Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Kha-Zix » 29.06.2014, 22:08

Slazem se u potpunosti, ali tada je iskrsla neka kombinacija pa sam uzeo taj reket. Sto se stila tice ne znam ni da li ga imam :D
Nisam neki napadac ali nisam ni totalni defanzivac, neka zlatna sredina, ako mogu tako da kazem. Jedno pitanje, imam tatino drvo koje je on uzeo od nekog majstora koji pravi rekete, pa me zanima da li bi se isplatilo leplenje guma na to drvo u smislu maksimalnog iskoriscavanja tih guma? Ili da uzmem primorac ( vidim da ga mnogi ovde preporucuju) ili neko drvo tog ranga?
Kha-Zix
 
Postovi: 2
Pridružio se: 27.06.2014, 01:45

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 29.06.2014, 23:10

Ako vec nemas stil, onda vrlo moguce da treba jos da treniras udarce, pa idi na neku univerzalnu kombinaciju, all+ ili off- drvo i dve ne-brze gume, npr dve 1.8mm acuda s3. Ima i drugih drva u klasi primorca, ali ovi su uglavnom najjeftiniji, posto su madjari, pa nisu bas prosli kontrolu kvaliteta, ali nema to toliko veze, ja imam primorca koji je pola mm deblji nego sto je deklarisano, pa sam opet igrao sasvim ok, sa dve acude s3.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Ognjen. » 21.08.2014, 01:30

Poz svima , da ne otvaram novu temu posto spadam u pocetnike :D , treba mi pomoc oko odabira guma ... igram prilicno agresivno , najvise forsiram napad tako da mi trebaju brze gume . Trenutno imam Tibhar sammsonov premium contact drvo , FH tibhar torpedo BH tibhar speedy spin premium . Gume su vec dotrajale iskrzane sa svih strana ... tako da sam razmisljao da ih promenim .. Svaki savet je dobrodosao . Video sam na forumu tibhar Q .. koliko sam razumeo da su to ofanzivne gume :D pa sam razmisljao i o njima .
Hvala unapred .
Ognjen.
 
Postovi: 3
Pridružio se: 19.08.2014, 13:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod jbgwtf » 21.08.2014, 12:06

Ognjen. je napisao:Poz svima , da ne otvaram novu temu posto spadam u pocetnike :D , treba mi pomoc oko odabira guma ... igram prilicno agresivno , najvise forsiram napad tako da mi trebaju brze gume . Trenutno imam Tibhar sammsonov premium contact drvo , FH tibhar torpedo BH tibhar speedy spin premium . Gume su vec dotrajale iskrzane sa svih strana ... tako da sam razmisljao da ih promenim .. Svaki savet je dobrodosao . Video sam na forumu tibhar Q .. koliko sam razumeo da su to ofanzivne gume :D pa sam razmisljao i o njima .
Hvala unapred .

ako si pocetnik ne trebaju ti brze gume nego da naucis da udaris lopticu , a ne ona tebe, i da vuces spin ... nove gume - najmekse verzije ili kinezi.. :thumbsup:
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Ognjen. » 21.08.2014, 12:44

Hvala na savetu , verovatno ce tako nesto i biti :D posto sam rekreativac + pocetnik :D
Ognjen.
 
Postovi: 3
Pridružio se: 19.08.2014, 13:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Marecare » 21.08.2014, 21:23

Samo da podelim kombinaciju kojom ja ucim... mislim bas sam pocetnik ali od ovoga sam krenuo i za sad sam zadovoljan:

Primorac OFF-
Tackiness D 1.7 na bekhendu
Friendship 729 Focus I 1,8 na forhendu
Marecare
 
Postovi: 5
Pridružio se: 24.07.2014, 11:41

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod milantra » 22.08.2014, 07:43

Marecare je napisao:Samo da podelim kombinaciju kojom ja ucim... mislim bas sam pocetnik ali od ovoga sam krenuo i za sad sam zadovoljan:

Primorac OFF-
Tackiness D 1.7 na bekhendu
Friendship 729 Focus I 1,8 na forhendu

Ovo je po meni jako dobra kombinacija za takve igrače. Debljina sunđera je dovoljna za početnike. Treba da te posluša sa ovom kombinacijom guma.
Korisnikov avatar
milantra
 
Postovi: 354
Pridružio se: 26.07.2012, 07:12
Lokacija: Kruševac

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod spinmaster » 08.09.2014, 12:50

To je cak moze se reci i idealna kombinacija za pocetnika. Kasnije kada se predje na visi nivo igre samo se promene gume jer ruka kad se navikne na drvo koje odgovara teze se posle navikava na neko kruce i brze drvo, lakse je navici se sa tim drvetom na neke brze gume nego sve uzeti novije i brze.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivanr » 10.09.2014, 17:25

Početnik sam i baš sam hteo da nabavim jedan takiness drive. Zanima me cena, ako neko zna, s obzirom da je btrfly pretpostavljam da je možda skupa za početnika.
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod zvezdarac » 10.09.2014, 23:37

Ja sam do skoro igrao sa tackiness D 2,1 crveni. Cena novog kod Markopa ili u inostranstvu je cca 25€. Samo da bude jasno: ja sam ubeđen da je, bilo gde da se kupi guma stara najmanje 15 godina... ja imam sigurno negde sečenu za bty reket... možemo na pm...
Kažu da mudrost dolazi s godinama. Sve sam više siguran da godine dolaze same...
Korisnikov avatar
zvezdarac
 
Postovi: 281
Pridružio se: 24.03.2011, 21:05
Lokacija: Zvezdara
Reket: BTY Matsushita PRO
FH: Victas VS402 Double Extra
BH: TSP Curl P1r

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron