Gume za defanzivca

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Gume za defanzivca

Postod luznica » 26.02.2013, 14:02

Molim defanzivce da me upute za savet oko defanzivnih guma. Imam u ekipi devojčicu koja igra defazivu gumom tibhar grass ultra 1,6. Klinka mi je pre oko godinu i po dana delovala kao beznadežan slučaj pa sam joj nasumice odabrao defanzivnu gumu, ali se ispostavilo da ima talenta za defanzivu. Sada bi trebalo da dobije nove gume, a izrazila je želju za malo sporijim gumama sa snažnijim efektima (spin reversal, deception). Inače, daska kojom igra je joola wing passion medium. Koliko vredi da se proba sa Dr Neubauerom i ko to prodaje? Postoji li nešto bolje i od toga? Hvala unapred!
luznica
 
Postovi: 2
Pridružio se: 08.02.2013, 00:01

Re: Gume za defanzivca

Postod First » 26.02.2013, 15:02

Za trave od cuvenog doktora, pogotovo one zabranjene, najbolje da se obratis Vladojici sa foruma, covek je expert za njih :wink:
Od ovih dozvoljenih sa dobrim efektom lelujanja, dobre su ti sve ox trave (ja preferiram feint ox, jako dobri efekti na loptici, napadacka trava, ali i retka), ali one nisu bas dobre za klasicnu defanzivu van stola, treba tu barem malo sundjera. Donic akkadi l2, donic piranja, joola octopus, butterfly fl2, sa 0,5-0,6-1.0mm ce biti dovoljno za dobru defanzivu van stola, a da dobije te "cudne"efekte loptica.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Gume za defanzivca

Postod luznica » 26.02.2013, 23:23

Hvala na savetu! Da li ox gume mogu lako da okrenu protivnikovu rotaciju i na stolu (na rezanu loptu pre svega) i da li je moguće njima odservirati ko sa travama debljine preko 1mm?
luznica
 
Postovi: 2
Pridružio se: 08.02.2013, 00:01

Re: Gume za defanzivca

Postod First » 26.02.2013, 23:59

Serva sa ox travom je baš nezgodna, često to radim da iznenadim protivnika. Loptice udarene ox travom su dosta brze. Mogu da okrenu rotaciju na stolu i sa njima se lako može napadati blizu stola, rezati, gurati, itd... Ako se ne igra klasična defanziva, već blizu stola, ox je pravi izbor.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Gume za defanzivca

Postod ZoranV » 27.02.2013, 09:52

Tibhar Grass D.TecS 1.2mm kod Nesse Perkosana Pancevo...
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Gume za defanzivca

Postod ZoranV » 28.02.2013, 07:40

ili TSP Curl P1r 1.0mm ako se negde nadje ili naruci iz inostranstva...
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Gume za defanzivca

Postod Milan » 01.03.2013, 15:42

ZoranV je napisao:TSP Curl P1r 1.0mm


:good:
Hello stonoteniseri :)
Milan
 
Postovi: 721
Pridružio se: 16.06.2012, 16:10
Lokacija: Kruševac

Re: Gume za defanzivca

Postod geek » 02.03.2013, 07:14

Većina profesionalaca igra sa TSP Curl P-1 1.5. Ali, ono što je novo i pogodnije za manje iskusne je Spinlord Dornenglanz, odnosno novija Spinlord Blitzschlag. Trave su pogodne za sve vrste igre. Za blok na stolu, lov od stola, udarac ... Jako puno lopti "pada" na stol. Wobbling i spin reversal nisu izuzetni, ali je cijela kombinacija, posebno ako je "uparena" sa kvalitetnim drvom, izvrsna. Jako dobro je "vječno" drvo Nittaku Shake Defence. Guma je, sigurno, superiorna novom modelu Tibhar Grass D-Tecs, bez folije. Eventualna zamjena je Giant Dragon Dragon Telon.
Korisnikov avatar
geek
 
Postovi: 28
Pridružio se: 12.02.2013, 06:35
Lokacija: ...
Reket: XIOM Magellan (Hinoki) FL
FH: Giant Dragon Storm 2.2
BH: DHS Hurricane3 Neo National 2.2
中國膠 (KINESKE GUME)

Re: Gume za defanzivca

Postod LucicNS » 02.03.2013, 12:22

luznica je napisao:... a izrazila je želju za malo sporijim gumama sa snažnijim efektima (spin reversal, deception).


Po ovom delu pitanja bih rekao da je rec o igracici koja igra kod stola, a ne o klasicnom defanzivcu.

Znaci, isklucivo 0x trava, sa duzim pipcima. Moja preporuka bi bila Donic accadi L2, jer imas stalno kod Brice na lageru.

Dodao bih jos koji savet za trening. Trebalo bi da se u pocetku malo vise fokusira na protivnicke dugacke prazne (kontra) serve prema travi i da nauci to da savlada
da ne bi dala nijedan jeftin poen. Sledece, neka nauci napad "slajzom" (ugurani dugacki pimpl) u paralelu i par kombinacija nastavka te igre.

Serva NIKADA travom jer pocetni dobri rezultati ce biti potpuno nulirani kako bude napredovala i igrala sa jacim igracima. Pozeljno je da serva bude dugacka sa sto jacim rotacijama
i da fokusira igru na PRIJEM protivnickog napada, kao i na iznenadni ulaz bekend spinom (podrazumevano je da okrece reket). Bez okretanja reketa nema nikakvu perspektivu u buducnosti.

Mora nauciti da igra travom i beksajdom i sa forhenda i sa bekenda kako bi mogla da dobije tu neophodnu prednost kod okretanja reketa.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Gume za defanzivca

Postod zvezdarac » 02.03.2013, 21:06

@lucicNS :
kad si već kod ovoga daj meni neki savet za prijem jer me "ubiše" pomenutom servom...
naravno: tibhar grass def 1mm guma
Kažu da mudrost dolazi s godinama. Sve sam više siguran da godine dolaze same...
Korisnikov avatar
zvezdarac
 
Postovi: 281
Pridružio se: 24.03.2011, 21:05
Lokacija: Zvezdara
Reket: BTY Matsushita PRO
FH: Victas VS402 Double Extra
BH: TSP Curl P1r

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron