Kruševac

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron