Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod First » 26.02.2013, 23:56

Ako ne promeniš barem deset drva i guma u prvih godinu dana, nisi ništa uradio...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod joximovic » 27.02.2013, 01:02

Sale je napisao::nono: joksimovicu nadrljao si, kao da si otisao na sajt o tjuningu automobila i pitao: malo bi da nabudzim yuga i da ga vozim jednom nedeljno.To sto si spremio za reket je samo ulaznica za ono sto te ceka kad jos malo zagrebes.

Хахахахаха, управо тако, и ја сам то сконтао одмах послије првог поста. А шта ћу.. :)

Полако, човек не јури за скупом и жестоком опремом.

Да, управо овако. Схватам ја да не могу тражити добре копачке за фудбал за 50е, јер ће сваки професионалац или полу профи да се смије на тај цијеновни ранг. Али опет, са мало аматерскијег угла, немогуће је да нема разлике са склапаним рекетима који коштају 500дин, и који коштају 2500..
joximovic
 
Postovi: 15
Pridružio se: 24.02.2013, 19:59
Lokacija: Novi Beograd
Reket: Joola Trix Medium blade
Friendship super fx 729 1,8mm (fh)
Friendship 729 1,5mm (bh)

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod oxpriest » 05.03.2013, 22:28

Pozdrav drustvo, novi sam na forumu i pre nego sto sam dobio dozvolu malo sam vas iscitavao. Vidim da ima dosta vrhunskih poznavalaca ove moje omiljene igre. Rekreativac sam, nisam skolovan ali volim. Do sada sam uvek igrao sa gotovim reketima. Imam zelju da sastavim jedan reket koji bi mi legao pa bi mi vase misljenje dobro doslo. Po temperamentu sam napadac, volim i da imam dobar spin. Posto sam amater mislim da bi mi sporije varijante bolje legle zbog veoma visoke kontrole. Brzina reketa mi toliko ne igra zato sto moji protivnici nisu toliko vestiji od mene i ne stizu bas sve, dovojno je samo da pogodim i sa extra sporim reketom. Znaci bitnije mi je da pogodim nego da to bude brza loptica. Izvnjavam se zbog laickih izraza, mozda i ja uz vas naucim da baratam strucnim izrazima.
Gledao sam nesto sto mi je lako dostupno.
Pa mi treba misljenje:
DRVA:
-joola eagle medium,
-joola eagle speed,
-joola rossi allround
ili mozda stiga allround classic. Naravno cena je jako uticala na uzi izbor.
GUUMA mi se cini dobra stiga cobra 2000 za mene.
Da li je nesto od ovoga OK? Ne bezim ni od polovnog. Mozda moze neko nesto sa berze da mi preporuci?
Hvala i pozdrav!!!
oxpriest
 
Postovi: 2
Pridružio se: 02.03.2013, 19:50

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Isa » 06.03.2013, 10:44

ne mozete znati sta Vam odgovara dok ne probate, ali verovatno niste u mogucnosti ni jedno od tih drva da probate pa ih kupujete onako gledajuci karakteristike u katalogu, a da Vam cena odgovara. Ja bih uzeo od butterfly primorac off- ili timo boll. Ako bih ogranicio izbor na Vas predlog onda bi to bila stiga. kupujuci samo te nove stigine gume bez drveta potrosicete 4000 a mozete za manje para kupiti lkt rapid speed ili po 8-10 eura p komadu friendship super fx koji ce odraditi svaki ulozeni dinar. Meni su to bile prve gume, a evo i sada ih koristim! Za pedesetak evica koliko bi vas izasla neka od vasih kombinacija mozete kupiti mnooogo bolji polovan reket sa berze. Pozzzz i srecno! :D
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Georgije » 07.03.2013, 15:02

Vozdra raja. :) Ovo je moj prvi post, i odma istem nesto. :) Imam dilemu..

da li kao totalni amater da uzmem schlager silver, ili t boll gold. ovaj drugi je vidim 13 evra kod markop-a, a uzeo bih 2 kom. (sebi i sestri) pa mi je podnosljivo.

igrao bih rekreativno , mozda 3-4 puta mesecno u vrh glave, cisto malo da se malo zabavim i odigram koju partiju. nekad i manje od toga verovatno. :D ali eto,da se ima iole neka kvalitetnija stvarcica da traje.
nisam rad da kupujem polovne profi rekete(sto se ovde preporucuje u mnogome),jer nit imam iskustva niti mi treba reket sa gumom od 50e

mozda mi i t boll silver od 11e zavrsi posao. kakva su misljenja..ova cena ne obecava mnogo, ali kapiram da je to dobra marka. sad u cemu je razlika izmedju boll i schlager linije boga pitaj.

citao sam prethodne stranice, i to lepljenje guma, brzo sporo, cuda, me ne zanima. dakle -strogi amaterizam.

pozdrav svima, i unapred hvala za odgovore.
Georgije
 
Postovi: 3
Pridružio se: 06.03.2013, 15:34

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod joximovic » 07.03.2013, 15:22

Да не би отварао нову тему, а глупо ми да пишем тамо у оној за берзу... па ћу овде да питам..
Добио сам неку понуду, али ствари које су овде наведене, никад нисам чуо за њих, нити могу да нађем неки добар податак на нету..

