Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod spinmaster » 20.05.2016, 10:54

Za pocetnike je najbolje da uzmu sporije drvo npr. neko ALL ili ALL+ maksimalno i sporije gume, ima dosta jeftinih koneskih guma jer treba prvo da se savlada svaki pokret pravilno i da se sto bolje razvije tehnika pa posle sa vremenom moze postepeno da dodje u obzir i malo brze drvo i brze gume ali polako stepenik po stepenik. To sto neki kazu uzmi odmah TB ALC ili TB Spirit ili neko jos brze drvo i zalepi dva Tenergy-ja to je cista zabluda za pocetnike, potrebno je prvo tehnika, pokret i brzina pa tek onda prelazak na brze jer tada ce vremenom pored savladavanja tehnike, pokreta i pravilnog namestanja tela i kretanja doci sa vremenom i brzina, to je cak moguce dostici i kod nekog rekreativca od 45-50 godina starosti.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Stefan Milutinovic » 16.09.2016, 13:42

Pozdrav, nov sam na forumu, jel moze neko da mi preporuci neki reket za stoni tenis da kupim ceo, ili je bolje da sam pravim reket sa materijalima? Znam da igram stoni tenis i volim, ali sto se tice opreme reketa proizvodjaca guma drveta ne znam apsolutno nista, osim da su Butterfly i Joola 2 najpoznatije marke u tom sportu, pa ako moze neko da me posavetuje ili da mi date neke linkove upute bilo sta?
Stefan Milutinovic
 
Postovi: 2
Pridružio se: 01.08.2016, 18:46

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Jovan » 16.09.2016, 14:38

Stefane, niko iskusan neće te posavetovati za opremu ako ne zna kako igraš, vladaš li osnovnom tehnikom, da li se više braniš ili napadaš, ili igraš mešovito...
Držiš li reket normalno, ili "kineskim" hvatom, itd.
Pored "Baterflaj" i "Jole" postoje još mnogi dobri i poznati proizvodjači opreme.

(Znaj da ima ljudi koji "znaju sve o opremi", a ne znaju čestito da igraju, i ima ljudi koji odlično igraju, a ne razmišljaju previše o opremi.
Bolje poslušaj one koji umeju da igraju, oni znaju bar ponešto o opremi)

P.S. Prelistaj ovu temu, ima zanimljivih kazivanja (i iskusnih i manje iskusnih)
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivstepa » 10.10.2016, 10:52

Zdravo svima! Prvo da kažem da je forum odličan!:) Stoni tenis igram već duže vreme, ali od pre par meseci sam počeo sa individualnim treninzima i za sada ide odlično:) Tehnika još nije kako bi trebalo, ali sam na pravom putu. Pročitao sam celu temu i otprilike skontao sliku.
Pre nego što sam počeo sa treninzima kupio sam reket kod Kocića za 55e. Drvo je OFF+ karbonsko, a gume iskreno ne znam pošto na njima ništa ni ne piše. Moj stil igre bi bio ALLROUND. Zanima me prvo da li neko zna kakav je ovaj reket što sam kupio? Meni je u početku bio prebrz, ali sam se nekako navikao na njega. Drugo, trenutno se razmišljam da uzmem neki sporiji reket (npr. Primorac OFF- sa Sriver gumama) sobzirom na komentare koje sam pročitao, pa me zanima vaše mišljenje? Da li je pametno da sada sa ovog bržeg reketa prelazim na sporiji i koji? Hvala unapred na odgovorima!
ivstepa
 
Postovi: 1
Pridružio se: 29.06.2016, 14:25
Reket: Andro Super Core Carbon Light OFF+
FH: Andro Rasant Grip
BH: Yasaka Xtend

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Max. » 22.10.2016, 07:20

Pozdrav za sve! Vec par dana iscitavam forum, pocetnik sam i potreban mi je savet. Prva stavka je kupovina drveta, nemam mogucnost da probam reket pre kupovine
tako da je svaki savet dobrodosao. Razmisljam o drvetu primorac off-,moj stil igre je vise defanzivni nego ofanzivni, volim da protivnika nateram na gresku slanjem spin udaraca(seckanje loptice) ali i napadam kad je situacija sigurna, uglavnom iz kontre. Ako je i taj podatak bitan ne volim da sam daleko od stola.
Koliko sam procitao kod nas je tesko pronaci orginal primorac, imam kombinaciju iz EU za 40 eura. Moze i preporuka za neku jeftiniju kombinaciju, joola recimo.
Ako sam dobro iscitao na forumu moguce je kupiti njihova orginalna drva u Srbiji.
Hvala unapred
Max.
 
Postovi: 1
Pridružio se: 22.10.2016, 00:41

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod djordjestanic » 22.10.2016, 13:50

Imam reket za tebe.

Cena je 50€.

Baš za tvoj stil igre.

Drvo i gume su apsolutno novi i nikad nije igrano sa njima (sve je u folijima).
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 22.10.2016, 18:24

Posto volis da seckas ali ne ides daleko od stola, lupas kontre ovde onde, ocigledno nemas izgradjen ni defanzivni ni napadacki stil, nego tek treba da ga nadjes. Sto znaci - uzmes nesto univerzalno pa nakon godinu dve vidis kojem stilu pripadas. Primorac off- , na bekend neka tanja guma npr acuda s3 1.8mm (ili neka slicna meka guma), na fh nesto malko brze, npr acuda s2 ili neka slicna srednje tvrda guma 1.8 ili 1.9 mm. Ili acuda s3 2.0mm, sto da ne, ja sam igrao bas s tom kombinacijom dok nisam bio u stanju da pobedim solidne ligaske igrace (iz dve najnize lige doduse :) ), tek sam posle toga isao na nesto brze. Sporiji je to reket, ali dobra kontrola, moze se dosta dobro seckati, cak i iz daleka (probao sam). Da li je drvo original ili ne, za tebe to nema nikakvog uticaja. Moj primorac nije original, kao ni 90% drva na trzistu, bilo da su iz madjarske il estonije.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod djordjestanic » 22.10.2016, 19:37

Po onome što je napisao to je daleko brža kombinacija od onoga što mu treba.

Sa tim neće moći da igra ono što igra (prema njegovom opisu).
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Rale » 23.10.2016, 12:32

Sasvim novo i dobro olraund drvo sa skoro novim gumama (dakle u odlicnom stanju), srednje brzine, vrlo povoljno.
Prednost: dobro za raznovrsnu igru, za kontrolisanje situacije u igri, napredak u igri, mesavinu napada i odbrane, i tako dalje.
Mana (u smislu da nista nije savrseno): nije za one koji su klasicni defanzivci ili igraju vrlo agresivnu igru.
Ako zatreba, javite se. Dobicete sve detaljno. Moze pp ili tel. 0649433549
Rale
 
Postovi: 8
Pridružio se: 26.11.2014, 16:36

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod nika » 03.11.2016, 20:07

Mozete li me posavetovati koji reket je najbolje uzeti decaku, 12 god., koji je tek sada poceo da trenira stonitenis? On jos uvek nema formiran stil igre tako da ne znam na sta obratiti paznju. Koliko los reket moze da utice na njegovu igru?
Potpuni sam laik pa bi mi svaki savet dobrodosao :)
nika
 
Postovi: 8
Pridružio se: 02.11.2016, 11:34

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju