vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gumi ga

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod ackonet » 20.11.2013, 11:04

Vrlo je moguce da se misli na "tip gume" gde se pod "evropski" misli i na japanske gume, tj sve osim kineskih. Hvala na edukaciji Milane ;)
ackonet
 
Postovi: 46
Pridružio se: 22.10.2013, 18:53
Reket: Bty TB ALC
Fh : BtY Tenergy 05 2,1
Bh : Bty Tenergy 05 2,1

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod Jovan » 20.11.2013, 12:02

Milan je napisao:
ackonet je napisao:P.S na mom Tenergy 05 fx pise made in Japan, tako da ne znam kako funkcionisu evropski tenzori.


Kad se kaže ''evropski'' ne misli se na to (bar ja tako mislim). Kineske gume su vrlo hvatljive ali im fali brzine što je razlika u odnosu na ''evropske'' gume i mislim da ih baš zbog toga dele u te 2 kategorije. A što se fabrika tiče, mislim da ih nema mnogo u svetu. Jedna fabrika, npr. proizvoti gume recimo za Tibhar, Andro i Donic (primer). Ako grešim neka me neko ispravi...


Donekle. Ako gledamo fabriku, jedna može da proizvodi za više firmi. Ako gledamo proizvodjača (firmu), isti često proizvodi (tj. za njega proizvode) u različitim fabrikama (npr. tibhar ima gume iz Evrope, ali i iz Japana i Kine, isto važi i za joolu i za donik, i td.).
A vremenom se to sve više menja, tako da je sve ovo manje važno (ima dosta i "hibrida"), bitno je šta kome odgovara.
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod ajkula321 » 20.11.2013, 16:50

Mislio sam na gume novije generacije ne bitno gde su napravljene, tj gume koje u sebi imaju ugradjen efekat brzog lepka... tensor kod Joole i Butty, SPI kod tibhara cini mi se, kod donika se to zove Formulla Donic ili tako nesto.
Korisnikov avatar
ajkula321
 
Postovi: 126
Pridružio se: 24.08.2011, 22:28
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Reket: DHS PG-7
fh Galaxy Moon Max Tense 2.2mm
bh Yasaka Rakza soft 2.0mm

Re: vase misljenje o zameni za tenergy 05 tj misljenje o gum

Postod duvla » 21.11.2013, 10:24

svako ima neku svoju nomenklaturu, TENSOR-i se prave samo u Nemackoj u jednoj jedinoj fabrici, ali ljudi tako zovu sve novije gume sa efektom brzog lepka.

Inace, vazi (u principu, ne bacajte kamenje na mene zbog ovoga) da nemacki tenzori imaju veoma jak katapult efekt i samim tim nesto losiju kontrolu od jappanskih ekvivalenata, al se trude da to poprave u ovoj najnovijoj generaciji guma i izgleda da im dobro ide
duvla
 
Postovi: 42
Pridružio se: 16.08.2013, 13:37
Lokacija: Beograd
Reket: Butterfly Hadraw SK
FH: Nittaku Fastarc G-1 2.0
BH: Butterfly Rozena 2.1

Prethodni

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju

cron