1. дрви Joola impulse power allround ( http://www.yatego.com/k-unlimited/p%2c4 ... kav-schmal )
2. гума giant dragon karate soft, црвена 2mm ( http://ztabletennis.com/zshop/rubber-gi ... arate-soft )
3. гума milkyway, earth, црна 2,2мм ( http://oneofakindtrading.com.au/milky_way_earth.htm )

Ови ликнови у заградама ми кажу цијену, и евентуално изглед, али ништа од других података.
Јел се ико икада срео са нечим од овога горе... и у ком рангу су ове гуме... нешто слично friendshipu, или...?
joximovic
 
Postovi: 15
Pridružio se: 24.02.2013, 19:59
Lokacija: Novi Beograd
Reket: Joola Trix Medium blade
Friendship super fx 729 1,8mm (fh)
Friendship 729 1,5mm (bh)

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 07.03.2013, 15:39

Georgije, za amaterizam to sto si mislio bice sasvim ok, bilo sta od toga. Ja sam do pre godinu dana u firmi imao sto za stoni, i igrali smo sa potpuno izlizanim noname reketima s pijace il tako nesto, i nista mi nije falilo da igram s tim, stavise mogu ti reci da se s tim reketima daleko lakse igra i lakse drzi lopta na stolu.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 07.03.2013, 15:49

@Joximovic: niposto ne zapocinji karijeru citajuci review-e, samo ces sam sebe upropastiti, bolje idi u neku sektu, drogiraj se, lakse ces se izvuci iz toga.
Ako si pocetnik najbolje ti je da uzmes neko drvo srednje brzine i dve gume koje nisu brze ni debele (1.7-1.9). Ja se i takmicim pomalo pa opet igram sa 1.8. S mekanim se lakse igra, a ako imas malo osecaja i eksplozivnosti mozes i neke srednje tvrde (yasaka mark V ili sriver L), kineske tvrde u svakom slucaju izbegavaj. S moje tacke gledista, i vecinu cudnih imena, mozda bude dobro a mozda i ne, kineske gume su ipak generalno malo drugacije od evropskih, cemu rizik za par evrica...
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ZoranV » 07.03.2013, 16:26

Isa je napisao:ne mozete znati sta Vam odgovara dok ne probate, ali verovatno niste u mogucnosti ni jedno od tih drva da probate pa ih kupujete onako gledajuci karakteristike u katalogu, a da Vam cena odgovara. Ja bih uzeo od butterfly primorac off- ili timo boll. Ako bih ogranicio izbor na Vas predlog onda bi to bila stiga. kupujuci samo te nove stigine gume bez drveta potrosicete 4000 a mozete za manje para kupiti lkt rapid speed ili po 8-10 eura p komadu friendship super fx koji ce odraditi svaki ulozeni dinar. Meni su to bile prve gume, a evo i sada ih koristim! Za pedesetak evica koliko bi vas izasla neka od vasih kombinacija mozete kupiti mnooogo bolji polovan reket sa berze. Pozzzz i srecno! :D



u potpunosti se slazem samo preferiram primorac off- (ako je original)
gume su vise nego dobre...
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod joximovic » 07.03.2013, 19:29

ivan je napisao:@Joximovic: niposto ne zapocinji karijeru citajuci review-e, samo ces sam sebe upropastiti, bolje idi u neku sektu, drogiraj se, lakse ces se izvuci iz toga.
Ako si pocetnik najbolje ti je da uzmes neko drvo srednje brzine i dve gume koje nisu brze ni debele (1.7-1.9). Ja se i takmicim pomalo pa opet igram sa 1.8. S mekanim se lakse igra, a ako imas malo osecaja i eksplozivnosti mozes i neke srednje tvrde (yasaka mark V ili sriver L), kineske tvrde u svakom slucaju izbegavaj. S moje tacke gledista, i vecinu cudnih imena, mozda bude dobro a mozda i ne, kineske gume su ipak generalno malo drugacije od evropskih, cemu rizik za par evrica...

Наравно, нисам ни ја присталица тога да сједим и читам описе о нечему, наравно да је боље све то уживо прво научити.
Али пошто ће се можда десити да рекет морам купити на невиђено, јер нису сви "повољни" продавци близу Београда, покушавам да нешто закључим о опреми према било којем rewievu, савјету, итд.

Дрво ми није како ствари стоје и није проблем, узео бих нпр Joola rossi alround (15-16e)... или пак Eagle speed (~18e). Мада ми је Eagle speed можда мало и пребрз, али сад, отом потом..
Него гуме... frendship и остали кинески "фазони"... јер су ипак јефтинији. Волио бих и ја да могу да нађем неке јапанске или европске гуме х2 пута за неких 20е, и све то спојено да ме изађе око 35е..
Али заиста не видим да могу наћи неку баш добро очувану... пристојну гуму за такве паре.. бар до сада нисам наилазио на сличну понуду, а ево пратим по нету већ 7-8 дана нон стоп.

Ево First са овог форума видим продаје нпр Joola Rhyzm (на слици ми изгледа баш добро очуван) за 1000дин.. ок цијена.. али је дебљина 2.0мм, и видим да је Rhyzm категорија бржих гума, мислим да је то ипак мало пребрзо за мене..
joximovic
 
Postovi: 15
Pridružio se: 24.02.2013, 19:59
Lokacija: Novi Beograd
Reket: Joola Trix Medium blade
Friendship super fx 729 1,8mm (fh)
Friendship 729 1,5mm (bh)

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron